Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

I C 481/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Sopocie

Data orzeczenia: 2023-04-27

Data publikacji: 2024-10-07

trafność 34%

Istotność:

Moc instalacji jest z góry określona w umowie i w ramach tejże mocy osiągane są uzyski energii elektrycznej. (...)(...)1 projektowy: a wykonanie audytu instalacji, b wsparcie w pozyskaniu Finansowania(...)i uzgodnienie projektu (...) (dla instalacji powyżej 6,5kWp), e projekt dokumentacji(...)dotyczące m.in. przyłącza do sieci, instalacji elektrycznej w budynku. (...)Kwestionariusz doboru zawiera m.in. dane dotyczące instalacji elektrycznej w nieruchomości, nr (...) , nr licznika, roczne zapotrzebowanie na energię, wymiary dachówek, dane o sile sygnału Wi-Fi, pomiary odległości w konstrukcji dachowej, szkic wstępny rozmieszczenia paneli na dachu. (...)Sąd uwzględnił zeznania powoda co do tego, że w instalacji elektrycznej należało zastosować kable o przekroju 6 mm2, a nie 4 mm2 jako dowód tego, że taka była opinia powoda i że miał on takie zastrzeżenia do montowanej instalacji.
Czytaj więcej»

III AUa 784/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-12-09

Data publikacji: 2016-01-11

trafność 34%

Ubezpieczony nadzorował pracę elektryków, którzy wykonywali instalacje elektryczne wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz instalacje ochronne np. odgromowe. (...)W ocenie apelującego praca wnioskodawcy polegająca na nadzorowaniu pracy elektryków którzy wykonywali instalację elektryczną wewnątrz obiektów budowlanych wykonywali instalacje od przyłącza do poszczególnych budynków, czy też z wykonywali instalacje odgromowe, wbrew stanowisku Sądu nie(...)(...)Jak wynika z ustaleń Sądu, ubezpieczony nadzorował pracę elektryków, którzy wykonywali instalacje elektryczne wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz instalacje ochronne. (...)Nie jest więc uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

III AUa 1247/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2019-09-20

Data publikacji: 2019-12-09

trafność 34%

Istotność:

W praktyce były to prace polegające na wymianie instalacji elektrycznych, czasami podstacji zasilających czy podłączeniu maszyn i urządzeń. (...)W przypadku współpracy z firmami budowlanymi pracownicy Przedsiębiorstwa zajmowali się również zakładaniem nowych instalacji elektrycznych w nowo powstałych budynkach. (...)Zajmował się zarówno instalacjami elektrycznymi, jak i elektroenergetycznymi. (...)Zajmował się zarówno instalacjami elektrycznymi jak i elektroenergetycznymi.
Czytaj więcej»

XVII AmE 228/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-09

Data publikacji: 2022-10-06

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Licznik energii elektrycznej został ponownie zabudowany na punkcie poboru. (...)Przedsiębiorstwo energetyczne, o którym mowa w ust. 1, wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. 5. (...)Bezspornym jest również fakt, iż nie było kontroli, w wyniku której stwierdzono, że instalacja znajdująca się u Odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska lub stwierdzającej, że ma miejsce nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Do tego typu czynności wcale nie jest konieczne posiadanie tytułu prawnego do wewnętrznej instalacji budynku.
Czytaj więcej»

I C 366/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2016-10-10

Data publikacji: 2016-10-28

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Instalacja gazowa jest własnością powodów. (...)Dodała, iż nie ma możliwości dokonania przebudowy gazowej instalacji wewnętrznej bez uprzedniej przebudowy instalacji oraz budowy nowego przyłącza. (...)Dalej jest instalacją gazowa i jest to odbiór gazu. (...)Zgodnie z jego nowym brzmieniem, urządzenia służące do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne urządzenia podobne nie należą do części składowych nieruchomości, jeżeli wchodzą w skład przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I C 1741/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim

Data orzeczenia: 2015-12-23

Data publikacji: 2016-03-21

trafność 34%

Istotność:

