Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7704

II AKa 359/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-12-13

Data publikacji: 2018-02-26

trafność 21%

(...)świadek przy pierwszym okazaniu jej wizerunku oskarżonego, w dwa dni po(...)(...)(...)ocena wartości dowodowej czynności okazania wizerunku oskarżonego pokrzywdzonej .Dla dokonania oceny(...)zdjęcie na telefonie komórkowym , wizerunek oskarżonego widoczny na monitoringu sklepu(...)przez A. W. osoby z wizerunku ze znanym wcześniej oskarżonym umożliwiło(...)Istotnie , w czasie pierwszego procesowego wizerunku oskarżonego pokrzywdzona nie rozpoznała go(...)(k.240-243) , w trakcie którego wizerunek oskarżonego pośród 8 innych (dostrzegając(...)nie rozpoznaję wśród okazanych mi wizerunków mężczyzn mężczyzny który …. .(...)(...)śladu pamięciowego sprawcy z przedstawianymi wizerunkami .Takie istotne utrudnienie faktyczne nie zachodziło już podczas okazania wizerunku (odmiennego niż poprzednie) mającego miejsce(...)
Czytaj więcej»

I C 305/21

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-15

Data publikacji: 2021-11-08

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Powódka wskazała, że pozwana podczas swojego występu w programie (...) emitowanego w (...) , wypowiadała się o powódce w sposób niezgodny z prawdą, godzący w dobre imię i wizerunek. (...)Istota sporu sprowadzała się do wyjaśnienia, kto dokonał wpisu na portalu (...) oraz ustalenia czy H. J. swoją wypowiedzią, którą sformułowała w ramach programu telewizyjnego (...) , naruszyła dobra osobiste A. Z. w postaci dobrego imienia i wizerunku. (...)Powódka również nie wyjaśniła oraz nie wykazała jakich konkretnie krzywd na wizerunku miała doznać ona sama oraz jej kancelaria, poprzestając jedynie na stwierdzeniu dotyczącym narażenia na utratę dobrego imienia i zaufania wśród klientów. (...)Niemniej jednak w ocenie Sądu nie ma ona żadnego znaczenia dla stwierdzenia naruszenia dóbr w postaci dobrego imienia czy też wizerunku powódki, a także dla przypisania pozwanej bezprawności działania.
Czytaj więcej»

VI Ka 918/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-12-11

Data publikacji: 2016-02-04

trafność 21%

Szczegółowa analiza treści wypowiedzi świadka w toku ww. czynności nie pozwala więc na odmienne zwartościowanie wyników zaprezentowanych jej zdjęć zawierających wizerunek oskarżonej. (...)Bezspornym jest, co precyzyjnie wskazuje Sąd Rejonowy na kartach pisemnego uzasadnienia, że zeznania U. G. w części opisującej wizerunek osoby biorącej od niej ową korzyść materialną nie odnoszą się do osoby oskarżonej. Nie tylko wiek kobiety opisywanej przez świadka różnił się od wieku oskarżonej, ale zaprezentowany przez pokrzywdzoną opis jej wyglądu generalnie nijak nie przystawał do wizerunku oskarżonej z tamtego okresu. (...)Skarżący zdaje się nie dostrzegać ewidentnych różnic w wizerunku obu pań.
Czytaj więcej»

I ACa 324/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-09-12

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 21%

Publikacja materiału w tygodniku (...) skutkowała naruszeniem dóbr osobistych powodów w postaci prawa do prywatności i prawa do wizerunku. (...)Wizerunki powodów zostały opublikowane bez ich zgody, zaś cały materiał dotyczy okoliczności ze sfery życia prywatnego powodów, które powodowie ukrywali przed opinią publiczną. (...)Opublikowanie w numerze 38 z 2010 r. w tygodniku (...) materiału prasowego dotyczącego wakacji powodów oraz zawierającego ich wizerunki stanowiło bezprawne naruszenie dóbr osobistych powodów w postaci prawa do prywatności oraz wizerunku. (...)W szczególności publikacje te, w tym obszerne sprawozdanie z ceremonii ślubnej powodów, kontrastują z zeznaniami powoda J. B. , który w toku przesłuchania przed sądem akcentował utratę swojej renomy jako muzyka na skutek samego faktu pojawienia się jego wizerunku w prasie kolorowej.
Czytaj więcej»

