Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

IV U 662/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2014-03-06

Data publikacji: 2014-04-17

trafność 34%

Istotność:

Teza orzeczenia: dla oceny czy pracownik pracował w szczególnych warunkach, nie ma istotnego znaczenia nazwa zajmowanego przez niego stanowiska, tylko rodzaj powierzonych mu czynności
Do jego obowiązków należało spawanie elementów instalacji elektrycznej takich jak szafy na urządzenia elektryczne, urządzenia montowane na słupach, drzwiczki, do rozdzielni, pomosty do stacji itp. (...)Sąd dał wiarę zeznaniom ubezpieczonego, że w okresie od dnia 04.01.1979r. do 31.12.1998r stale i w pełnym wymiarze czasu pracy pracował w charakterze spawacza elektrycznego. (...)Spawał elementy instalacji elektrycznej. (...)Wszyscy w zespołach mieli angaże na stanowisko montera instalacji elektrycznej, lecz ubezpieczony zajmował się wyłącznie spawaniem.
Czytaj więcej»

XVII AmE 111/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-15

Data publikacji: 2016-04-18

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)czynności w zakresie samodzielnej eksploatacji instalacji i urządzeń wykonywały wyłącznie osoby(...)(...)(...)Elektrowni (...) , wytwarzającej energię elektryczną przy użyciu 1 jednostki wytwórczej(...)zainstalowanej 0,6 MW, wytwarzającym energię elektryczną przy użyciu 4 jednostek wytwórczych(...)zainstalowanej 0,6 MW, wytwarzającym energię elektryczną przy użyciu 4 jednostek wytwórczych(...)(...)(...)sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej przez niego mocy przyłączeniowej, z pozostałą częścią sieci przedsiębiorstwa energetycznego świadczącego na rzecz podmiotu przyłączanego usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej. (...)(...)sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej(...)usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, należało uznać, że dwie dodatkowo(...)
Czytaj więcej»

I C 2185/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-08-16

Data publikacji: 2020-12-21

trafność 34%

W kwietniu 2014 r. dokonano sprawdzenia instalacji elektrycznej w lokalu przy ul. (...) w S. . (...)Wynajmujący jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu(...)(...)Przy czym uwagi przedstawicielki ustawowej powódki, poza nieszczelnością przewodu kominowego nie potwierdziły się; w wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono nieszczelności instalacji c.o, elektrycznej czy gazowej jak również zawilgocenia lokalu. (...)Reasumując z przedstawionych przez stronę pozwaną dowodów wynikało, iż stan instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej i gazowej, poza czasową nieszczelnością przewodu kominowego, był dobry.
Czytaj więcej»

II Ca 1609/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-22

Data publikacji: 2013-08-09

trafność 34%

Kontrolę technicznego instalacji gazowych mogą przeprowadzać osoby posiadające(...)wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych i gazowych(...)także stwierdził nieprawidłowości w tej instalacji poprzez niewłaściwe zastosowanie rury ”spiro”(...)(...)(...)wstrzymać dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła m.in. , jeśli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia albo środowiska . Mając na uwadze zgodne ustalenia wszystkich osób uprawnionych do dokonywania kontroli instalacji gazowej i kominowej tj. A. O. , H. B. oraz A. K. (2) ,stwierdzające nieprawidłowości w wykonaniu instalacji gazowej Sąd I instancji prawidłowo zasadnie przyjął , że w lokalu wynajmowanym przez powodów występowały wady stanowiące zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego.
Czytaj więcej»

II Ca 222/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-04-27

Data publikacji: 2015-06-24

trafność 34%

Istotność:

Gdyby przyczyną pożaru było zwarcie elektryczne to policjanci i strażacy zwróciliby uwagę na instalację elektryczną. (...)Powód podnosił, iż przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. (...)Wbrew temu co zarzuca skarżący, z opinii tej nie da się wyprowadzić wniosku, iż przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Rozważania biegłego, że awaria instalacji elektrycznej mogła być również przyczyną pożaru, mają jedynie walor teoretyczny.
Czytaj więcej»

