Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

I C 1629/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Stargardzie

Data orzeczenia: 2019-03-25

Data publikacji: 2020-11-13

trafność 34%

Wskazał, że w okresie od stycznia 2016 roku do lutego 2016 roku z przedmiotowego lokalu korzystał P. S. , który to mieszkanie wynajmował – miał podpisane umowy na dostarczanie energii elektrycznej oraz gazu do tego mieszkania. (...)Dowód: - protokoły przeglądu instalacji gazowych k. 249-266. (...)Woda zalała liczniki gazu i instalacje. (...)Z uwagi na powstałą awarie należało przeprowadzić prace obejmujące demontaż i rozplombowanie gazomierzy, osuszenie całej instalacji gazowej, sprawdzenie szczelności instalacji gazowej, ponowne uszczelnienie instalacji gazowej, podłączenie gazomierzy i ich zaplombowanie.
Czytaj więcej»

XVII AmE 41/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-05

Data publikacji: 2021-01-27

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd ustalił i zważył, co następuje: K. Ś. w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii - tj.(...)rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art 7 oze (k. 9 akt adm). (...)(...)odnawialnych źródeł energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)Stosownie do treści art. 2 pkt. 18 oze zawierającego legalne definicje m.in. małych instalacji, jest nią instalacja odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej większej niej 40 kW i nie większej niż 200 kW, przyłączona do sieci elektroenergetycznej. Jak wynika z treści powołanego przepisu istotna dla zakwalifikowania danej instalacji jako małej instalacji jest moc wytwórcza a nie ilość wytworzonej energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

V U 1137/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2013-12-30

Data publikacji: 2014-12-23

trafność 34%

Istotność:

(...)zatrudniony kolejno na stanowiskach: elektromonter instalacji maszyn i urządzeń, samodzielny referent(...)linii przesyłowych, rozdzielni, odbiorników energii elektrycznej. (...)Zakładał także przewody pod konkretne przyłącza elektryczne. Przewody te w trakcie ich zakładania nie były podłączane do źródła prądu elektrycznego. (...)Odwołujący bowiem nie pracował przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej gdyż zakładane początkowym okresie zatrudnienia instalacje nie były pod napięciem elektrycznym.
Czytaj więcej»

I ACa 414/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-07-15

Data publikacji: 2021-02-03

trafność 34%

W pierwszej kolejności po skuciu tynków było więc konieczne położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Następnie zlecono położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Powód przesłał ubezpieczycielowi całą dokumentację w postaci zdjęć i wykonanych filmów tynków i uszkodzeń stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej. (...)Wymianę uszkodzonej instalacji elektrycznej i teletechnicznej na nową potwierdzają nie tylko wskazane wyżej dowody, ale także faktura nr (...) z dnia 9.08.2017 r. za wymianę instalacji elektrycznej i teletechnicznej, protokół odbioru robót elektrycznych i teletechnicznych z dnia 9.08.2017(...)
Czytaj więcej»

VI ACa 135/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-06-30

Data publikacji: 2018-01-08

trafność 34%

Istotność:

(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)• tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)Skoro więc energia w spornej ilości 150,43 MWh była przesyłana między jednostką wytwórczą tj. powodem a odbiorcami, którzy byli posiadaczami zależnymi instalacji należącej do powoda i będącej w jego posiadaniu samoistnym, czyli była przesyłana do instalacji należącej do powoda, a nadto(...)
Czytaj więcej»

