Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4436

III AUa 1630/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-05-25

Data publikacji: 2012-12-31

trafność 12%

(...)(pilot, instruktor), prace kontrolerów ruchu lotniczego oraz prace mechaników lotniczych związane z bezpośrednią obsługą potwierdzającą bezpieczeństwo statków powietrznych na płycie lotniska. (...)Reasumując Sąd zważył, że odwołująca nie spełnia warunków do przyznania prawa do emerytury pomostowej. (...)Dalej apelująca podniosła, że skutkiem zastosowania do niej przepisów obowiązujących do dnia 31 grudnia 2008 r. byłoby przyznanie jej prawa do wcześniejszej emerytury. (...)Zaskarżony wyrok odpowiada prawu, bowiem skarżąca nie spełnia warunków nabycia prawa do emerytury ani po myśli art. 4 ustawy o emeryturach pomostowych , ani po myśli art. 4 w związku z art. 49 tej ustawy.
Czytaj więcej»

XVI GCo 106/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-05-17

Data publikacji: 2014-10-14

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

W związku z powyższym w dniu 16 lutego 2012 r. (...) wypowiedział (...) ww. umowy najmu na podstawie pkt 13 ust. 1 lit. c) i d) OWN. Wnioskodawca skorzystał z przysługującego mu prawa rozwiązania przedmiotowych umów w trybie(...)(...)Co więcej, obowiązany jest spółka w 100 % zależną od B. , która w ramach spółek celowych prowadzi działalność handlową w innych portach lotniczych.
Czytaj więcej»

XVI GCo 90/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-04-30

Data publikacji: 2020-01-29

trafność 50%

Orzeczenie nieprawomocne

Wybierz nowe polskie linie lotnicze. (...)Wybierz nowe (...) linie lotnicze. (...)Wybierz nowe (...) linie lotnicze. (...)Obowiązany będzie mógł bowiem nadal dokonywać czynów nieuczciwej konkurencji i naruszać prawo do firmy uprawnionego.
Czytaj więcej»

XVI GCo 82/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-04-27

Data publikacji: 2014-10-14

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Wnioskodawca podniósł również zarzut nadużycia prawa przez uczestnika, gdyż oświadczenia o wypowiedzeniu były bezskuteczne wobec treści art. 5 k.c. (...)budowlane związane z modernizacją terminalu lotniczego, podczas których nie ulegnie zmianie wyłącznie konstrukcja żelbetowa obiektu. (...)Natomiast zgodnie z punktem 13 ust. 1 lit. c) OWN, stanowiącymi załącznik nr 5 do umów najmu, wynajmujący miał prawo do rozwiązania umów w trybie natychmiastowym w przypadku m.in. nieuzupełnienia gwarancji bankowej na warunkach określonych w umowie. (...)Natomiast nie znajduje zastosowania art. 477 k.c. albowiem czym innym skorzystanie z prawa wypowiedzenia umowy, a czym innym odmowa przyjęcia świadczenia.
Czytaj więcej»

XVI GCo 100/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-04-27

Data publikacji: 2014-10-14

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Obowiązany zmierza do zburzenia lokalu, gdyż w lipcu 2012 r. zamierza rozpocząć prace budowlane związane z modernizacją terminalu lotniczego, podczas których nie ulegnie zmianie wyłącznie konstrukcja żelbetowa obiektu. (...)Natomiast zgodnie z punktem 13 ust. 1 lit. c) OWN, stanowiącymi załącznik nr 5 do umowy najmu, wynajmujący miał prawo do rozwiązania umów w trybie natychmiastowym w przypadku nieuzupełnienia gwarancji bankowej na warunkach określonych w umowie. (...)Jeżeli czynności prawne, dokonywane przez osoby określone w ust. 1, obejmują rozporządzanie prawem, którego wartość przekracza pięćset złotych,(...)(...)Natomiast nie znajduje zastosowania art. 477 k.c. albowiem czym innym skorzystanie z prawa wypowiedzenia umowy, a czym innym odmowa przyjęcia świadczenia.
Czytaj więcej»

VI ACa 1337/11

wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-04-18

Data publikacji: 2012-12-08

trafność 10%

Opłaty za używanie częstotliwości zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 8 lutego 2005 r. w sprawie rocznych opłat za prawo do dysponowania częstotliwością (Dz. (...)Prawo telekomunikacyjne , wskazał dla wszystkich podmiotów które uzyskały prawo do dysponowania częstotliwością w rezerwacji częstotliwości wysokość opłat. Przedmiotowe opłaty zostały podzielone na cztery grupy tj. : 1 Opłaty dla radiokomunikacji ruchomej lądowej. 2 Opłaty dla radiokomunikacji stałej lądowej i satelitarnej. 3 Opłaty dla radiokomunikacji lotniczej oraz morskiej i żeglugi śródlądowej. 4 Opłaty dla radiofonii i telewizji. (...)Rozróżnienie to zostało uwzględnione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 8 lutego 2005 r. w sprawie rocznych opłat za prawo do dysponowania częstotliwością (akcie wykonawczym do prawa telekomunikacyjnego), gdzie podzielono opłaty za(...)
Czytaj więcej»

