Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

II Ca 1479/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-06-15

Data publikacji: 2018-11-13

trafność 32%

W dniu 18 maja 2006 r. założono licznik w szafce pomiarowej zaś w dniu 24 sierpnia 2006 r. uprawniony elektryk dokonał odbioru wykonania i odbioru instalacji elektrycznej w budynku na działce n (...) . (...)(...)pozostaje fakt, że w skrzynce elektrycznej, posadowionej na nieruchomości stanowiącej własność powodów znajduje się instalacja elektryczna, w tym licznik poboru prądu, za pomocą której przedsiębiorstwo przesyłowe dostarcza energię elektryczną do nieruchomości pozwanego. (...)W szczególności pieczołowicie odtworzono proces inwestycyjny, który doprowadził do posadowienia na nieruchomości powodów skrzynki elektrycznej i zamontowanie w niej wspomnianej instalacji elektrycznej, w tym treść aktów, zezwoleń i decyzji o charakterze administracyjnym, które do tego doprowadziły. (...)Od tego czasu nie została w spornej szafce zamontowana żadna dodatkowa instalacja elektryczna poza licznikiem, stanowiącym własność przedsiębiorstwa przesyłowego dla potrzeb odczytu rozmiaru pobranej energii.
Czytaj więcej»

II Ca 348/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2014-10-16

Data publikacji: 2015-01-02

trafność 32%

W związku z tym przyznano powódce kwotę 595,80 zł z tytułu remontu pieca i kwotę 789,75zł w związku z remontem instalacji elektrycznej. (...)Sad Rejonowy stwierdził, że podstawę żądania powódka upatruje w szkodzie powstałej na skutek kilkakrotnych zalań mieszkania, wadliwej instalacji elektrycznej, wadliwego remontu pieca. (...) rozliczył już kwestie naprawy pieca, instalacji elektrycznej odliczając należne powódce kwoty od zadłużenia. (...)(...)budynku, wskazanie stwierdzonych usterek w instalacjach domowych oraz komentarze do czynności administratora podjętych w związku z wezwaniami pozwanej do oraz do odmowy zaliczenia strat na poczet zaległości czynszowych opisany.
Czytaj więcej»

XI GC 1232/19

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2019-12-18

trafność 32%

Pozwany uzyskał wszelkie wymagane obowiązującym prawem decyzje i pozwolenia, przygotował instalację odbiorczą. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 1749/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-06-12

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 32%

Lokale na najwyższej kondygnacji posiadają samodzielne instalacje CO zasilane z instalacji gazowej. (...)Fakt zatem, że istnieją lokale nie korzystają bezpośrednio z instalacji, nie wyłącza tej instalacji z zakresu nieruchomości wspólnej. (...)Nie ulega wątpliwości, że wszelkie instalacje (wod.-kan., elektryczne, c.o., gazowe, telekomunikacyjne, itp.) rozprowadzone(...)(...)Koszty dostawy energii cieplnej, podobnie jak koszty dostawy gazu czy energii elektrycznej, obejmują standardowo tzw. składniki stałe i zmienne.
Czytaj więcej»

III AUa 652/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-06-14

Data publikacji: 2018-08-30

trafność 32%

Istotność:

Z ubezpieczonym współpracował świadek A. F. zajmujący stanowisko montera instalacji sanitarnych-spawacza, a następnie brygadzisty. (...)Oprócz pilarek na wydziale pracowały też spawarki elektryczne. (...)Ocenić zatem należało, czy praca przy wycinaniu przy użyciu pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym wypełnia kryteria „prac przy wycinaniu elektrycznym”. (...)Oczywistym być zatem musi, że hipotezą analizowanej normy nie objęto - jak chce tego skarżący - wycinania przy użyciu elektrycznych pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym.
Czytaj więcej»