Z ustalonego stanu faktycznego jednoznacznie wynikało, iż strony łączyła umowa o dostarczanie energii elektrycznej. Wynikało też iż pozwany nie zapłacił za 3 faktury dotyczące należności za wskazane okresy dostarczania energii elektrycznej. (...)W zakresie należności z faktury dotyczącej instalacji licznika przedpłatowego, to powód nie wykazał, iż faktura ta jest wymagalna. (...)Powód w żaden sposób, mimo wezwanie nie wykazał czy nastąpiła instalacji licznika przedpłatowego, ewentualnie w jakiej dacie nastąpiła ta instalacji, a to oznaczało, iż nie można było stwierdzić czy roszczenie jest wymagalne, a jeśli nastąpiła instalacja tego licznika, to od jakiej(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 222/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-02-16

Data publikacji: 2021-08-25

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Odbiorca energii elektrycznej nie kwestionował wielkości dopuszczalnego poboru mocy przyjętych dla jego obiektu w ww. (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Spółka (...) była odbiorcą energii elektrycznej, której dotyczyły ograniczenia w poborze mocy. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

XVII AmT 15/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-11-06

Data publikacji: 2019-02-19

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Instalacja telekomunikacyjna w budynkach zostanie wykonana w technologii „ ethernet dla transmisji danych (internet, telefon) + instalacja koncentryczna w systemie (...) dla RTV, DTV ”. (...)Operator zamierza zainstalować podliczniki energii elektrycznej w budynkach przy ul. (...) . (...)Udostępniający wskazał, że przeszkodą do wykonania wnioskowanej instalacji telekomunikacyjnej budynków są piony instalacji zimnej i ciepłej wody wraz z zamontowanymi wodomierzami, które poprowadzone są po ścianach i sufitach. (...)(...)tym, między innymi, infrastruktury telekomunikacyjnej, elektrycznej, czy gazowej) jest niezbędne do opracowania projektu wykonawczego planowanej infrastruktury telekomunikacyjnej.
Czytaj więcej»

XII Ga 396/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-08-24

Data publikacji: 2017-11-20

trafność 34%

Powód ustnie ustalił z obecnym na budowie w G. kierownikiem robót pozwanego M. S. zakres prac dotyczących wykonania instalacji elektrycznej podtynkowej biurowca, powód wnosił o wynagrodzenie za etapy wykonywania prac. (...)W dniu 22 stycznia 2014 roku powód sporządził protokół odbioru częściowego dotyczący prac obejmujących wykonanie instalacji elektrycznej podtynkowej na piętrze budynku biurowego w miejscowości G. . (...)Inwestor przyznał także, iż zlecił powodowi wykonanie dodatkowych prac elektrycznych, niedotyczących jednak instalacji podtynkowej, zastrzegając, iż miało to(...)miesiąc po sporządzeniu protokołu odbioru instalacji elektrycznej wykonanej na piętrze budynku biurowego przez powoda. (...)W treści tego dokumentu wskazano, iż instalacja elektryczna piętra budynku biurowego w miejscowości G. została wykonana zgodnie z projektem i zaleceniami inwestora.
Czytaj więcej»

III Ca 971/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-11-10

Data publikacji: 2018-02-09

trafność 34%

Istotność:

Sygn. akt III Ca 971/17 UZASADNIENIE (...) S.A. zażądała zasądzenia na jej rzecz od A. S. kwoty 1.892,16 złotych tytułem zryczałtowanej opłaty za nielegalne pobranie energii elektrycznej. (...)Do takiego jednoznacznego ustalenia konieczne byłoby przedstawienie schematu instalacji, który nie został przez strony sporządzony. (...)Nie można jednakowoż abstrahować od faktu, że to licznik „przypisany” do odbiorcy A. S. , został przerobiony w sposób umożliwiający pobór energii elektrycznej poza pomiarem. (...)Tymczasem, jak sam pozwany przyznał w toku rozprawy w dniu 21 października 2014 roku, instalacja nie była w sposób właściwy zabezpieczona.
Czytaj więcej»