VIII U 413/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-10-09

Data publikacji: 2015-01-15

trafność 34%

(...)sortowniczych, płuczkarzy, itp. - elektromonterów instalacji elektrycznych, którzy w ramach całego zakładu przeróbki mechanicznej węgla usuwają po stronie elektrycznej awarie maszyn i urządzeń, przeprowadzają(...)maszyn i urządzeń pod względem elektrycznym. (...)Ponadto biegły zauważył, że na odwrocie karty obiegowej z dnia 22.05.1975 r., wystawionej przez Kierownika Oddziału (...) , kierownik tego oddziału zamieścił adnotację, że ubezpieczony zatrudniony jest w oddziale elektrycznym przy wykonywaniu tzw. „nowych instalacji elektrycznych”. (...)Zdaniem skarżącego taka wymiana jest niczym innym jak „wykonywaniem nowych instalacji elektrycznych”, jak to ujęto we wzmiance na obiegówce z dnia 22.05.1975 r. (...)Mianowicie biegły zauważył, że w adnotacji na odwrocie karty obiegowej z dnia 22.05.1975 r. wystawionej przez Kierownika Oddziału (...) , kierownik tego oddziału stwierdził okoliczność zatrudnienia skarżącego w oddziale elektrycznym przy wykonywaniu tzw. „nowych instalacji”.
Czytaj więcej»

III Ca 36/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2016-05-06

Data publikacji: 2016-06-13

trafność 33%

Budynek był ogrzewany za pomocą instalacji centralnego ogrzewania na węgiel. (...)Montaż instalacji CO wyniósł 3082 zł. (...)W uzasadnieniu apelacji podkreślono, że pozwana jesienią 2013 r. rozpoczęła wykonywanie instalacji ogrzewania elektrycznego w budynku, jednakże prac tych nie dokończyła, że względu na działania powódki (wymiana zamków). (...)Nie uprawniało to jednak w realiach sprawy powódki do wykonania „na koszt” pozwanej nowej instalacji centralnego ogrzewania.
Czytaj więcej»

I C 1432/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-09-28

Data publikacji: 2020-12-21

trafność 33%

Istotność:

Kontroli został poddana także instalacja na poddaszu domu. (...)Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w P. wskazała, że przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. (pismo k. 21, 28, notatka k. 29, akta szkody k. 94) W dniu 16 lutego 2017r. (...)Ubezpieczyciel wskazał, że przyczyną powstania pożaru było zapalenie się sadzy w kominie, a rzeczoznawca wykluczył powstanie pożaru wskutek niesprawności instalacji elektrycznej. (...)Przyczyną pożaru nie mogła być instalacja elektryczna, gdyż pożar wybuchł w górnej części komina.
Czytaj więcej»

III Ca 1790/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-12-14

Data publikacji: 2024-02-07

trafność 33%

Istotność:

Do kierownika robót elektrycznych wykonawcy – R. S. , należało ustalanie wykonywania prac, określenia tras kablowych instalacji alarmowej, przeciwpożarowej i elektrycznej, zasilaczy i instalacji odgromowej obiektu. (...)Właścicielem instalacji elektrycznej w budynku jest jego właściciel z wyjątkiem złącza kablowego, licznika energii elektrycznej. (...)W przypadku budowy nowych instalacji elektrycznych istnieje konieczność wykonania jedynie projektu technicznego przyłącza elektrycznego do budynku a pozostałe instalacje poza licznikiem instalacji elektrycznej nie wymagają dokumentacji technicznej. (...)W ramach wykonywania instalacji elektrycznych przewidzieć należało demontaże starej instalacji i montaż nowej.
Czytaj więcej»

V ACa 624/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2019-03-20

Data publikacji: 2020-11-27

trafność 33%

Istotność:

Strony oświadczyły, że do wykonania pozostały w kolejnym etapie następujące prace: instalacja wentylacyjna, podłączenie i rozruch rekuperatora, instalacja anemostatów. (...)Rury w pomieszczeniu kotłowni były ułożone w taki sposób, że utrudniały dostęp do rozdzielni elektrycznej. (...)Z opinii biegłego wynika też, że pomieszczenie, w którym stał rekuperator było za małe z uwagi na jego gabaryty, był utrudniony dostęp do rozdzielni elektrycznej oraz, że przeprowadzono próbę rozruchu instalacji centralnego ogrzewania, podczas której pojawiły się przecieki. (...)Sposób wykonania orurowania, jeśli nawet nie uniemożliwiał, to w znaczny sposób utrudniał dostęp do urządzeń sterowniczych, przy czym zagrożone zalaniem wodą były także urządzenia elektryczne.
Czytaj więcej»