Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

III AUa 652/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-06-14

Data publikacji: 2018-08-30

trafność 32%

Istotność:

Z ubezpieczonym współpracował świadek A. F. zajmujący stanowisko montera instalacji sanitarnych-spawacza, a następnie brygadzisty. (...)Oprócz pilarek na wydziale pracowały też spawarki elektryczne. (...)Ocenić zatem należało, czy praca przy wycinaniu przy użyciu pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym wypełnia kryteria „prac przy wycinaniu elektrycznym”. (...)Oczywistym być zatem musi, że hipotezą analizowanej normy nie objęto - jak chce tego skarżący - wycinania przy użyciu elektrycznych pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym.
Czytaj więcej»

XVII AmE 151/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-09

Data publikacji: 2021-02-08

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd ustalił następujący stan faktyczny: Powódka E. S. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wytwarzaniu energii elektrycznej na podstawie wpisu do rejestru wytwórców energii w małej instalacji prowadzonym przez Prezesa URE (numer(...)(...)(...)dotyczą łącznej ilości: a) energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii w małej instalacji, b) energii elektrycznej sprzedanej sprzedawcy zobowiązanemu, o którym(...)(...)Powódka kwestionowała w odwołaniu swój obowiązek w tym zakresie podnosząc, że już od kilkunastu miesięcy nie wytwarzała energii elektrycznej, a zatem kwestionowała istnienie statusu wytwórcy w rozumieniu ustawy oze. (...)Rację ma pozwany, że co do zasady wytwórcą energii w małej instalacji jest się stale przez okres figurowania w rejestrze wytwórców, a nie tylko w okresie rzeczywistego wytwarzania energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VIII GC 62/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-09-10

Data publikacji: 2015-09-25

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Brak elementów instalacji nie zakupionych przez pozwaną i nie zafakturowanych przez upadłą nie stanowi dowodu wadliwego wykonania instalacji. (...)Schematy pozostałych części instalacji wykonywane były na bieżąco. (...)Doszło do dwukrotnego spalenia się silnika od wentylatora nawiewu w części instalacji basenowej oraz zniszczenia wałka z łożyskami w części instalacji odnowy biologicznej. (...)Pozwana nie dokonała ingerencji w wykonaną przez upadłą instalację, za wyjątkiem standardowych działań związanych z eksploatacją instalacji.
Czytaj więcej»

VI ACa 21/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 32%

Istotność:

W ocenie Sądu Okręgowego nie istnieje również podstawa prawna do zobowiązywania powoda do stosowania przez powoda postanowień Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej Operatora Systemu Dystrybucyjnego do sieci którego przyłączone są urządzenia i instalacje powoda. (...)Umowa sprzedaży energii elektrycznej to umowa w której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na odbiorcę energię elektryczną i wydać ją odbiorcy, a odbiorca zobowiązuje się do zapłacenia ceny za odebraną energię elektryczną (por. art. 3 pkt 6a prawa energetycznego ). (...)(...)sprzedawcy z urzędu zakupu energii elektrycznej z instalacji OZE (tak: Swoboda działalności gospodarczej wytwórcy – sprzedawcy energii elektrycznej 2015 wyd. 1 Marcin Marszałek; por. s. 49 i 95. (...)(...)prawa energetycznego umowa sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest odbiorca niebędący(...)sposób: 1) określania niezbilansowania energii elektrycznej oraz jego rozliczania odpowiednio według:(...)
Czytaj więcej»

I C 1232/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2016-05-18

Data publikacji: 2016-06-30

trafność 32%

Szwankowały głównie elementy układu hydraulicznego i instalacja elektryczna uniemożliwiając użytkowanie urządzenia. Powódka w kwietniu 2011 r. zgłosiła w piśmie problem ze zwarciem instalacji elektrycznej. (...)Biegły uznał, że niesprawność systemu hydrauliki siłowej ma charakter produkcyjny, zaś niesprawności dotyczące instalacji elektrycznej mają związek z montażem sterownika jak również z niewłaściwym przygotowaniem instalacji elektrycznej wyposażenia kabiny (opinia k. 186-192). (...)W zakresie układu hydraulicznego i instalacji elektrycznej wady miały również charakter montażowy i żadna z wad nie powstała na skutek nieprawidłowego użytkowania.
Czytaj więcej»

