Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

XII Ga 371/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-08-11

Data publikacji: 2018-10-30

trafność 32%

Z przedłożonego zestawienia wynika, że miały miejsce znaczne wahania zużycia energii elektrycznej. (...)Ocena charakteru nielegalnego poboru energii elektrycznej jest sporna. (...)Przy ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz wysokości dochodzonego roszczenia Sąd Rejonowy dopuścił dowód z opinii biegłego z dziedziny instalacji elektrycznych (postanowienie k. 439 akt), który(...)doszło do nielegalnego poboru energii elektrycznej ( (...) ) wskutek manipulacji(...)(...)Za prawidłowy (właściwy) stan techniczny zarówno instalacji podlicznikowej, jak i zalicznikowej, w tym za układ pomiarowo- rozliczeniowy odpowiada odbiorca energii elektrycznej, czyli w okolicznościach niniejszej sprawy- pozwany, który tego obowiązki nie dopełnił.
Czytaj więcej»

V U 569/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2015-10-20

Data publikacji: 2015-11-24

trafność 32%

(...)r., gdyż stanowisko pracy „monter instalacji sanitarnych-spawacz” jest niezgodne z powołanymi przepisami branżowymi, natomiast przy charakterze pracy „prace przy spawaniu i wycinaniu elektrycznym, gazowym, atomowodorowym” nie podano działu(...)(...)Odwołanie od powyższych decyzji złożył H. G. , który stwierdził, iż w (...) pracował jako monter instalacji sanitarnych. (...)Z dniem 01 kwietnia 1986 r. powierzono wykonującemu pracę montera instalacji (...) wnioskodawcy obowiązki montera instalacji – spawacza. (...)Z dniem 01 kwietnia 1986 r. wnioskodawca zachował dotychczasowe obowiązki montera instalacji, uzupełnione o obowiązki spawacza.
Czytaj więcej»

II K 893/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

Data orzeczenia: 2018-06-28

Data publikacji: 2019-01-24

trafność 32%

Istotność:

Na potrzeby prac remontowych założone zostało tymczasowe gniazdo elektryczne przy skrzynce z pomiarem instalacji elektrycznej administracyjnej znajdującej się na korytarzu. (...)Wskazano, że było to sprawdzenie instalacji i demontaż gniazda. (...)Nie miał wiedzy, że został mu zdjęty licznik energii elektrycznej. (...)Z zeznań tego świadka wynikało ponadto, że tego typu gniazdek na potrzeby przeprowadzanych remontów nie zakłada się poprzez przewierty z rozdzielnicy prądu do mieszkania z uwagi na dużą ilość instalacji elektrycznych w takim miejscu i możliwość ich uszkodzenia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 28/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-12-29

Data publikacji: 2022-04-13

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)(...): 1 bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - jest to zdolność systemu(...)3 zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - stan systemu elektroenergetycznego lub(...)elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 333/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ciechanowie

Data orzeczenia: 2024-08-01

Data publikacji: 2024-09-03

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: I zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 1605,78 zł ( jeden tysiąc sześćset pięć złotych siedemdziesiąt osiem groszy ) z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 7 lipca 2023 r. do dnia zapłaty; II w pozostałym zakresie powództwo oddala; III zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 200,00 zł ( dwieście złotych ) tytułem zwrotu części (...)
Od dnia wymiany licznika odczyt zużycia energii elektrycznej dokonywany był zdalnie. (...)Odnosząc się natomiast do kwestii opinii biegłego sądowego w zakresie elektroenergetyki, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz elektrotechniki, wskazać należy, że(...)Podkreślić należy, że pozwana T. D. nie kwestionowała wielkości poboru energii elektrycznej, jak również wysokości należności za zużytą energię elektryczną i wyliczeń należności za nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Powodowa spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 1415/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 32%

W dniu 23 czerwca 2000 r., (...) S.A. w Ł. wystawił warunki przyłączenia urządzeń elektrycznych i instalacji dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na powyższej posesji. (...)Zgodnie z warunkami na powodzie ciążył obowiązek budowy instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku (pkt 6 warunków). (...)Strony ustaliły, że miejscem dostarczania energii elektrycznej będą zaciski prądowe przewodów przyłącza(...)(...)(...)przyłączenie do sieci dystrybucyjnej pozwanego instalacji zgodnie z wydanymi przez (...) warunkami, które obecnie kwestionuje jako niewykonalne w zakresie usytuowania instalacji odbiorczej, której wykonanie obciąża przyszłego odbiorcę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 236/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Człuchowie

Data orzeczenia: 2022-09-15

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)3 sztuk akumulatorów do zasilania instalacji alarmowej w domu, 4 sztuk klem do akumulatorów, przetwornicy niezbędnej do wzbudzenia instalacji alarmowej, dwukrotnych kosztów dojazdu z(...)(...)Brak energii elektrycznej w domu spowodowało, iż niemożliwe było korzystanie z tego miejsca zamieszkania i spowodowało konieczność zakupienia i podłączenia instalacji alarmowej do akumulatorów i nie było możliwe przechowywanie produktów spożywczych w lodówce. (...)Pracownicy firmy (...) odłączyli zasilanie w energię elektryczną domu powoda w C. . (niesporne). (...)Niesporne było, iż pozwany wydając dyspozycję, podwładnym mu pracownikom, o odłączeniu od zasilania w energie elektryczną domu należącego do powoda działał w imieniu swojego pracodawcy (...) S.A. w G. .
Czytaj więcej»

X C 4005/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2019-07-04

Data publikacji: 2020-08-27

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie tezowane
Roszczenia odszkodowawcze odpowiadać miały nakładom poniesionym na tymczasowe podłączenie prądu do nieruchomości, wykonanie instalacji elektrycznej oraz wartość szkody spowodowanej każdorazowym rozwijaniem i zwijaniem przedłużacza do posesji sąsiedniej. (...)Zgodnie z dokumentacją przygotowaną przez operatora podłączenie instalacji możliwe było ze złącza zlokalizowanego na granicy działek (...) znajdujących po przeciwnej stronie drugi gruntowej. (...)Podnosił także, że zapis z § 1 pkt 4 umowy sprzedaży dotyczył jedynie tego, że działka ma dostęp do energii elektrycznej. (...)W toku korespondencji przedłożono m.in. załącznik do umowy cywilno-prawnej o udostępnienie nieruchomości pod projektowanymi urządzeniami elektrycznymi, z którego wynikać miała możliwość podłączenia instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

III Ca 1781/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-02-26

Data publikacji: 2014-09-17

trafność 32%

Konieczność wykonania prac dodatkowych zgłaszana jednak była P. D. , co dotyczy między innymi rozprowadzenia instalacji elektrycznej. R. W. pracownik S. M. dostosował instalację elektryczną do przebudowywanych ścianek działowych. (...)Równocześnie rozprowadzał tam nową instalację do głośników, przerobił instalację antenową, zamontował nową instalację do wentylatorów. (...)A. N. wykonał całość instalacji wentylacyjnej a podpięcia do instalacji elektrycznej dokonał R. W. .
Czytaj więcej»

III AUa 1186/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-04-12

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 32%

Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Podejmowane przez niego obowiązki pracownicze związane były z naprawą maszyn oraz montażem instalacji elektrycznej, co nie może zostać zakwalifikowane do prac świadczonych w warunkach szczególnych, skatalogowanych w wykazie A, dziale II, stanowiącym załącznik do powołanego wyżej rozporządzenia. (...)Wykonywał wszelkie prace elektryczne. (...)Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»