Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

I C 1741/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim

Data orzeczenia: 2015-12-23

Data publikacji: 2016-03-21

trafność 34%

Istotność:

Z ustalonego stanu faktycznego jednoznacznie wynikało, iż strony łączyła umowa o dostarczanie energii elektrycznej. Wynikało też iż pozwany nie zapłacił za 3 faktury dotyczące należności za wskazane okresy dostarczania energii elektrycznej. (...)W zakresie należności z faktury dotyczącej instalacji licznika przedpłatowego, to powód nie wykazał, iż faktura ta jest wymagalna. (...)Powód w żaden sposób, mimo wezwanie nie wykazał czy nastąpiła instalacji licznika przedpłatowego, ewentualnie w jakiej dacie nastąpiła ta instalacji, a to oznaczało, iż nie można było stwierdzić czy roszczenie jest wymagalne, a jeśli nastąpiła instalacja tego licznika, to od jakiej(...)
Czytaj więcej»

XII Ga 396/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-08-24

Data publikacji: 2017-11-20

trafność 34%

Powód ustnie ustalił z obecnym na budowie w G. kierownikiem robót pozwanego M. S. zakres prac dotyczących wykonania instalacji elektrycznej podtynkowej biurowca, powód wnosił o wynagrodzenie za etapy wykonywania prac. (...)W dniu 22 stycznia 2014 roku powód sporządził protokół odbioru częściowego dotyczący prac obejmujących wykonanie instalacji elektrycznej podtynkowej na piętrze budynku biurowego w miejscowości G. . (...)Inwestor przyznał także, iż zlecił powodowi wykonanie dodatkowych prac elektrycznych, niedotyczących jednak instalacji podtynkowej, zastrzegając, iż miało to(...)miesiąc po sporządzeniu protokołu odbioru instalacji elektrycznej wykonanej na piętrze budynku biurowego przez powoda. (...)W treści tego dokumentu wskazano, iż instalacja elektryczna piętra budynku biurowego w miejscowości G. została wykonana zgodnie z projektem i zaleceniami inwestora.
Czytaj więcej»

I C 265/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-05-06

Data publikacji: 2015-05-20

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

W uzasadnieniu pozwu powódka wskazała, że przeprowadzona przez jej pracowników kontrola instalacji elektrycznej pod adresem ul. (...) w Z. wykazała nielegalny pobór energii elektrycznej z ominięciem układu pomiarowego. (...)Po kilku miesiącach od zawarcia umowy najmu miała miejsce awaria instalacji energetycznej, tzn. na ulicy „wybiło” prąd. (...)Montażem urządzenia zajmowali się ponownie pracownicy powódki, którzy nie mieli zastrzeżeń co do budowy i funkcjonowania instalacji elektrycznej w budynku. (...)Montaż tej instalacji wymagał profesjonalnej wiedzy.
Czytaj więcej»

I C 298/20

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Olecku

Data orzeczenia: 2020-11-26

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Na ścianach nadal pozostaje skrzynka elektryczna oraz okablowanie. (...)przekazu sygnału internetowego, kamer, okablowania, instalacji elektrycznej, instalacji telekomunikacyjnej – w terminie miesiąca od uprawomocnienia się wyroku ( pkt I ppkt 1). (...)Skrzynka ta jest częścią instalacji prowadzącej do znajdującego się w bliskiej odległości garażu powoda, gdzie ma urządzone dodatkowe źródło zasilenia instalacji centralnego ogrzewania. (...)Oczywistym jest przy tym, że ujmując rzecz najprościej, powód miał z dachu i ścian zdemontować wszystkie należące do niego urządzenia i elementy instalacji.
Czytaj więcej»

III Ca 971/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-11-10

Data publikacji: 2018-02-09

trafność 34%

Istotność:

Sygn. akt III Ca 971/17 UZASADNIENIE (...) S.A. zażądała zasądzenia na jej rzecz od A. S. kwoty 1.892,16 złotych tytułem zryczałtowanej opłaty za nielegalne pobranie energii elektrycznej. (...)Do takiego jednoznacznego ustalenia konieczne byłoby przedstawienie schematu instalacji, który nie został przez strony sporządzony. (...)Nie można jednakowoż abstrahować od faktu, że to licznik „przypisany” do odbiorcy A. S. , został przerobiony w sposób umożliwiający pobór energii elektrycznej poza pomiarem. (...)Tymczasem, jak sam pozwany przyznał w toku rozprawy w dniu 21 października 2014 roku, instalacja nie była w sposób właściwy zabezpieczona.
Czytaj więcej»

XV Ca 1822/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2018-06-26

Data publikacji: 2018-12-03

trafność 34%

Istotność:

(...)(...)Poprzez naprawę instalacji sanitarnej powódka doprowadziła istniejącą pierwotnie instalację (...) i (...) . do stanu sprzed wystąpienia awarii. (...)Wypłacone dotąd odszkodowanie odpowiada przeciętnym cenom stosowanych w robotach budowlanych elektrycznych i sanitarnych w budownictwie. Dla ustalenia stanu początkowego instalacji potrzebna byłaby dokumentacja w postaci projektu instalacji wewnętrznej budynku wraz ze źródłem zasilania i protokołu odbioru wykonanej instalacji, natomiast dla ustalenia prac po(...)materiałów, protokoły rozruchowe i odbiorowe instalacji.
Czytaj więcej»

I C 651/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich

Data orzeczenia: 2015-12-15

Data publikacji: 2016-08-22

trafność 34%

Istotność:

Teza orzeczenia: oddalenie powództwa z uwagi na zawarcie z najemcą umowy co do kosztów montażu grzejnika sprzecznej z ustawą
W związku ze złym stanem instalacji centralnego ogrzewania podjęto decyzję o wymianie rur i grzejników. Na zebraniu w dniu 15.11.2011 r. z właścicielami lokali wykupionych oraz najemcami lokali niewykupionych w obecności projektanta instalacji c.o. (...)(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. (...)(...)napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza: a)napraw i wymiany wewnętrznych instalacji: wodociągowej, gazowej i ciepłej wody(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 72/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-21

Data publikacji: 2021-02-08

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

W dniu 10 sierpnia 2012 r., pomiędzy Spółką (...) a (...) Sp. z o.o. z siedzibą w K. , zawarta została na czas nieoznaczony „Umowa sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej – umowa kompleksowa”. (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

XVII AmE 25/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-15

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

VIII GC 2021/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2017-04-18

Data publikacji: 2018-03-14

trafność 34%

W toku przeprowadzonej kontroli urządzeń elektrycznych w/w lokalu stwierdzono nielegalny pobór energii elektrycznej, co zostało potwierdzone stosownym protokołem. (...)Od chwili przejęcia lokalu pozwana nie prowadziła żadnych przeróbek, czy remontów, co oznaczało, iż taki stan instalacji elektrycznej znajdował się w tym lokalu w chwili jego przejęcia przez pozwaną. (...)Kontrolowany M. T. złożył zastrzeżenia do protokołu kontroli, z których wynikało, iż stan instalacji elektrycznej był taki, jaki zastał w 2008 r., tj. od momentu kiedy zaczął najmować ten budynek. (...)Powód nie przedłożył umowy sprzedaży energii elektrycznej, z której wynikałoby, iż odbiorcą energii elektrycznej w lokalu użytkowym położonym w B. przy ul. (...) była pozwana.
Czytaj więcej»