Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4194

III K 233/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-08-16

Data publikacji: 2014-03-31

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

T. M. (1) był wówczas studentem W. E. (...) , studiował stacjonarnie ekonomię, a zaocznie prawo. (...)T. M. (1) wyjaśnił, że w 2002r. był studentem W. E. na kierunku ekonomia oraz zaocznie na kierunku prawo. (...)Z punktu widzenia realizacji znamion czynu zabronionego określonych w art. 300 § 1-3 k.k. nie jest istotne, czy zbycie przez dłużnika określonego prawa łączy się z nabyciem tego prawa przez inną osobę, czy też nie. (...)W ocenie Sądu we wskazanym w wyroku okresie próby oskarżeni wdrożą się do przestrzegania prawa i zasad współżycia społecznego.
Czytaj więcej»

II W 706/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim

Data orzeczenia: 2016-03-17

Data publikacji: 2016-04-14

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

T. M. wyjaśniał, że prowadził rozmowy z zarządem lotniska i tłumaczył im, że ma prawo wjechać na parking nitką służbową. (...)Prawo lotnicze przyjęta z uwagi na miejsce zdarzenia będące częścią (...) nie budzi żadnych wątpliwości. (...)Prawo lotnicze stanowi, że kto wbrew zakazom lub ostrzeżeniom podanym do powszechnej wiadomości przy pomocy tablic lub w inny sposób przez zarządzającego lotniskiem narusza postanowienia nakazów i zakazów ustanowionych przez zarządzającego podlega karze grzywny. (...)Prawo lotnicze .
Czytaj więcej»

II Ca 2833/22

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2023-08-02

Data publikacji: 2024-02-05

trafność 18%

Sąd Rejonowy w sposób pełny wyjaśnił przesłanki, jakimi kierował się przy interpretacji obowiązujących przepisów prawa na podstawie, których wydał zaskarżone orzeczenie. (...)Prawem konsumenta jest odstąpienie od umowy i żądanie zwrotu całych poniesionych kosztów. (...)Także zarzuty naruszenia prawa materialnego tj. art. 47 ustawy były w ocenie Sądu Okręgowego bezzasadne. (...)(...)pierwszy akt prawny wstrzymujący ruch lotniczy wydany został w dniu 13 marca 2020 roku (rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym – Dz.U. 2020, poz 436),(...)zamknięto granice kraju dla ruchu lotniczego i kolejowego, przywrócono kontrole paszportowe(...)
Czytaj więcej»

VII Pa 65/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-13

Data publikacji: 2020-11-10

trafność 14%

Zdaniem Sądu Rejonowego zagubienie faktury VAT nie rodzi negatywnych konsekwencji w sferze prawa podatkowego. (...)W toku postępowania ustalono, że miał on (ewentualnie A. D. za pomocą jego karty płatniczej przy przyzwoleniu zarządu powodowej spółki) kupować bilety lotnicze na rzecz innych pracowników. Dominującą pozycją na liście nierozliczonych – w ocenie powoda – transakcji są właśnie spółki lotnicze ( (...) i (...) ). (...)W zakresie pozostałych zarzutów naruszenia prawa procesowego, Sąd Okręgowy uznał je za niezasadne.
Czytaj więcej»

II K 102/20

zarządzenie, wyrok

Sąd Rejonowy w Chełmnie

Data orzeczenia: 2020-09-22

Data publikacji: 2020-10-23

trafność 9%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Obligatoryjny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
W drodze powrotnej kolega miał zostawić oskarżonego w W. , gdzie oskarżony miał podjąć pracę w firmie (...) jako instruktor szkolący kandydatów do linii lotniczych i tam również zamieszkać w hotelu. (...)Nadto zostały sporządzone przez uprawnione do tego osoby, przy zachowaniu wymogów przewidzianych w obowiązujących przepisach prawa. (...)Oskarżony popadł w konflikt z prawem dopiero jako mężczyzna w dojrzałym wieku. (...)(...)dlaczego nie zastosował określonej instytucji prawa karnego, zwłaszcza w przypadku wnioskowania orzeczenia takiej instytucji przez stronę 7.
Czytaj więcej»

