Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

II C 606/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-28

Data publikacji: 2020-10-29

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

W tym samym dniu kierownik budowy T. B. wpisem do dziennika budowy dokonał zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, instalacji sanitarnych, instalacji wentylacji mechanicznej, wymiany dźwigu osobowego, instalacji elektrycznej oraz zgłoszenia robót do odbioru końcowego. (...)Pozwany twierdził, że powód wykonał umowę z 8 dniowym opóźnieniem, jako że dopiero w dniu 8 grudnia 2016 roku została w całości uruchomiona instalacja elektryczna. Powód nie kwestionował daty uruchomienia instalacji elektrycznej, natomiast wywodził, że instalacja nie mogła być wcześniej uruchomiona z uwagi na zaniedbania strony pozwanej. (...)Strona pozwana zaniechała powyższego i dopiero w grudniu 2016 roku uzgodniono akceptowane odstępstwo od projektu i sposób wykonania prac elektrycznych, umożliwiający uznanie modernizacji instalacji elektrycznej za zakończoną w dniu 8 grudnia 2016 roku.
Czytaj więcej»

XVI C 2358/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-11-18

Data publikacji: 2022-12-16

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)sobą nieruchomościom, w tym energii elektrycznej, konserwacji instalacji elektrycznej oraz wynagrodzenia za korzystanie z pomieszczenia. (...)Nadto brak dostępu do węzła spowodował konieczność przeniesienia części instalacji wodnej do jej własnej nieruchomości. (...)(...)tj. m. in. dostarczenia energii elektrycznej do węzła, konserwacji instalacji elektrycznej dostarczającej energię elektryczną do węzła, konserwacji i utrzymania(...)(...)(...)obie Wspólnoty), za dostawę energii elektrycznej do węzła (którego to wydatku konieczność ponoszenia strona pozwana przyznała) oraz konserwację instalacji elektrycznej w części, w jakiej jest związana z dostawą energii elektrycznej do węzła.
Czytaj więcej»

II C 1735/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-05-21

Data publikacji: 2014-07-14

trafność 34%

Istotność:

Konieczne jest również sprawdzenie oraz udokumentowanie stanu przewodów instalacji, tak elektrycznej, jak i paliwowej oraz urządzeń wspomagających i osprzętu współpracującego z instalacją. (...)Zawezwana do ugaszenia pożaru jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Z. stwierdziła, że przypuszczalną przyczyną zdarzenia była wada instalacji elektrycznej /zaświadczenie (...) w Z. – k. 15/. (...)Sąd uwzględnił także wynik złożonej przez powoda ekspertyzy (...) G. potwierdzającej konsekwentnie podtrzymywane stanowisko powoda, wedle którego przyczyną pożaru była awaria instalacji elektrycznej pojazdu. (...)Jako materiał dowodowy pozostają zatem do rozważenia, potwierdzające twierdzenia powoda o awarii instalacji elektrycznej, zaświadczenie Straży Pożarnej oraz ekspertyza pozasądowa Pracowni Kryminalistyki (...) G. .
Czytaj więcej»

XVII AmE 111/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-15

Data publikacji: 2016-04-18

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)czynności w zakresie samodzielnej eksploatacji instalacji i urządzeń wykonywały wyłącznie osoby(...)(...)(...)Elektrowni (...) , wytwarzającej energię elektryczną przy użyciu 1 jednostki wytwórczej(...)zainstalowanej 0,6 MW, wytwarzającym energię elektryczną przy użyciu 4 jednostek wytwórczych(...)zainstalowanej 0,6 MW, wytwarzającym energię elektryczną przy użyciu 4 jednostek wytwórczych(...)(...)(...)sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej przez niego mocy przyłączeniowej, z pozostałą częścią sieci przedsiębiorstwa energetycznego świadczącego na rzecz podmiotu przyłączanego usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej. (...)(...)sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej(...)usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, należało uznać, że dwie dodatkowo(...)
Czytaj więcej»

III AUa 598/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-03-12

Data publikacji: 2015-05-25

trafność 34%

Istotność:

Usuwał awarie dmuchaw, wentylatorów i innych urządzeń elektrycznych współpracujących z kotłami. (...)Był odpowiedzialny za naprawy i przeglądy urządzeń elektrycznych, które sterowały praca kotłów. (...)U. Nr 8, poz. 43 ze zm.), wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...) , jak wskazał w(...)zajmująca się wytwarzaniem (przetwarzaniem) energii elektrycznej oraz cieplnej i dostarczaniem jej odbiorcom. Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

V U 287/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2014-10-31

Data publikacji: 2014-11-25

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Wskazał, że pracował w takich warunkach także w okresie od 1 września 1972 roku do 31 marca 1977 roku w Zakładach (...) w W. na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących. (...)(...)w W. na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących Dokonując ustaleń w zakresie rodzaju prac wykonywanych przez wnioskodawcę we wskazanym wyżej okresie Sąd oparł zeznaniach świadków H. G. i A. D. . (...)Fakt zatrudnienia na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących potwierdzają przy tym przedłożone przez wnioskodawcę angaże. Jak wynika z zeznań świadków w okresie od 1 września 1972 roku do 31 marca 1977 roku wnioskodawca pracował stale i w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących.
Czytaj więcej»

XVII AmE 82/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-26

Data publikacji: 2019-07-23

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód podał, że część instalacji i urządzeń budynku jest sterowana centralnie zaś pozostałe w tym instalacja klimatyzacji poszczególnych lokali tylko i wyłącznie przez najemców w ich lokalach. Wszelkie instalacje, urządzenia i oświetlenie, do których ma dostęp (w tym powierzchnie ogólnodostępne) i steruje nimi z poziomu ogólnego budynku zostały wyłączone najszybciej jak to było możliwe. Pozostałe instalacje, urządzenia i oświetlenie znajdujące się na powierzchniach zajmowanych przez najemców były wyłączane sukcesywnie. (...)Nie może zasłaniać się twierdzeniem, że ograniczenia w poborze energii elektrycznej były wprowadzone pierwszy raz od wielu lat.
Czytaj więcej»

I ACa 1427/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-01-19

Data publikacji: 2015-04-16

trafność 34%

Istotność:

Mieszkanie zostało wyposażone w instalację wodociągowo – kanalizacyjną i elektryczną. (...)Lokal obejmował cztery pokoje, kuchnię, przedpokój, łazienkę i był wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. (...)Wymiany wymagała instalacja elektryczna, instalacja wod. – kan. (...)Z dowodów zebranych w sprawie wynika , że także instalacja elektryczna i wod-kan wymagała wymiany.
Czytaj więcej»

VIII U 91/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-03-09

Data publikacji: 2018-08-01

trafność 34%

Były to instalacje kanalizacyjne, wodne, grzewcze, odpylające, gazowe itp. (...)Zajmował się spawaniem przede wszystkim rur, z których składały się instalacje górnicze, a niektóre z nich były częścią instalacji sanitarnych. (...)Ubezpieczony uprawnienia do spawania elektrycznego uzyskał w 1976r. ( w dniu 28 czerwca 1976r. ukończył kurs podstawowy spawania elektrycznego ), a w 1979r. uprawnienia do spawania gazowego ( w dniu 30 listopada 1979r. ukończył kurs podstawowy spawania gazowego ). (...)Zajmował się spawaniem przede wszystkim rur, z których składały się instalacje górnicze, a niektóre z nich były częścią instalacji sanitarnych.
Czytaj więcej»

IV U 662/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2014-03-06

Data publikacji: 2014-04-17

trafność 34%

Istotność:

Teza orzeczenia: dla oceny czy pracownik pracował w szczególnych warunkach, nie ma istotnego znaczenia nazwa zajmowanego przez niego stanowiska, tylko rodzaj powierzonych mu czynności
Do jego obowiązków należało spawanie elementów instalacji elektrycznej takich jak szafy na urządzenia elektryczne, urządzenia montowane na słupach, drzwiczki, do rozdzielni, pomosty do stacji itp. (...)Sąd dał wiarę zeznaniom ubezpieczonego, że w okresie od dnia 04.01.1979r. do 31.12.1998r stale i w pełnym wymiarze czasu pracy pracował w charakterze spawacza elektrycznego. (...)Spawał elementy instalacji elektrycznej. (...)Wszyscy w zespołach mieli angaże na stanowisko montera instalacji elektrycznej, lecz ubezpieczony zajmował się wyłącznie spawaniem.
Czytaj więcej»