Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII AmE 18/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-08

Data publikacji: 2020-04-16

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w odniesieniu do punktów poboru energii elektrycznej zlokalizowanych w W. i K. . (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1). (...)W okresie występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia (art. 11d ust. 3 p.e.). (...)W dniu 15 sierpnia 2015 r (...) wydały stosowny komunikat o ograniczeniach w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VII AGa 366/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-03-10

Data publikacji: 2020-09-16

trafność 33%

Przepis ten stanowi, że zagrożenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej to stan systemu elektroenergetycznego lub jego części, uniemożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa pracy sieci elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. Operator wprowadził w dniu 10 sierpnia 2015r. od godz. 10:00 ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III Ca 36/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2016-05-06

Data publikacji: 2016-06-13

trafność 33%

Budynek był ogrzewany za pomocą instalacji centralnego ogrzewania na węgiel. (...)Montaż instalacji CO wyniósł 3082 zł. (...)W uzasadnieniu apelacji podkreślono, że pozwana jesienią 2013 r. rozpoczęła wykonywanie instalacji ogrzewania elektrycznego w budynku, jednakże prac tych nie dokończyła, że względu na działania powódki (wymiana zamków). (...)Nie uprawniało to jednak w realiach sprawy powódki do wykonania „na koszt” pozwanej nowej instalacji centralnego ogrzewania.
Czytaj więcej»

I C 1629/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Stargardzie

Data orzeczenia: 2019-03-25

Data publikacji: 2020-11-13

trafność 33%

Wskazał, że w okresie od stycznia 2016 roku do lutego 2016 roku z przedmiotowego lokalu korzystał P. S. , który to mieszkanie wynajmował – miał podpisane umowy na dostarczanie energii elektrycznej oraz gazu do tego mieszkania. (...)Dowód: - protokoły przeglądu instalacji gazowych k. 249-266. (...)Woda zalała liczniki gazu i instalacje. (...)Z uwagi na powstałą awarie należało przeprowadzić prace obejmujące demontaż i rozplombowanie gazomierzy, osuszenie całej instalacji gazowej, sprawdzenie szczelności instalacji gazowej, ponowne uszczelnienie instalacji gazowej, podłączenie gazomierzy i ich zaplombowanie.
Czytaj więcej»

VI Ca 309/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

Data orzeczenia: 2017-06-22

Data publikacji: 2017-09-11

trafność 33%

Istotność:

W budynku pozwanego równolegle do nowej instalacji wykonanej przez pozwanego pozostawiono starą instalację elektryczną jednofazową, której użytkownikiem była poprzednia właścicielka nieruchomości. (...)Następnie sąd I instancji zauważył, że z zeznań świadka P. M. i częściowo R. W. oraz załączonych do sprawy dokumentów wynika, że od 2006 r. w budynku pozwanego funkcjonowały jednocześnie dwie instalacje eklektyczne. (...)Brak było odpowiednich plomb i zabezpieczeń (co zostało w sprawie udowodnione), pozwany nie miał dostępu do skrzynki licznikowej, w której znajdował się stary licznik oraz twierdził, że nie dokonywał żadnych zmian w istniejącej instalacji elektrycznej. (...)Pozwany wykazał, że nieprawidłowości w podłączeniu instalacji, w jego ocenie, wynikały ze źle przeprowadzonego przez pracownika energetyki demontażu licznika jednofazowego należącego do poprzedniej właścicielki.
Czytaj więcej»

XVII AmE 339/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-17

Data publikacji: 2021-04-22

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód wskazał, że instalacja służy segregacji i przetwarzaniu odpadów komunalnych odbieranych od wytwórców z obszaru m.in. Miasta C. w związku z powyższym nie jest możliwe nagłe i całkowite zaprzestanie funkcjonowania instalacji, a to z uwagi na(...)na złożoność prowadzonych w ramach instalacji procesów, w tym procesów kompostowania(...)Nagłe wyłączenie instalacji mogłoby nie tylko doprowadzić do(...)(...)(...)pkt 6 rozporządzenia), lecz jedynie instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych.
Czytaj więcej»

II K 1343/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-03-02

Data publikacji: 2016-04-05

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W 2008 r., wobec nieuiszczenia należności za dostarczaną energię elektryczną, dokonano zdjęcia licznika energii elektrycznej w przedmiotowym budynku i tym samym odłączenia go od dostaw energii elektrycznej. (...)Podczas kontroli ujawniono w budynku wpięte w instalację urządzenia elektryczne w postaci lodówki, grzejników, bojlera, sprzętu RTV i oświetlenia, które były podłączone i w chwili kontroli pobierały energię. (...)J. G. poprzez wykonanie nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej z pominięciem układu pomiarowego dokonał zaboru w celu przywłaszczenia energii elektrycznej o nieustalonej wartości, czym działał na szkodę (...) S.A. w G. . (...)Na marginesie dodać należy, iż dla przypisania sprawstwa czynu kwalifikowanego z art. 278 § 1 i 5 kk nie jest wymagane, aby sprawca dokonał samodzielnie nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

III Ca 1790/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-12-14

Data publikacji: 2024-02-07

trafność 33%

Istotność:

Do kierownika robót elektrycznych wykonawcy – R. S. , należało ustalanie wykonywania prac, określenia tras kablowych instalacji alarmowej, przeciwpożarowej i elektrycznej, zasilaczy i instalacji odgromowej obiektu. (...)Właścicielem instalacji elektrycznej w budynku jest jego właściciel z wyjątkiem złącza kablowego, licznika energii elektrycznej. (...)W przypadku budowy nowych instalacji elektrycznych istnieje konieczność wykonania jedynie projektu technicznego przyłącza elektrycznego do budynku a pozostałe instalacje poza licznikiem instalacji elektrycznej nie wymagają dokumentacji technicznej. (...)W ramach wykonywania instalacji elektrycznych przewidzieć należało demontaże starej instalacji i montaż nowej.
Czytaj więcej»

I C 1432/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-09-28

Data publikacji: 2020-12-21

trafność 33%

Istotność:

Kontroli został poddana także instalacja na poddaszu domu. (...)Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w P. wskazała, że przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. (pismo k. 21, 28, notatka k. 29, akta szkody k. 94) W dniu 16 lutego 2017r. (...)Ubezpieczyciel wskazał, że przyczyną powstania pożaru było zapalenie się sadzy w kominie, a rzeczoznawca wykluczył powstanie pożaru wskutek niesprawności instalacji elektrycznej. (...)Przyczyną pożaru nie mogła być instalacja elektryczna, gdyż pożar wybuchł w górnej części komina.
Czytaj więcej»

I C 467/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2018-12-21

Data publikacji: 2019-01-14

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Przed kontrolą i po kontroli zużycie energii elektrycznej jest podobne. (...)J. R. ma podpisaną umowę z (...) S.A. w G. na dostarczanie energii elektrycznej. (...)Dowód: przesłuchanie pozwanej k. 97v Urządzenia elektryczne w mieszkaniu zajmowanym przez J. D. były podłączone do instalacji elektrycznej. (...)Jest oczywiste, że pobieranie energii poprzez podpięcie urządzeń elektrycznych do instalacji, w sytuacji gdy licznik został zdemontowany, narusza porządek prawny.
Czytaj więcej»