I Ca 348/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2013-10-09

Data publikacji: 2014-02-11

trafność 14%

Oceniając trafność zgłoszonych przez powódkę zarzutów w pierwszej kolejności odnieść się należy do tych, które dotyczą obrazy prawa procesowego. (...)Obecnie zatem realia w porcie lotniczym w Ł. znacząco różnią się od tych przewidywanych w 2007 roku tj. w dacie sporządzania opracowania przez Biuro (...) . (...)Przy tym ocena czy doszło do pozbawienia strony możności obrony jej praw powinna być dokonywana przez pryzmat okoliczności konkretnej sprawy. (...)W tym kontekście zatem Sąd Okręgowy nie znajduje podstaw do uwzględnienia zarzutu nieważności postępowania z powodu pozbawienia apelującego możności obrony jego praw.
Czytaj więcej»

IV Ka 944/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-11-03

Data publikacji: 2015-12-14

trafność 12%

(...)nie stanowiło i nie stanowi prawa, a po drugie zostało wydane(...)nie wynika z żadnego przepisu prawa; 26 dowolnej ocenie i wyciągnięcie(...)(...)(...)zastosowania niektórych przepisów ustawy - Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych(...)stanowiącego, że uczeń-skoczek nie ma prawa wykonać skoku, jeżeli na dany(...)(...)(...)życiowego ,czy też wewnętrznymi przepisami prawa regulującymi zarówno tok szkolenia skoczków spadochronowych jak i też ich wyposażenia techniczne zabezpieczające bezpieczne wykonanie skoku. (...)(...)podniesione w nim zarzuty.Oskarżony ma prawo w procesie karnym korzystać ze swojego prawa do obrony,ale równocześnie nie można przy oczywistym negowaniu winy stwierdzać,iż proces resocjalizacji został pozytywnie zakończony.
Czytaj więcej»

IV Ka 1405/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2019-03-21

Data publikacji: 2019-10-22

trafność 16%

Przy całym szacunku dla wiedzy D. C. biegła stwierdziła, iż nie ma on doświadczenia i nie został przeszkolony w zakresie badania wypadków lotniczych. (...)Tymczasem zagadnienie przyczynowości jest jedną z najtrudniejszych materii prawa karnego i ma przy przestępstwach skutkowych z zaniechania znaczenie fundamentalne. (...)(...)na tle współczesnej polskiej dogmatyki prawa karnego [w:] P. Kardas, T. Sroka, W. Wróbel [red.] Państwo prawa i prawo karne. (...)Przy całym szacunku dla wiedzy instruktora D. C. , nie ma on doświadczenia i nie został przeszkolony w zakresie badania wypadków lotniczych.” (k. 1256).
Czytaj więcej»

VII U 1580/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-10-27

Data publikacji: 2016-12-28

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

W świetle podniesionej argumentacji, odwołujący wniósł o zmianę zaskarżonej decyzji poprzez przyznanie mu prawa do emerytury pomostowej. (...)Sąd Okręgowy podkreśla, że przepisy prawa ubezpieczeń społecznych mają charakter norm bezwzględnie obowiązujących. (...)A skoro tak, to nie spełnia on wszystkich koniecznych przesłanek prawa do emerytury pomostowej z powołanego powyżej uregulowania prawnego. (...)Skoro ubezpieczony nie spełnił niezbędnych przesłanek prawa do emerytury pomostowej na podstawie cytowanych powyżej norm prawnych, Sąd na podstawie art. 477 14 § 1 k.p.c. odwołanie oddalił jako bezzasadne. (...)
Czytaj więcej»

VII U 1429/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-07-23

Data publikacji: 2016-08-18

trafność 47%

Orzeczenie nieprawomocne

U. Nr 8 poz. 43) na stanowiskach dyżurny rezerwacji, kasjer lotniczy, starszy kasjer lotniczy samodzielny kasjer lotniczy, specjalista kasjer lotniczy inspektor ds. walutowych wymienionych w(...)(...)Nabycie prawa do wcześniejszej emerytury, następuje w przypadku spełnienia warunków określonych w art. 184 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jedn. (...)W myśl stanowiska wyrażonego w orzecznictwie, warunki nabycia prawa do wcześniejszej emerytury muszą być spełnione łącznie w chwili wydania decyzji przez organ rentowy. (...)U. Nr 8 poz. 43) na stanowiskach dyżurny rezerwacji, kasjer lotniczy, starszy kasjer lotniczy samodzielny kasjer lotniczy, specjalista kasjer lotniczy, inspektor ds. walutowych wymienionych w(...)
Czytaj więcej»