Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

III Ca 520/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-07-20

Data publikacji: 2015-11-24

trafność 33%

Istotność:

Przede wszystkim za całkowicie trafne należy uznać stanowisko Sądu Rejonowego, iż strona powodowa nie udowodniła, że w październiku i listopadzie dostarczała prąd elektryczny do wskazanego punktu poboru. (...)(...)dostępu m. in. do energii elektrycznej, co zostało uczynione w dniu 15.07.2011 roku, a zgodnie zapisem § 3 ust.6 umowy inwestor nie ma obowiązku do zapewnienia wykonawcy energii elektrycznej w ilości 100 kWh. (...)Powód nie przedstawił żadnego dowodu na to, że pracownik inwestora po złożeniu przez stronę pozwaną w/w pisma dokonał sprawdzenia, czy do instalacji we wskazanym punkcie istotnie dostarczana jest energia elektryczna. (...)Taki zapis nie miałaby racji bytu, gdyby inwestor nie był zobligowany do dostarczania energii elektrycznej na plac budowy.
Czytaj więcej»

II C 381/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2021-02-26

trafność 33%

Projektant A. K. który wykonał projekt instalacji elektrycznej dokonał ponownych technicznych obliczeń i potwierdził możliwość zmiany kabli na mniejszy przekrój. (...)(...)biegłego z zakresu automatyki i instalacji elektrycznych S. S. ) Powyższy stan(...)R. inspektora nadzoru d s elektrycznych, zeznań świadka A. K. , zeznania świadka D. H. , przesłuchanie stron , opinię biegłego z zakresu automatyki i instalacji elektrycznych S. S. . Sąd zważył : Bezspornym jest, że w tracie realizacji przez powódkę prac polegających na wykonaniu instalacji elektrycznej zastosowano kable elektryczne o mniejszym przekroju niż przewidziane pierwotnie w umowie i w pierwotnym projekcie. (...)Nie są niższej jakości , trwałości co stwierdził biegły z zakresu automatyki i instalacji elektrycznych .
Czytaj więcej»

II Ca 714/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-11-03

Data publikacji: 2016-12-06

trafność 33%

Pozwany wyraził jedynie zgodę w formie ustalonej na modernizację instalacji kanalizacyjnej oraz elektrycznej, które zostały wykonane przez powoda w przedmiotowym lokalu o łącznej wartości 11 122,68 zł. (...)Wartość nakładów w postaci modernizacji instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej Sąd przyjął w oparciu o sporządzoną w sprawie opinię biegłego sądowego. Sąd uwzględnił powództwo jedynie w części dotyczącej przeprowadzonej modernizacji instalacji kanalizacyjnej i elektrycznej, a w pozostałym zakresie oddalił powództwo. (...)Sąd Rejonowy prawidłowo ustalił, że pisemną zgodę wynajmującego powód uzyskał jedynie na modernizację instalacji sanitarnej i elektrycznej i tylko w tym zakresie może domagać się zwrotu nakładów.
Czytaj więcej»

II C 801/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-12-23

Data publikacji: 2015-02-24

trafność 33%

Istotność:

W zakresie części elektrycznej inwestycji , projekt swoim zakresem obejmował wykonanie: rozdzielnicy RG, instalacji siły, oświetlenia i gniazd wtykowych, instalacji połączeń wyrównawczych i ochrony od porażeń. (...)Ta funkcja obecnie nie jest realizowana (dowód: pisemna opinia biegłego sądowego z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 380-397, pisemna opinia uzupełniająca z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 447-461 akt). Od strony technicznej branży elektrycznej istotne dla sprawy są następujące(...)projekt budowlany zawierający między innymi: instalacje teleinformatyczne, instalacje elektryczne, awaryjne zasilanie. (...)W dzienniku budowy nie ma żadnego zapisu powstrzymującego lub przerywającego wykonywanie przyłącza energetycznego (dowód: pisemna opinia biegłego sądowego z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 380-397, pisemna opinia uzupełniająca z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 447-461 akt).
Czytaj więcej»

I ACa 7/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-04-23

Data publikacji: 2014-05-21

trafność 33%

Stan lokalu w dniu 4 lutego 2009 roku obrazują zdjęcia zamieszczone w folderze „Przed remontem, wymiana instalacji elektrycznej”, znajdujące się na płycie CD (k. 92). (...)Stan instalacji elektrycznej i gazowej opisanych przez świadka jako niekompletne pozostaje w sprzeczności z treścią protokołu przekazania lokalu powódce podpisanym w dniu 2 lutego 2009 roku. (...)(...)powódki) w zakresie opisu stanu instalacji elektrycznej jako poprzerywanej, a zatem niekompletnej, co pozostaje w sprzeczności z protokolarnym potwierdzeniem przez powódkę kompletności stanu instalacji elektrycznej w dniu wydania jej przedmiotu najmu. (...)W tym, że natynkowa instalacja elektryczna wymaga wymiany.
Czytaj więcej»