XVII AmA 199/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-04-05

Data publikacji: 2019-11-28

trafność 10%

(...)kary pieniężnej nałożonej na spółkę prawa (...) (...) oraz o przyznanie kosztów postępowania, w tym kosztów zastępstwa procesowego, wywołanych wniesieniem niniejszego odwołania według norm przepisanych prawem. (...)Z pisma tego wynika, iż wezwanie Prezesa Urzędu z dnia 9.03.2009r. zostało wyekspediowane do (...) L. S. / A. drogą lotniczą w dniu 11.03.2009r. (...)Prezes UOKiK wezwał (...) do udokumentowania w terminie 7 dni prawa (...) do udzielania pełnomocnictwa do reprezentowania firmy (...) w postępowaniu prowadzonym przed organem antymonopolowym (k.56 akt adm). (...)Prezes UOKiK ponownie wezwał do udokumentowania prawa (...) do udzielania pełnomocnictwa do(...)
Czytaj więcej»

I C 578/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-03-28

Data publikacji: 2017-05-22

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)porządku publicznego poprzez pozbawienie go prawa do sądu, naruszenie zasady autonomii stron stosunku cywilnoprawnego i związanej z nią zasady swobody umów, a także podstawowej zasady prawa cywilnego dopuszczającej zasądzenie odszkodowania tylko w wypadku powstania szkody. (...)Ad. 2) naruszenie podstawowych zasad postępowania przed sądem polubownym, prowadzące jednocześnie do pozbawienia skarżącego możliwości obrony praw ( art. 1206 § 1 pkt 2 i pkt 4 k.p.c. ) „Pozbawienie obrony swych praw należy rozumieć w sposób ścisły. Strona będzie pozbawiona obrony swych praw, gdy sąd polubowny w ogóle nie wysłuchał jej lub nie zapewnił jej możliwości przedstawienia wyjaśnień i złożenia oświadczeń w odniesieniu do twierdzeń strony przeciwnej. (...)Zgodnie natomiast z art. 1194 § 1 i 2 k.p.c. sąd polubowny rozstrzyga spór według prawa właściwego dla danego stosunku, a gdy strony go do tego wyraźnie upoważniły - według ogólnych zasad prawa lub zasad słuszności.
Czytaj więcej»

IV Co 98/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-03-23

Data publikacji: 2019-01-10

trafność 12%

Orzeczenie nieprawomocne

Obowiązani podnieśli nadto, że akceptacja wynagrodzeń ukształtowanych na obecnym poziomie powoduje nieuzasadnione dyskryminowanie pracowników uprawnionego na tle standardów płacowych w unijnych realiach rynkowych rynku lotniczego. (...)Prawa i interesy zbiorowe pracowników wskazane w art. 1 są reprezentowane przez związki zawodowe. 2. Prawa i interesy pracodawców w sporach(...)płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania się w związkach zawodowych.”. (...)W szczególności sąd może: 1)unormować prawa i obowiązki stron lub uczestników postępowania na czas trwania postępowania;”.
Czytaj więcej»

I ACa 15/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-02-15

Data publikacji: 2012-11-28

trafność 9%

Wskazano także, że w projekcie należy uwzględnić koncepcję układu komunikacyjnego dla terenu po wojskach lotniczych i ustalono zakaz wjazdu na drogę krajową W. - O. , poza jednym wlotem po stronie zachodniej. (...)W związku z tym, zarzucono decyzji Starosty (...) nr 494/2003 niezgodność z art. 34 ust. 1 prawa budowlanego . (...)Jednocześnie, w ocenie Sądu Okręgowego, zgłoszenie przez Powiat (...) zarzutu przedawnienia, nie stanowiło nadużycia prawa podmiotowego. (...)Sąd Okręgowy uznał zatem, że przyczyna opóźnienia we wniesieniu pozwu tkwiła wyłącznie w działaniach powódki, a wobec tego ocenił, iż w sprawie nie zachodzą obiektywne przesłanki pozwalające uznać zgłoszony przez Powiat (...) zarzut przedawnienia roszczenia, za nadużycie prawa ( art. 5 kc ).
Czytaj więcej»