XVII AmA 84/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2016-08-24

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd Okręgowy ustalił następujący stan faktyczny: W sektorze energii elektrycznej występuje m.in. podsektor przesyłu, dystrybucji i obrotu energią elektryczną. (...)W zależności od tego, czy uczestnik systemu miał przyłączenie urządzeń i instalacji do sieci przesyłowej lub fragmentów sieci rozdzielczych objętych obszarem rynku bilansującego mógł bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyć w rynku bilansującym. Ten użytkownik systemu, którego urządzenia lub instalacje nie były przyłączone do sieci(...)miał zawartą umowę dystrybucji energii elektrycznej. (dowód: pismo (...) SA z 2.03.2007 r., k. 144 akt admin.). (...)Dalej (...) SA prowadzą działalność gospodarczą na dwóch rynkach powiązanych: konkurencyjnym – obrotu energią elektryczną oraz zdominowanym – dystrybucji energii elektrycznej”.
Czytaj więcej»

I C 1749/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-06-12

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 32%

Lokale na najwyższej kondygnacji posiadają samodzielne instalacje CO zasilane z instalacji gazowej. (...)Fakt zatem, że istnieją lokale nie korzystają bezpośrednio z instalacji, nie wyłącza tej instalacji z zakresu nieruchomości wspólnej. (...)Nie ulega wątpliwości, że wszelkie instalacje (wod.-kan., elektryczne, c.o., gazowe, telekomunikacyjne, itp.) rozprowadzone(...)(...)Koszty dostawy energii cieplnej, podobnie jak koszty dostawy gazu czy energii elektrycznej, obejmują standardowo tzw. składniki stałe i zmienne.
Czytaj więcej»

XII Ga 371/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-08-11

Data publikacji: 2018-10-30

trafność 32%

Z przedłożonego zestawienia wynika, że miały miejsce znaczne wahania zużycia energii elektrycznej. (...)Ocena charakteru nielegalnego poboru energii elektrycznej jest sporna. (...)Przy ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz wysokości dochodzonego roszczenia Sąd Rejonowy dopuścił dowód z opinii biegłego z dziedziny instalacji elektrycznych (postanowienie k. 439 akt), który(...)doszło do nielegalnego poboru energii elektrycznej ( (...) ) wskutek manipulacji(...)(...)Za prawidłowy (właściwy) stan techniczny zarówno instalacji podlicznikowej, jak i zalicznikowej, w tym za układ pomiarowo- rozliczeniowy odpowiada odbiorca energii elektrycznej, czyli w okolicznościach niniejszej sprawy- pozwany, który tego obowiązki nie dopełnił.
Czytaj więcej»

XVII AmE 34/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-01-24

Data publikacji: 2023-03-17

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)(...): 1 bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - jest to zdolność systemu(...)3 zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - stan systemu elektroenergetycznego lub(...)elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 1415/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 32%

W dniu 23 czerwca 2000 r., (...) S.A. w Ł. wystawił warunki przyłączenia urządzeń elektrycznych i instalacji dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na powyższej posesji. (...)Zgodnie z warunkami na powodzie ciążył obowiązek budowy instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku (pkt 6 warunków). (...)Strony ustaliły, że miejscem dostarczania energii elektrycznej będą zaciski prądowe przewodów przyłącza(...)(...)(...)przyłączenie do sieci dystrybucyjnej pozwanego instalacji zgodnie z wydanymi przez (...) warunkami, które obecnie kwestionuje jako niewykonalne w zakresie usytuowania instalacji odbiorczej, której wykonanie obciąża przyszłego odbiorcę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»