Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

VI ACa 950/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-31

Data publikacji: 2013-07-08

trafność 33%

W umowie zdefiniowano między innymi pojęcie sieci dystrybucyjnej i instalacji oświetleniowej. (...)wykonawca świadczy usługę dystrybucji energii elektrycznej do miejsca jej dostarczenia określonego szczegółowo w umowie świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej lub w umowie kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji. (...)z ustępem 5 powyższego paragrafu instalacja oświetleniowa stanowi układ połączeń elektrycznych pomiędzy oprawą oświetleniową a miejscem(...)umowie świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej lub w umowie kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji) wraz(...)(...)(...)determinowana w zakresie zużytej energii elektrycznej przez cenę energii elektrycznej sprzedawcy energii (przedsiębiorstwa obrotu energią elektryczną), wynikającą z umowy sprzedaży(...)energetycznego zajmującego się dystrybucją energii elektrycznej na obszarze gminy.
Czytaj więcej»

II K 960/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2017-10-12

Data publikacji: 2017-12-22

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)P. , korzystając z podłączenia instalacji elektrycznej mieszkania do sieci energetycznej bez urządzenia pomiarowego dokonał kradzieży energii elektrycznej w łącznej ilości 700 kWh(...)(...)H. W. pobierał nielegalnie energię elektryczną z pominięciem licznika wspólnie i w porozumieniu z D. P. . (...)Nie można bowiem dokonać zakupu energii elektrycznej bez uiszczenia tych opłat. Wielkość opłaty zmiennej przesyłowej jest uzależniona od wielkości zużytej energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 2092/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-01-13

Data publikacji: 2017-04-04

trafność 33%

(...)terminowego regulowania należności za energię elektryczną oraz innych należności związanych z(...)możliwość niewłaściwego rozliczenia za energię elektryczną oraz o powstałych przerwach w dostarczaniu energii elektrycznej lub niewłaściwych jej parametrach. (...)(...)układzie pomiarowo – rozliczeniowym energii elektrycznej w firmie pozwanego, występowało uszkodzenie powodujące zaniżenie wskazań licznika energii elektrycznej, jednakże dokładna ilość energii niezmierzonej(...)3 fazach w okresie uszkodzenia instalacji. (...)Umowa sprzedaży energii elektrycznej jest umową wzajemną i odpłatną. (...)Z opinii biegłych z Politechniki (...) wynika, że licznik do pomiaru energii elektrycznej powinien wskazywać pobraną energię elektryczną w trzech fazach.
Czytaj więcej»

V GC 1415/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2023-01-30

Data publikacji: 2023-06-20

trafność 33%

Istotność:

Następnego dnia kierowca zgłosił powodom, że samochód utracił moc oraz to, że wyczuł swąd palącej się instalacji elektrycznej. Po zjechaniu na najbliższy parking, kierowca zauważył, że elementy silnika są mocno odymione, a instalacja elektryczna silnika stopiona. (...)Każda próba uruchomienia mogła spowodować zwarcie instalacji elektrycznej, a w konsekwencji zapalenie. (...)Powyższe świadczy o wadliwości i ewentualnym zwarciu samej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

VIII K 215/16

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2016-05-06

Data publikacji: 2016-06-21

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: „Kradzieży od strony podmiotowej musi towarzyszyć tzw. dolus directus coloratus w odniesieniu do znamienia, co do którego ustawa wymaga, by było objęte celem, a więc w odniesieniu do zabrania rzeczy czy kradzieży energii. Dla popełnienia przestępstwa z art. 278§1 kk nie wystarcza, aby sprawca «godził się» na możliwość przywłaszczenia. (...)
W. K. zależało na szybkim dostępie do energii elektrycznej z uwagi na opisaną budowę. (...)K. S. miał się zająć całością przedsięwzięcia tak aby W. K. mógł na budowie czerpać energię elektryczną. (...)W jej treści wskazano, iż W. K. jako tzw. podmiot przyłączany, zobowiązuje się m.in. do wykonania lub dostosowania instalacji przyłączanej, służącej do poboru mocy, której dokonanie zostanie potwierdzone w dokumencie pod nazwą „Oświadczenie o gotowości instalacji przyłączanej”. (...)Praktycznie jedyną mającą jakieś znaczenie była okoliczność czy K. S. również, poza wszystkimi innymi działaniami w celu uzyskania dostępu do energii elektrycznej na budowie prowadzonej przez W. K. , zamontował w skrzynce elektrycznej licznik.
Czytaj więcej»