IX Ka 137/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2013-06-13

Data publikacji: 2013-09-18

trafność 21%

Bezsporne w sprawie jest, że oskarżony i M. D. są bardzo do siebie podobni i to do tego stopnia, że dopiero porównanie ich wizerunków pozwala na wychwycenie różnic w ich wyglądzie. (...)Materiał sprawy nie wyklucza, że świadkowie wskazując na oskarżonego, jako na jednego ze sprawców pobicia nie odtwarzali w pamięci wizerunku napastnika, lecz sugerowali się właśnie zdjęciem oskarżonego na Naszej Klasie. (...)Wizerunek oskarżonego na Naszej Klasie był wyraźną sugestią dla świadków. (...)Oczywiście że R. J. była w stanie rozpoznać A. A. , skoro niemalże bezpośrednio przez okazaniem zapoznała się z jego wizerunkiem na portalu Nasza Klasa i nabrała wówczas przekonania, że brał on udział w pobiciu.
Czytaj więcej»

II K 1100/20

wyrok

Sąd Rejonowy w Zabrzu

Data orzeczenia: 2021-12-16

Data publikacji: 2023-06-21

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Zaniedbania organów ścigania w zakresie niewykonanych czynności dowodowych nie mogą obciążać oskarżonego
(...)- 14, 15 protokół okazania wizerunku wraz z tablicami poglądowymi k. 21, 25 - 27, 28 - 29 wyjaśnienia oskarżonego M. P. (1) k. 109 informacja V. (...) k. 159 zeznania A. S. (2) k. 161 zeznania S. S. k. 164 zeznania G. K. k. 167 zeznania W. S. k. 189 1.2.2. (...)Odrębną kwestią pozostaje również kompletny nieprofesjonalizm w zakresie dokonania okazań owych tablic poglądowych, a przede wszystkim sposobu doboru doń odpowiednich fotografii, w tym również w zakresie aktualności wizerunków poszczególnych osób na okazywanych zdjęciach. (...)(...)"3", który z kolei był wizerunkiem trzeciego mężczyzny mogącego pozostawać w kręgu potencjalnych sprawców analizowanego przestępstwa. (...)Mankamentów przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Policji okazań tablic poglądowych z wizerunkami różnych osób nie mogła konwalidować już czynność przeprowadzona przez Sąd w ramach postępowania jurysdykcyjnego, w ramach którego R. K. na sali rozpraw zetknął się z M. P. (1) jako oskarżonym.
Czytaj więcej»

II AKa 248/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-11-25

Data publikacji: 2017-01-30

trafność 21%

Istotność:

(...)w oczywistej sprzeczności z rzeczywistym wizerunkiem oskarżonego S. C. ; -(...)oparciu o wyniki czynności okazania wizerunku osoby oskarżonego S. C. pokrzywdzonym tj. (...)kilku lat, toteż nie odzwierciedlały wizerunku oskarżonego z daty popełnienia czynu;(...)wątpliwości, poprzez: * uznanie rozpoznania wizerunku S. C. jako sprawcy przestępstwa(...)pokrzywdzonym okazano nieaktualną fotografię z wizerunkiem oskarżonego, który znacznie odbiegał od(...)(...)Podczas przesłuchania opisali oni wygląd sprawcy, którego następnie rozpoznali podczas okazania tablic poglądowych z wizerunkami osób. (...)Art. 173 § 1 k.p.k. przewiduje, że w celu rozpoznania można okazać inną osobę lub jej wizerunek.
Czytaj więcej»

I C 263/16

wyrok

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

Data orzeczenia: 2017-01-24

Data publikacji: 2020-10-01

trafność 21%

Dodatkowo na sytuację powoda i jego wizerunek w środowisku lokalnym mogła mieć wpływ treść publikowanych przez pozwanego artykułów. (...)Na sytuację powoda i jego wizerunek w środowisku lokalnym mogła mieć wpływ treść tych artykułów. (...)Przyznał, że w artykule zawartym w (...) zamieścił wizerunek powoda. (...)W ocenie Sądu Odwoławczego bez wątpienia powód wykazał, że przysługują mu dobra osobiste w postaci dobrego imienia, czci i wizerunku.
Czytaj więcej»

II C 1011/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-11-23

Data publikacji: 2023-01-16

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, wizerunek pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. (...)Jednakże umieszczając powoda w celi w której powód nie powinien być umieszczony razem z innymi osadzonymi izolowanymi, pozwany naraził powoda na utratę wizerunku i na utratę zdrowia ,(...)(...)Zakres krzywdy doznanej przez powoda pozostający w związku przyczynowym z bezprawnym i zawinionym zaniechaniem funkcjonariuszy służby więziennej obejmował zatem narażenie zdrowia, utraty wizerunku przez powoda.
Czytaj więcej»

III K 1/20

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-09-16

Data publikacji: 2023-02-27

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Nadto czynność okazania wizerunku miała miejsce w listopadzie 2020(...)i kategoryczne stwierdzenie bądź zanegowanie wizerunku kogokolwiek - na marginesie: świadek nie rozpoznał również wizerunku P. B. (k. 147) zeznania(...)
Czytaj więcej»