Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7704

IV Ka 437/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2013-09-24

Data publikacji: 2013-12-10

trafność 20%

Zdjęcie wskazane wówczas przez T. D. obrazowało bowiem postać oskarżonego M. S. i tylko omyłkowo opisano je jako wizerunek T. W. . (...)Otóż podczas kolejnego okazania tablic poglądowych w dniu 24 kwietnia 2012 r. pokrzywdzony stwierdził, że o ile z uwagi na upływ czasu ma pewne problemy z rozpoznaniem wizerunku sprawcy, to byłby swego wskazania całkowicie pewien, gdyby usłyszał jego głos. (...)(...)zapamiętać, opisać i następnie rozpoznać wizerunek sprawców przestępstwa, jakie miało być popełnione na jego szkodę w dniu 10 kwietnia 2001 r.
Czytaj więcej»

III K 1/20

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-09-16

Data publikacji: 2023-02-27

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

Nadto czynność okazania wizerunku miała miejsce w listopadzie 2020(...)i kategoryczne stwierdzenie bądź zanegowanie wizerunku kogokolwiek - na marginesie: świadek nie rozpoznał również wizerunku P. B. (k. 147) zeznania(...)
Czytaj więcej»

IV Ka 44/22

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2022-02-15

Data publikacji: 2022-04-21

trafność 20%

Istotność:

Sąd I instancji bezzasadnie przedłożył zeznania tego świadka, które mogły być obarczone pomyłką popełnioną podczas porównania wizerunku osoby odbierającej korespondencję z wizerunkiem widniejącym na dowodzie osobistym ( wizerunki te mogły być jedynie w(...)
Czytaj więcej»

IV Kz 1203/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2019-01-28

Data publikacji: 2019-02-07

trafność 20%

Przedmiotem rozpoznania pozostaje tu wyłącznie zarzucany obwinionemu czyn zakwalifikowany jako wykroczenie z art. 141 k.w., polegający na umieszczeniu w miejscu publicznym billboardu zawierającego opisany w zarzucie wizerunek. (...)Rysunek oznacza "kontur, zarys, kształt bądź wizerunek czegoś" ( Słownik języka polskiego... , , s. 890). (...)Nie ulega przecież wątpliwości fakt, iż człowiek o minimalnej choćby wrażliwości nie chce być narażony na oglądanie wizerunków zmasakrowanych ciał, zwłok, rozczłonkowanych płodów, krwi, ran, okaleczeń i temu podobnych obrazów epatujących nadmiernym okrucieństwem.
Czytaj więcej»

I ACa 33/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-06-12

Data publikacji: 2013-09-12

trafność 20%

Zdaniem Sądu Okręgowego powódka sprostała również obowiązkowi, od którego uzależnione jest uzyskanie ochrony wizerunku. (...)Gdy chodzi wreszcie o naruszenie wizerunku, jest poza sporem jego wykorzystanie bez zgody powódki. (...)U. nr 24, po. 83 ze zm.) nie wymaga jednak zezwolenia na rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej, gdy wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych. (...)Wizerunek powódki został więc w pewnym stopniu przetworzony, z naruszeniem prawa każdej osoby do samookreślenia swego wizerunku, w tym zachowania jego integralności (por.
Czytaj więcej»

I ACa 37/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-09-30

Data publikacji: 2016-06-13

trafność 20%

(...)po bokach tarczy umieszczone są wizerunki dwóch stojących zwierząt wspierających się(...)po bokach tarczy umieszczone są wizerunki dwóch stojących zwierząt wspierających się(...)po bokach tarczy umieszczone są wizerunki dwóch stojących zwierząt wspierających się(...)(...)Zarzuciła ponadto dopuszczenie się przez pozwaną czynu nieuczciwej konkurencji poprzez stosowanie dla swoich produktów oznaczenia, które przejęło główne elementy oznaczenia stosowanego przez powódkę, tj. tarczę z inicjałami, koronę, szarfę oraz wizerunek zwierząt wspierających się o tarczę. (...)(...)po bokach tarczy umieszczone są wizerunki dwóch stojących zwierząt wspierających się(...)po bokach tarczy umieszczone są wizerunki dwóch stojących zwierząt wspierających się(...)po bokach tarczy umieszczone są wizerunki dwóch stojących zwierząt wspierających się(...)(...)Przede wszystkim powinno to znaleźć odzwierciedlenie we właściwym sformułowaniu żądania pozwu, niewątpliwie bowiem powództwo musi odnosić się do konkretnego wizerunku oznaczenia, którego już używa pozwany lub które, zdaniem powoda, będzie w przyszłości używane przez pozwanego.
Czytaj więcej»