VII U 755/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-08-03

Data publikacji: 2016-11-28

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)września 1978r. zajmował stanowisko montera instalacji sanitarnych i grzewczych, a od dnia 15 września 1978r. do dnia 31 lipca 1989r. pracował jako spawacz elektryczny i gazowy, natomiast z zaświadczenia (...) wynika, że był zatrudniony jako monter instalacji sanitarnych. (...)(...)wykonywał pracę na stanowisku montera instalacji sanitarnych i grzewczych, a w okresie od dnia 15 września 1978r. do dnia 31 lipca 1989r. na stanowisku spawacza elektrycznego i gazowego, natomiast w (...)(...)R. S. wykonywał pracę montera instalacji sanitarnych i spawacza. (...)Z kolei Dział XIV „Prace różne” pod pozycją 12 wymienia prace przy spawaniu i wycinaniu elektrycznym, gazowym, atomowowodorowym. (...)Oznacza to, że roboty takie muszą być wykonywane przy instalacjach znajdujących się poniżej gruntu, w sieciach kanalizacyjnych, studzienkach, instalacjach podziemnych.
Czytaj więcej»

XVII AmE 108/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-01-23

Data publikacji: 2023-05-12

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: oddala odwołanie
(...)2018 r. o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji (Dz.U. z(...)do sieci i sprzedaną energię elektryczną z wysokosprawnej kogeneracji z następującej(...)lokalizacja: Z. ; moc zainstalowana elektryczna [MW]: 2,408; rodzaj jednostki kogeneracji:(...)(...)W treści uzasadnienia wydanej decyzji wskazano, iż zgodnie z art. 101 ust 3 ustawy okres wsparcia dla energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji dla jednostki,(...)do sieci i sprzedaży energii elektrycznej z tej jednostki po uzyskaniu koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. (...)(...)jednostce kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej nie mniejszej niż 1 MW(...)jednostce kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej nie mniejszej niż 1 MW(...)źródła o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej mniejszej niż 1 MW -(...)(...)(...)jednostka kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej mniejszej niż 1 MW. Natomiast(...)wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w tej jednostce, przy czym wytworzenie po raz pierwszy energii elektrycznej nastąpiło nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2019 r.
Czytaj więcej»

XVII AmE 44/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-06-03

Data publikacji: 2019-09-16

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Obiekt należący do S. K. jest zaopatrywany w energię elektryczną na podstawie umowy sprzedaży energii elektrycznej z dnia 19 lutego 2016 r., nr (...) , zawartej pomiędzy Wnioskodawcą a (...) dla firm na czas 36 miesięcy. Sprzedaż energii elektrycznej na podstawie tej umowy odbywa się od 1 kwietnia 2016 r. (...)Przedsiębiorstwo energetyczne, o którym mowa w ust. 1, wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. 5. (...)Kluczową kwestią dla rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy jest ustalenie, czy w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną.
Czytaj więcej»

XVII AmE 59/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2024-06-25

Data publikacji: 2024-08-12

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)2016 r. dokonał sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym w ilości 1 080,847 MWh, z wyłączeniem energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom, o których mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy OZE, w tym 822,539 MWh energii elektrycznej zostało dostarczone do odbiorców końcowych(...)(...)(...)grudnia 2016 r. sprzedaży energii elektrycznej na rzecz odbiorców końcowych w ilości 1 080,847 MWh, z wyłączeniem energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom, o których mowa(...)w tym 822,539 MWh energii elektrycznej dostarczonej do odbiorców końcowych niebędących(...)(...)W istocie, polega na rozliczeniu różnicy ilości energii elektrycznej jaka została pobrana przez obiorcę końcowego w stosunku do ilości energii elektrycznej uprzednio zgłoszonej w umowie sprzedaży. (...)W odniesieniu do energii elektrycznej właściwa wydaje się być interpretacja literalna przepisów Kodeksu cywilnego .
Czytaj więcej»

VI ACa 1365/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-12-16

Data publikacji: 2017-02-01

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Wystarczające jest spełnienie przez przedsiębiorcę jednej z przesłanek wymienionych w art. 49a ust. 5 pr. energ., aby był on zwolniony z obowiązku publicznej sprzedaży określonej części wytworzonej energii elektrycznej.
(...)(...)(...)(...)Wydzielenie, o którym mowa we wskazanym przepisie, oznacza, że jednostka wytwórcza nie pracuje synchronicznie z systemem elektroenergetycznym rozumianym jako sieci elektroenergetyczne oraz przyłączone do nich urządzenia i instalacje współpracujące z siecią. (...)Jak słusznie wskazał pozwany, jedynym układem, który mógłby stanowić większą całość dla jednostki wytwarzania energii elektrycznej, którego funkcjonowanie stanowi przedmiot regulacji(...)przyłączone do nich urządzenia i instalacje, współpracujące z siecią ( art. 3 pkt 23 Pe).
Czytaj więcej»