XVII AmE 151/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-09

Data publikacji: 2021-02-08

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd ustalił następujący stan faktyczny: Powódka E. S. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wytwarzaniu energii elektrycznej na podstawie wpisu do rejestru wytwórców energii w małej instalacji prowadzonym przez Prezesa URE (numer(...)(...)(...)dotyczą łącznej ilości: a) energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii w małej instalacji, b) energii elektrycznej sprzedanej sprzedawcy zobowiązanemu, o którym(...)(...)Powódka kwestionowała w odwołaniu swój obowiązek w tym zakresie podnosząc, że już od kilkunastu miesięcy nie wytwarzała energii elektrycznej, a zatem kwestionowała istnienie statusu wytwórcy w rozumieniu ustawy oze. (...)Rację ma pozwany, że co do zasady wytwórcą energii w małej instalacji jest się stale przez okres figurowania w rejestrze wytwórców, a nie tylko w okresie rzeczywistego wytwarzania energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I Ca 294/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2014-10-01

Data publikacji: 2014-11-03

trafność 32%

Istotność:

Powyższe rozstrzygnięcie zostało oparte na następujących ustaleniach i wnioskach: W dniu 13 czerwca 2013 roku na terenie nieruchomości będącej własnością J. W. uszkodzeniu uległ kabel zasilający w energię elektryczną budynek powódki. (...)Stałymi elementami są w szczególności wyposażenie instalacji wodno – kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej, gazowej czy grzewczej. W oparciu o powyższe, Sąd Rejonowy stwierdził, że kabel elektryczny, jako urządzenie instalacji elektrycznej, należy zaliczyć do elementów stałych(...)tym samym pozbawienie nieruchomości energii elektrycznej, zawsze będzie się wiązało ze spadkiem jej wartości. (...)(...)izolację cieplne, przeciwwodne dźwiękochłonne, schody, instalację, odgromową, rynny, wszelkie instalację (np. wodno-kanalizacyjna, elektryczna, urządzenia lub części składowe niezbędne(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 282/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-07-04

Data publikacji: 2019-10-30

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)gospodarczej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii - tj.(...)rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art 7 oze (okoliczność bezsporna). W ramach prowadzonej działalności w III kwartale 2016r, w odnawialnym źródle energii należącym do powoda, została wytworzona energia elektryczna w ilości 51,240 MWh (sprawozdanie k.13 akt adm). (...)(...)odnawialnych źródeł energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)(...)przedsiębiorcy, polegającej na wytwarzaniu energii elektrycznej w małej instalacji odnawialnego źródła energii w okresie III kwartału 2016 r. uzasadnia nałożenie na przedsiębiorcę kary w powyższej wysokości.
Czytaj więcej»

I ACa 1415/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 32%

W dniu 23 czerwca 2000 r., (...) S.A. w Ł. wystawił warunki przyłączenia urządzeń elektrycznych i instalacji dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na powyższej posesji. (...)Zgodnie z warunkami na powodzie ciążył obowiązek budowy instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku (pkt 6 warunków). (...)Strony ustaliły, że miejscem dostarczania energii elektrycznej będą zaciski prądowe przewodów przyłącza(...)(...)(...)przyłączenie do sieci dystrybucyjnej pozwanego instalacji zgodnie z wydanymi przez (...) warunkami, które obecnie kwestionuje jako niewykonalne w zakresie usytuowania instalacji odbiorczej, której wykonanie obciąża przyszłego odbiorcę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VI ACa 21/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 32%

Istotność:

W ocenie Sądu Okręgowego nie istnieje również podstawa prawna do zobowiązywania powoda do stosowania przez powoda postanowień Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej Operatora Systemu Dystrybucyjnego do sieci którego przyłączone są urządzenia i instalacje powoda. (...)Umowa sprzedaży energii elektrycznej to umowa w której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na odbiorcę energię elektryczną i wydać ją odbiorcy, a odbiorca zobowiązuje się do zapłacenia ceny za odebraną energię elektryczną (por. art. 3 pkt 6a prawa energetycznego ). (...)(...)sprzedawcy z urzędu zakupu energii elektrycznej z instalacji OZE (tak: Swoboda działalności gospodarczej wytwórcy – sprzedawcy energii elektrycznej 2015 wyd. 1 Marcin Marszałek; por. s. 49 i 95. (...)(...)prawa energetycznego umowa sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest odbiorca niebędący(...)sposób: 1) określania niezbilansowania energii elektrycznej oraz jego rozliczania odpowiednio według:(...)
Czytaj więcej»