I ACa 320/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-05-21

Data publikacji: 2013-08-08

trafność 33%

Do obowiązków pozwanej należało zapewnienie terminowego wykonania innych instalacji technicznych na obiekcie niezbędnych do terminowego zakończenia prac objętych umową (doprowadzenie instalacji elektrycznej zasilającej system automatyki zgodnie z posiadanymi projektami technicznymi). (...)Do jego obowiązków należało sprawdzenie wykonania podłączeń elektrycznych, oprogramowanie i uruchomienie sterowników i falowników. (...)(...)wentylacyjny, system zasilania w energię elektryczną, kompletna i dobrze działająca instalacja gazowa łącznie z palnikami, zestaw czujników, przetworników pomiarowych oraz sterownik z oprogramowaniem. (...)Bez wykonania kompletnej i dobrze działającej instalacji gazowej wykonanie instalacji automatyki systemu wentylacji w przedsiębiorstwie powódki nie było możliwe.
Czytaj więcej»

VII AGa 919/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-12-16

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 33%

Zgodnie z ust. 3, ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej, 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła. (...)Ustawa Prawo energetyczne rozróżnia przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej. (...)Ograniczenia te precyzuje art. 11 ust. 3 pr. en. i mogą one polegać na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej lub dobowego poboru energii elektrycznej. (...)Sąd Apelacyjny podziela stanowisko Prezesa URE, iż przywoływane przepisy mają zapewnić operatorom systemów sieciowych narzędzia umożliwiające skuteczne zarządzanie instalacjami i sieciami elektroenergetycznymi także w sytuacjach wyjątkowych (art. 11c ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 11d ust. 1 pr. en.).
Czytaj więcej»

II K 502/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Legionowie

Data orzeczenia: 2019-12-19

Data publikacji: 2020-02-19

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Oskarżony dokonał nielegalnego podłączenia obwodu elektrycznego i dokonał kradzieży energii elektrycznej. 2. (...)Oskarżony Czyn przypisany oskarżonemu (ewentualnie zarzucany, jeżeli czynu nie przypisano) Oskarżonej przedstawiono zarzut działania wspólnie i w porozumieniu z mężem w dokonaniu nielegalnego przyłącza do instalacji elektrycznej i dokonywania w ten sposób kradzieży energii elektrycznej. (...)Ponadto nie było świadków wykonania obwodu elektrycznego połączonego poza licznikiem energii elektrycznej. (...)(...)w dokonaniu nielegalnego przyłącza do instalacji elektrycznej i dokonywania w ten sposób kradzieży energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 78/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-22

Data publikacji: 2019-09-16

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)jest świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej obejmującej korzystanie przez wytwórcę z(...)tym w szczególności: odbiór energii elektrycznej od wytwórcy z miejsca odbioru(...)przez Wytwórcę parametrów jakościowych energii elektrycznej, realizacja obowiązków informacyjnych i obowiązków(...)Dowód: ww. umowa (k. 118 – 125 akt sąd.) Następnie w dniu 29 września 2008 r. powód i zainteresowany zawarli Umowę Sprzedaży Energii Elektrycznej wytwarzanej w (...) nr (...) / (...) . (...)Ponadto przedmiotem umowy jest bilansowanie handlowe sprzedającego zapewnione przez kupującego w zakresie energii elektrycznej dostarczonej do miejsca dostarczania w czasie obowiązywania umowy. (...)W szczególności w § 3.4. wprowadzono zapis, że w okresie obowiązywania umowy każda ze stron jest zobowiązana do posiadania ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartej z (...) .
Czytaj więcej»

XVII AmE 237/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-08-09

Data publikacji: 2021-09-24

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód wyjaśnił, że kluczowymi procesami w jego działalności produkcyjnej, wykonywanej przy wykorzystaniu energii elektrycznej, są procesy ekstruzji, których utrzymanie w ruchu wymaga 86% używanej przez powoda energii elektrycznej. (...)Podał, że dostawa energii elektrycznej do obiektu zlokalizowanego w C. przy ul. (...) , w momencie sporządzania planu wprowadzania ograniczeń w poborze energii elektrycznej na okres od dnia 1(...)na podstawie Umowy sprzedaży energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji nr(...)(...)U. z 2012 r., poz. 1059, z późn. zm.) w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego części mogą być wprowadzone na czas oznaczony ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej ( ust. 1 pkt 4) . Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1).
Czytaj więcej»