Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

I C 2005/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgierzu

Data orzeczenia: 2018-11-23

Data publikacji: 2019-01-16

trafność 32%

Istotność:

(...)przerobienie garażu na kuchnię, założenie instalacji elektrycznej i hydraulicznej, wykonanie podwieszonego sufitu, wykonanie szamba, doprowadzenie rur ściekowych, malowanie dwóch pokoi oraz usunięcie usterek instalacji elektrycznej w tych pokojach, wykonanie schodów(...)(...)Wówczas okazało się, że instalacja jest nieszczelna. (...)Z pewnością jednak instalacja nie była szczelna. (...)Instalacje ogrzewania podłogowego są instalacjami wymagającymi szerokiej wiedzy technicznej oraz doświadczenia w ich wykonywaniu.
Czytaj więcej»

VI ACa 21/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 32%

Istotność:

W ocenie Sądu Okręgowego nie istnieje również podstawa prawna do zobowiązywania powoda do stosowania przez powoda postanowień Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej Operatora Systemu Dystrybucyjnego do sieci którego przyłączone są urządzenia i instalacje powoda. (...)Umowa sprzedaży energii elektrycznej to umowa w której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na odbiorcę energię elektryczną i wydać ją odbiorcy, a odbiorca zobowiązuje się do zapłacenia ceny za odebraną energię elektryczną (por. art. 3 pkt 6a prawa energetycznego ). (...)(...)sprzedawcy z urzędu zakupu energii elektrycznej z instalacji OZE (tak: Swoboda działalności gospodarczej wytwórcy – sprzedawcy energii elektrycznej 2015 wyd. 1 Marcin Marszałek; por. s. 49 i 95. (...)(...)prawa energetycznego umowa sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest odbiorca niebędący(...)sposób: 1) określania niezbilansowania energii elektrycznej oraz jego rozliczania odpowiednio według:(...)
Czytaj więcej»

III AUa 903/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-12-17

Data publikacji: 2015-01-13

trafność 32%

Specjalizuje się w wykonywaniu instalacji elektrycznych, zasilaniu oraz montażu rozdzielni w elektrowniach. (...)Do głównych jej zadań należał montaż urządzeń elektroenergetycznych (m.in. instalacji elektrycznej dla budynków pomocniczych oraz samej elektrowni). (...)Specjalizuje się m.in. w wykonywaniu instalacji elektrycznych, instalacji zasilania oraz montażu rozdzielni w elektrowniach. (...)Zarządzenie to wymienia przede wszystkim stanowiska elektromonterów (np. elektromonterów instalacji elektrycznych przemysłowych, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych, rozdzielni i sieci elektroenergetycznych).
Czytaj więcej»

II Ca 348/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2014-10-16

Data publikacji: 2015-01-02

trafność 32%

W związku z tym przyznano powódce kwotę 595,80 zł z tytułu remontu pieca i kwotę 789,75zł w związku z remontem instalacji elektrycznej. (...)Sad Rejonowy stwierdził, że podstawę żądania powódka upatruje w szkodzie powstałej na skutek kilkakrotnych zalań mieszkania, wadliwej instalacji elektrycznej, wadliwego remontu pieca. (...) rozliczył już kwestie naprawy pieca, instalacji elektrycznej odliczając należne powódce kwoty od zadłużenia. (...)(...)budynku, wskazanie stwierdzonych usterek w instalacjach domowych oraz komentarze do czynności administratora podjętych w związku z wezwaniami pozwanej do oraz do odmowy zaliczenia strat na poczet zaległości czynszowych opisany.
Czytaj więcej»

XI GC 1232/19

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2019-12-18

trafność 32%

Pozwany uzyskał wszelkie wymagane obowiązującym prawem decyzje i pozwolenia, przygotował instalację odbiorczą. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

IV Ca 248/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2013-05-29

Data publikacji: 2013-06-28

trafność 32%

(...)było podłączenie („wpięcie”) dodatkowego przewodu elektrycznego w przewód prądowy wiązki elektrycznej z pominięciem procedury technologicznej podłączania(...)(...)Zdaniem Sądu Okręgowego, fakt dokonania „samowolnego - dzikiego” podłączenia do instalacji elektrycznej pojazdu, dodatkowych przewodów, stanowi przejaw niewłaściwej eksploatacji pojazdu. (...)Jeśli owego przewodu nie przewidział projektant instalacji elektrycznej tego konkretnego modelu pojazdu, to nie powinien on się tam znajdować. Urządzenia elektryczne, a tym bardziej w specjalistycznych, ciężkich pojazdach mechanicznych nie mogą być dowolnie modyfikowane w trakcie użytkowania.
Czytaj więcej»

XVII AmA 84/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2016-08-24

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd Okręgowy ustalił następujący stan faktyczny: W sektorze energii elektrycznej występuje m.in. podsektor przesyłu, dystrybucji i obrotu energią elektryczną. (...)W zależności od tego, czy uczestnik systemu miał przyłączenie urządzeń i instalacji do sieci przesyłowej lub fragmentów sieci rozdzielczych objętych obszarem rynku bilansującego mógł bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyć w rynku bilansującym. Ten użytkownik systemu, którego urządzenia lub instalacje nie były przyłączone do sieci(...)miał zawartą umowę dystrybucji energii elektrycznej. (dowód: pismo (...) SA z 2.03.2007 r., k. 144 akt admin.). (...)Dalej (...) SA prowadzą działalność gospodarczą na dwóch rynkach powiązanych: konkurencyjnym – obrotu energią elektryczną oraz zdominowanym – dystrybucji energii elektrycznej”.
Czytaj więcej»

XVII AmE 151/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-09

Data publikacji: 2021-02-08

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd ustalił następujący stan faktyczny: Powódka E. S. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wytwarzaniu energii elektrycznej na podstawie wpisu do rejestru wytwórców energii w małej instalacji prowadzonym przez Prezesa URE (numer(...)(...)(...)dotyczą łącznej ilości: a) energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii w małej instalacji, b) energii elektrycznej sprzedanej sprzedawcy zobowiązanemu, o którym(...)(...)Powódka kwestionowała w odwołaniu swój obowiązek w tym zakresie podnosząc, że już od kilkunastu miesięcy nie wytwarzała energii elektrycznej, a zatem kwestionowała istnienie statusu wytwórcy w rozumieniu ustawy oze. (...)Rację ma pozwany, że co do zasady wytwórcą energii w małej instalacji jest się stale przez okres figurowania w rejestrze wytwórców, a nie tylko w okresie rzeczywistego wytwarzania energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III AUa 652/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-06-14

Data publikacji: 2018-08-30

trafność 32%

Istotność:

Z ubezpieczonym współpracował świadek A. F. zajmujący stanowisko montera instalacji sanitarnych-spawacza, a następnie brygadzisty. (...)Oprócz pilarek na wydziale pracowały też spawarki elektryczne. (...)Ocenić zatem należało, czy praca przy wycinaniu przy użyciu pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym wypełnia kryteria „prac przy wycinaniu elektrycznym”. (...)Oczywistym być zatem musi, że hipotezą analizowanej normy nie objęto - jak chce tego skarżący - wycinania przy użyciu elektrycznych pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym.
Czytaj więcej»

XVII AmE 34/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-01-24

Data publikacji: 2023-03-17

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)(...): 1 bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - jest to zdolność systemu(...)3 zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - stan systemu elektroenergetycznego lub(...)elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»