Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

III AUa 903/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-12-17

Data publikacji: 2015-01-13

trafność 32%

Specjalizuje się w wykonywaniu instalacji elektrycznych, zasilaniu oraz montażu rozdzielni w elektrowniach. (...)Do głównych jej zadań należał montaż urządzeń elektroenergetycznych (m.in. instalacji elektrycznej dla budynków pomocniczych oraz samej elektrowni). (...)Specjalizuje się m.in. w wykonywaniu instalacji elektrycznych, instalacji zasilania oraz montażu rozdzielni w elektrowniach. (...)Zarządzenie to wymienia przede wszystkim stanowiska elektromonterów (np. elektromonterów instalacji elektrycznych przemysłowych, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych, rozdzielni i sieci elektroenergetycznych).
Czytaj więcej»

I C 1749/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-06-12

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 32%

Lokale na najwyższej kondygnacji posiadają samodzielne instalacje CO zasilane z instalacji gazowej. (...)Fakt zatem, że istnieją lokale nie korzystają bezpośrednio z instalacji, nie wyłącza tej instalacji z zakresu nieruchomości wspólnej. (...)Nie ulega wątpliwości, że wszelkie instalacje (wod.-kan., elektryczne, c.o., gazowe, telekomunikacyjne, itp.) rozprowadzone(...)(...)Koszty dostawy energii cieplnej, podobnie jak koszty dostawy gazu czy energii elektrycznej, obejmują standardowo tzw. składniki stałe i zmienne.
Czytaj więcej»

IV Ca 248/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2013-05-29

Data publikacji: 2013-06-28

trafność 32%

(...)było podłączenie („wpięcie”) dodatkowego przewodu elektrycznego w przewód prądowy wiązki elektrycznej z pominięciem procedury technologicznej podłączania(...)(...)Zdaniem Sądu Okręgowego, fakt dokonania „samowolnego - dzikiego” podłączenia do instalacji elektrycznej pojazdu, dodatkowych przewodów, stanowi przejaw niewłaściwej eksploatacji pojazdu. (...)Jeśli owego przewodu nie przewidział projektant instalacji elektrycznej tego konkretnego modelu pojazdu, to nie powinien on się tam znajdować. Urządzenia elektryczne, a tym bardziej w specjalistycznych, ciężkich pojazdach mechanicznych nie mogą być dowolnie modyfikowane w trakcie użytkowania.
Czytaj więcej»

VI ACa 191/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-26

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 32%

Jednocześnie wykonawca robót budowlanych miał dostęp do sieci elektroenergetycznej, skoro za pośrednictwem instalacji należącej do przyłączonego do sieci powoda mógł kupować energię elektryczną od zewnętrznych dostawców. (...)Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił powodowi koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. (...)(...)po uprzednim przyłączeniu wykonawcy do instalacji powoda, a także, iż wykonawca mógł za pośrednictwem tej instalacji dokonywać zakupu energii od podmiotów zewnętrznych. (...)(...)przez spółkę koszty wytworzenia energii elektrycznej, zaś powód nie zobowiązał się przenieść na wykonawcę własności energii za odpowiednią cenę, lecz udostępnił mu energię elektryczną wykorzystując do tego własne instalacje.
Czytaj więcej»

XVII AmE 7/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-05-15

Data publikacji: 2017-03-01

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód osiągnął w 2011 roku przychody z działalności objętej koncesją na wytwarzanie energii elektrycznej w wysokości 2.6333.391.000 zł, zaś wynik finansowy z działalności objętej koncesją na wytwarzanie energii elektrycznej wyniósł 339.715.000 zł. (...)(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)⚫ tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej.
Czytaj więcej»

IX GC 1432/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-08-16

Data publikacji: 2016-09-09

trafność 32%

Istotność:

Odbioru instalacji dokonał pracownik pozwanego S. K. . (...)(...)kompleksową realizację zadania tj. projekt instalacji, modernizację instalacji wentylacji, dostawę i montaż odpylacza, instalację zasilania elektrycznego oraz instalację sprężonego powietrza. (...)Ponadto w kwietniu 2014 r. powodowie przekazali pozwanemu dokumentację powykonawczą instalacji, która zamiarem stron stanowiła także projekt instalacji objęty umową. (...)J. M. przesłał powodowi, zgłoszone do instalacji uwagi, z których żadna nie odnosiła się do niespełnienia przez instalację funkcji przeciwwybuchowej.
Czytaj więcej»

I C 185/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem

Data orzeczenia: 2017-08-10

Data publikacji: 2018-01-19

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Inwestor nie odpowiada wobec podwykonawcy swojego generalnego wykonawcy umowy o roboty budowlane, gdy nie znał treści łączącej te strony umowy, a nawet faktu jej zawarcia, zwłaszcza gdy całą cenę uiścił na rzecz generalnego wykonawcy inwestycji budowlanej.
Uzasadniając żądanie powód twierdził, że jako podwykonawca (...) GRUPA Sp. z o.o. wykonał w budowanym dla pozwanego budynku inwentarskim instalację elektryczną. (...) GRUPA Sp. z o.o.(...)(...)Mocą tej umowy powód podjął się kompleksowego wykonania instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych do przyłącza energetycznego wraz z instalacją odgromową na budowie obory wolnostojącej wznoszonej na posesji pozwanego w Ł. . (...)W dniu 28.04.2014 roku nastąpił obiór przez pozwanego od (...) GRUPA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością budynku obory, w tym instalacji elektrycznej i odgromowej. (...)W sprawie niniejszej powód był podwykonawcą (...) GRUPA Sp. z o.o. , z którą zawarł umowę o roboty budowlane, obejmującą wykonanie instalacji elektrycznej w budowanej dla pozwanego oborze.
Czytaj więcej»

II K 1175/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-03-29

Data publikacji: 2013-04-24

trafność 32%

Następnie kontrolerzy wraz z P. B. (3) zeszli na dół do piwnicy, gdzie umieszczony był piec CO z elektrycznymi grzałkami. (...)Jak, bowiem, twierdzili świadkowie: W. J. , H. W. i S. K. wypowiadali je na podstawie przyjętych u operatora domniemań polegających na przyjęciu, iż w przypadku wykrycia nielegalnej instalacji kradzież energii elektrycznej miała miejsce (k. 86). (...)Zauważyć, bowiem, należy, iż relacje te stoją w oczywistej sprzeczności z uznanymi za wiarygodne wyjaśnieniami oskarżonego, jak też zeznaniami S. K. (k. 82 – 83) twierdzącego, że oskarżony przyznał jedynie, że wykonał przedmiotową instalację. (...)(...)W. , poprzez nielegalne podłączenie instalacji elektrycznej mieszkania przy ul. (...) do sieci energetycznej Firmy (...) S.A. , dokonał kradzieży energii elektrycznej, nieustalonej wartości na szkodę (...)(...)W. istniało nielegalne podłączenie energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

II C 1258/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2017-10-16

Data publikacji: 2017-11-23

trafność 32%

Opisane nielegalne podłączenie zostało usunięte, a dopływ energii elektrycznej do mieszkania odcięty. Kontrolujący nie byli w stanie ustalić okresu, od którego trwał nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Bez znaczenia jest technika nielegalnego pozyskiwania energii elektrycznej. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą, a siecią zasilającą przyjmuje się taka wielkość wkładek bezpiecznikowych, jaka powinna znajdować się w danej instalacji, lecz nie mniejsza niż 25A.(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 76/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-02-08

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Przedsiębiorstwo energetyczne, o którym mowa w ust. 1, wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. 5. (...)Powód był w zwłoce z zapłatą za pobraną energię elektryczną, co najmniej 30 dni po upływie terminu płatności. (...)Kluczową kwestią dla rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy jest zatem ustalenie, czy w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną. (...)Ostatecznie Sąd stwierdził, że w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną.
Czytaj więcej»