III AUa 1661/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2020-05-22

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 34%

Istotność:

Wykonywał wówczas prace polegające na montażu instalacji elektrycznych wysokiego i niskiego napięcia, instalacje kablowe, sieci, stacje transformatorowe, rozdzielnie niskiego i wysokiego napięcia. (...)Zajmował się wówczas mierzeniem wszystkich instalacji i urządzeń elektrycznych, regulowaniem napędów, podłączników, uruchamianiem ciągów technologicznych, konserwacją trafostracji (stacji transformatorowych). Istotne jest, że zakład pracy wnioskodawcy był przedsiębiorstwem budownictwa przemysłowego zajmującym się pracami montażowymi instalacji elektrycznych od podstaw. (...)Nie jest więc uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

III AUa 598/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-03-12

Data publikacji: 2015-05-25

trafność 34%

Istotność:

Usuwał awarie dmuchaw, wentylatorów i innych urządzeń elektrycznych współpracujących z kotłami. (...)Był odpowiedzialny za naprawy i przeglądy urządzeń elektrycznych, które sterowały praca kotłów. (...)U. Nr 8, poz. 43 ze zm.), wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...) , jak wskazał w(...)zajmująca się wytwarzaniem (przetwarzaniem) energii elektrycznej oraz cieplnej i dostarczaniem jej odbiorcom. Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

V ACa 624/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2019-03-20

Data publikacji: 2020-11-27

trafność 34%

Istotność:

Strony oświadczyły, że do wykonania pozostały w kolejnym etapie następujące prace: instalacja wentylacyjna, podłączenie i rozruch rekuperatora, instalacja anemostatów. (...)Rury w pomieszczeniu kotłowni były ułożone w taki sposób, że utrudniały dostęp do rozdzielni elektrycznej. (...)Z opinii biegłego wynika też, że pomieszczenie, w którym stał rekuperator było za małe z uwagi na jego gabaryty, był utrudniony dostęp do rozdzielni elektrycznej oraz, że przeprowadzono próbę rozruchu instalacji centralnego ogrzewania, podczas której pojawiły się przecieki. (...)Sposób wykonania orurowania, jeśli nawet nie uniemożliwiał, to w znaczny sposób utrudniał dostęp do urządzeń sterowniczych, przy czym zagrożone zalaniem wodą były także urządzenia elektryczne.
Czytaj więcej»

XVII AmE 82/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-26

Data publikacji: 2019-07-23

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód podał, że część instalacji i urządzeń budynku jest sterowana centralnie zaś pozostałe w tym instalacja klimatyzacji poszczególnych lokali tylko i wyłącznie przez najemców w ich lokalach. Wszelkie instalacje, urządzenia i oświetlenie, do których ma dostęp (w tym powierzchnie ogólnodostępne) i steruje nimi z poziomu ogólnego budynku zostały wyłączone najszybciej jak to było możliwe. Pozostałe instalacje, urządzenia i oświetlenie znajdujące się na powierzchniach zajmowanych przez najemców były wyłączane sukcesywnie. (...)Nie może zasłaniać się twierdzeniem, że ograniczenia w poborze energii elektrycznej były wprowadzone pierwszy raz od wielu lat.
Czytaj więcej»

III AUa 1742/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-05-21

Data publikacji: 2015-06-18

trafność 34%

Wnioskodawca wykonywał czynności związane z ruchem zakładu wiertniczo – geologicznego, zajmował się różnego rodzaju instalacjami elektrycznymi w terenie, czynnościami dotyczącymi zaopatrzenia w energię elektryczną pomp głębinowych. (...)Nie jest uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Do „energetyki” nie zalicza się zatem zakładania sieci i instalacji niskiego napięcia, które to prace stanowią powszechne roboty elektryczne dla końcowych odbiorców w procesie dystrybucji energii elektrycznej.
Czytaj więcej»