XXV C 256/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-11-23

Data publikacji: 2023-02-06

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

W jego ocenie, takie zachowanie (...) Ż. nie licuje z wizerunkiem (...) (wydruk publikacji – k. 41-42; także k. 213-214). (...)Działania te, psuły zarówno jej wizerunek jak i (...) , miały duży oddźwięk i były szeroko komentowane. (...)W doktrynie wskazuje się na dwoisty charakter prawa do wizerunku i związane z tym odmienne reżimy ochrony prawnej tego prawa (zob. przede wszystkim: T. Grzeszak, Prawo do wizerunku i korespondencji, w: System Prawa Prywatnego, t. 13. (...)Jest to ochrona przed formalnym naruszeniem wizerunku, łącząca się ściśle z monopolem eksploatacyjnym wizerunku przyznanym jednostce przez przepisy prawa autorskiego.
Czytaj więcej»

V W 4046/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-01-19

Data publikacji: 2016-02-12

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: obwinionego P. S. uznaje za winnego popełnienia zarzucanego mu wykroczenia z art. 92a kw i za to na podstawie art. 92a kw w zw. z art. 24 § 1 i 3 kw wymierza mu karę 200 (dwieście) złotych grzywny, zasądza od obwinionego na rzecz Skarbu Państwa kwotę 30 (trzydzieści) złotych tytułem opłaty oraz kwotę 100 (sto) złotych tytułem (...)
Jako wiarygodne Sąd także uznał wyjaśnienia obwinionego w zakresie, w jakim obwiniony potwierdził, że to on jest osobą uwidocznioną na zdjęciu z fotoradaru, gdyż wizerunek na zdjęciu odpowiada wizerunkowi obwinionego. (...)(...)/k. 12/, na której zarejestrowano wizerunek obwinionego.
Czytaj więcej»

III K 447/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-05-16

Data publikacji: 2017-06-19

trafność 20%

Istotność:

Teza orzeczenia: oskarżeni zostali uznani za winnych, jednego oskarżonego uniewinniono od jednego zarzutu
W szczególności na wiarę zasługiwały zeznania składne przez pokrzywdzone w toku okazania wizerunku sprawców przestępstwa. Okazanie wizerunku zostało przeprowadzone zgodnie z regułami rzetelnego procesu. (...)Nadmienić przy tym należy, iż przeprowadzony w trakcie dochodzenia dowód z okazania wizerunku oskarżonego świadkom zdarzenia nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. (...)W trakcie postępowanie przygotowawczego pokrzywdzona nie rozpoznała wizerunku ani T. B. (2) , ani S. K. (1) .
Czytaj więcej»

I ACa 209/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2019-11-21

Data publikacji: 2020-01-23

trafność 20%

Dobrem chronionym jest w tym przypadku autonomia każdej osoby w zakresie swobodnego rozstrzygania, czy i w jakich okolicznościach jej wizerunek może być publicznie rozpowszechniony. (...)(...)Ż. w postaci prawa do wizerunku, bowiem pozwane wykorzystały fotografię powódki bez jej zgody, a więc rozpowszechniły jej wizerunek naruszając w ten sposób dyspozycję art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych . Jak zauważył Sąd, do utrwalenia i opublikowania wizerunku powódki doszło w istocie przy wykorzystaniu jej podeszłego wieku i zaufania jakim obdarzyła B. K. (1) . (...)Dokonana zaś przez pozwane anonimizacja była na tyle słaba, że nie pozwalała uznać, iż nie doszło do opublikowania wizerunku powódki z możliwością identyfikacji osoby fizycznej.
Czytaj więcej»