Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7704

I ACa 428/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-11-06

Data publikacji: 2013-01-19

trafność 22%

Sąd okręgowy we Wrocławiu, podczas toczącego się procesu, zezwolił przedstawicielom radia, telewizji i prasy na dokonywanie za pomocą aparatury utrwalania obrazu i dźwięku z przebiegu rozprawy, z wyłączeniem okazywania wizerunku oskarżonego i podawania jego danych personalnych. (...)Wskazał, że publikacja prasowa naruszyła wizerunek powoda, w związku z czym przysługiwałaby mu ochrona z art. 24 k.c. , ale takiej nie żądał. Nie było zgody na publikację wizerunku ( art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych ), artykuł ukazał się przed wydaniem wyroku przez sąd pierwszej instancji ( art. 13 prawa prasowego ). (...)Wina po stronie pozwanej w naruszeniu wizerunku nie budzi wątpliwości.
Czytaj więcej»

I ACa 133/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-07-08

Data publikacji: 2014-09-08

trafność 22%

Tym bardziej, że obowiązujące w P. przepisy chronią w sposób szczególny wizerunek człowieka i jedynie zgoda uprawnionego, bądź szczególny przepis mogą uchylić ogólny zakaz wynikający z prawa autorskiego. Tymczasem nawet w świetle treści art. 81 ust. 1 i 2 Prawa autorskiego w sprawie nie zachodziły okoliczności umożliwiające utrwalenie m. in. cudzego wizerunku bez jego zgody, zatem utrwalanie wizerunku członków Wspólnoty wymagało bezwzględnie ich zgody. (...)(...)kwestionowanego wyroku przepisów dotyczących ochrony wizerunku osób, a także zniekształcania i rozpowszechniania informacji, które nie mają znaczenia w niniejszej sprawie. (...)(...)przez wzgląd na potrzebę ochrony wizerunku, czy praw autorskich, ale także(...)
Czytaj więcej»

II K 224/21

wyrok

Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach

Data orzeczenia: 2021-05-18

Data publikacji: 2022-02-21

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji. protokół okazania wizerunku k. 51-52 zeznania pokrzywdzonej k. 10 verte 1.2 Fakty uznane za nieudowodnione Lp. (...)Nadto podczas okazania wizerunku również poprawnie wskazała oskarżoną jako sprawczynię kradzieży z dnia 13 sierpnia 2020 r. Sąd nie znalazł powodów, aby odmówić waloru wiarygodności zeznaniom pokrzywdzonej. protokół okazania wizerunku Przeprowadzone okazanie wizerunku nie budziło wątpliwości Sądu. (...)Pokrzywdzona rozpoznała wizerunek oskarżonej i poprawnie wskazała ją(...)
Czytaj więcej»

II K 805/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kłodzku

Data orzeczenia: 2016-10-27

Data publikacji: 2016-12-09

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Dowód: częściowo zeznania świadka B. C. , k.33-34,84-85, 105-107,392-393 protokół okazania wizerunku, k.98 W 2010 roku M. K. (1) , będąc pod wpływem alkoholu spotkał oskarżonego P. S. (1) , który zaproponował mu, aby zakupił laptopa w systemie ratalnym i odsprzedał mu za kwotę 300zł. (...)Dowód; zeznania świadków R. D. , k.56-58,403 M. K. (1) , k.3,72 protokół okazania wizerunku, k.96,115 W dniu 4 lutego(...)(...)Ten zupełnie bezstronny świadek, opisał wizytę oskarżonego w towarzystwie (...) , podczas okazania wizerunku bez najmniejszych wątpliwości rozpoznał wizerunek oskarżonego i wskazał go jako tego, który był w sklepie w towarzystwie pokrzywdzonego. (...)Ta wielości kontaktów, a także kategoryczne wskazanie oskarżonego na tablicy poglądowej zawierającej wizerunek oskarżonego, przekonuje, iż bez wątpienia(...)
Czytaj więcej»

II W 121/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-09-19

Data publikacji: 2017-11-08

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Powyższy stan faktyczny Sąd ustalił przede wszystkim na podstawie: raportu z fotoradaru (k. 5-6) oraz wizerunku obwinionego (k. 9, 59). (...)Otóż porównanie wizerunku obwinionego obecnego na rozprawie, jego wizerunku na k. 9 akt oraz wizerunku kierującego samochodem na k. 5,(...)(...)Dysponując zdjęciem z fotoradaru i odmową wskazania użytkownika pojazdu od A. M. , oskarżyciel wykonał najbardziej oczywistą i logiczną czynność w tych okolicznościach – zażądał wizerunku A. M. , który składał oświadczenie w imieniu spółki użytkującej pojazd.
Czytaj więcej»

IX Ka 655/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2015-02-05

Data publikacji: 2015-09-28

trafność 22%

Co istotne: do podobnych wątpliwości w zakresie miarodajności dokonanej przez R. J. i P. R. identyfikacji należałoby dojść również, gdyby - pomijając fakt, że poddawanie w wątpliwość swoich pierwszych zeznań w zakresie rozpoznania wizerunków oskarżonych nie leżało w interesie(...)Po dokonaniu wnikliwej analizy tablic poglądowych (strona 10 uzasadnienia zaskarżonego wyroku) sąd słusznie zauważył, że wizerunki osób okazanych zostały dobrane w sposób, który mógł mieć wpływ na wynik dokonanego rozpoznania (oskarżeni wyraźnie wyróżniali się spośród pozostałych osób). (...)Żaden z pasażerów F. nie wskazał wszak wśród okazanych mu wizerunków osób żadnego z mężczyzn, jako biorącego udział w zdarzeniu, jakie miało miejsce na drodze, w sposób pewny. (...)(...)lakonicznie wskazał spośród okazanych mu wizerunków na oskarżonych jako sprawców.
Czytaj więcej»

I ACa 136/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-05-22

Data publikacji: 2019-07-09

trafność 22%

Sama publikacja wizerunku w odniesieniu i w związku z wykonywanym zawodem nie wymagała zezwolenia powódki, tym samym nie doszło do naruszenia jej wizerunku. (...)Artykuł został opatrzony zdjęciem prezentującym wizerunek K. S. . (...)Zgodnie z art. 81 pr. aut. rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. (...)Oznacza to, że co do zasady utrwalanie wizerunku będzie bezprawne.
Czytaj więcej»

I ACa 597/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-09-26

Data publikacji: 2013-10-29

trafność 22%

W spornych publikacjach bowiem posługiwano się wizerunkiem powódki pochodzącym ze zdjęć wykonanych jej na imprezie publicznej i nie uczyniono tego w celu dodatkowego jej napiętnowania. (...)Zasadnie też zarzuciła skarżąca, że pozwani nadużyli jej prawa do ochrony wizerunku publikując zdjęcia fotograficzne z jej wizerunkiem. Nie można podzielić stanowiska Sądu pierwszej instancji, iż z faktu sprawowania przez powódkę w chwili publikacji jej wizerunku funkcji pełnomocnika zarządu Fundacji Pomocy (...) . (...)Dopuszczalność rozpowszechniania wizerunku osoby powszechnie znanej bez jej(...)wypełnienia dwóch przesłanek; od wykonania wizerunku takiej osoby z związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych i od rozpowszechniania wizerunku w celach informacyjnych, sprawozdawczych.
Czytaj więcej»

IV Ka 616/12

uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-10-03

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 22%

W okolicznościach rozpoznawanej sprawy świadkom T. K. (1) oraz J. M. okazano w pierwszej kolejności wyłącznie utrwalony wizerunek oskarżonego K. . (...)Wszak wizerunki mężczyzn przedstawione świadkom istotnie odbiegały od wyglądu oskarżonego. Nie ulega wątpliwości, że mężczyźni, których wizerunki przedstawiono pod poz. 1, 2 i 5 wyglądają na osoby starsze od oskarżonego. (...)Spośród okazanych świadkom wizerunków mężczyzn, wyłącznie ten znajdujący się na zdjęciu nr 4 może uchodzić za osobę zbliżoną wiekiem do oskarżonego.
Czytaj więcej»

II K 818/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-10-05

Data publikacji: 2021-03-05

trafność 22%

(...)PR (...) ) wskazał na wizerunek oskarżonego, jako osoby która zaczęła się z nim szarpać jeszcze w środku lokalu. nagranie z monitoringu lokalu Pijalnia W. i P. zawarte Wskazane nagranie dotyczy zdarzenia zarzuconego oskarżonemu w akcie oskarżenia. Bezspornym było, że został na nich zarejestrowany wizerunek pokrzywdzonego w momencie wyniesienia go z lokalu przez dwóch ochroniarzy, którym towarzyszył jeszcze jeden mężczyzna. (...)Porównał on zapis tego nagrania do wizerunku oskarżonego zawartego na tablicy poglądowej (k. 97 akt postępowania PR (...) ). (...)Jednocześnie opiniujący ustalił, że przeprowadzona analiza pozwoliła na ujawnienie cechy wspólnej porównywanych wizerunków w postaci takiego samego położenia i ułożenia podstawy nosa oraz wielkości/szerokości płatków nosa, a także jego zakończenia.
Czytaj więcej»