Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7703

VI Ka 654/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-09-17

Data publikacji: 2020-05-29

trafność 24%

Obrońca oskarżonego zakwestionował także sposób przeprowadzenia czynności okazania wizerunku oskarżonego, który ma uzasadniać zarzut obrazy art. 173 § 1 k.p.k. Czyniąc to, skarżący zdaje się nie dostrzegać, że dowody z czynności okazania wizerunku i osoby oskarżonego nie miały w niniejszej sprawie charakteru przesądzającego o sprawstwie J. W. (brak stuprocentowej pewności po stronie pokrzywdzonego i świadków). W przeciwnym razie po przeprowadzeniu okazania wizerunku i osoby J. W. przedstawiono by mu zarzut już w końcu grudnia 2004 r. (...)Nie można też zasadnie twierdzić, że w tym jednym wskazanym przypadku, okazanie wizerunku miało charakter sugerujący.
Czytaj więcej»

VI Ka 862/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-01-27

Data publikacji: 2015-03-19

trafność 24%

(...)wsparte wynikiem okazania tym osobom wizerunku oskarżonej. (...)O ile ewentualne zasugerowanie A. Ś. byłoby teoretycznie możliwe, o tyle niewiadomo w jaki sposób to rzekome zasugerowanie pokrzywdzonego miałoby przełożyć się na wyniki dokonanego pokrzywdzonemu okazania wizerunku oskarżonej. (...)Cechy wizerunków osób z tablicy poglądowej (k.32) są w istocie zbliżone do siebie i trudno uznać, za przypadek wskazanie przez pokrzywdzonego wizerunku oskarżonej, tym bardziej, że w przeciwieństwie do A. Ś. pokrzywdzony nie miał z nią kontaktu od chwili potrącenia do momentu okazania wizerunków. (...)Przekonanie sądu I instancji o wiarygodności relacji pokrzywdzonego i świadka A. Ś. oraz o rzetelności wyników przeprowadzonego z nimi okazania wizerunków w żadnym razie nie może być ocenione jako sprzeczne z logiką, zasadami doświadczenia życiowego i wskazaniami wiedzy.
Czytaj więcej»

VI Ka 197/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-05-16

Data publikacji: 2014-08-27

trafność 24%

Sąd odwoławczy za trafną uznał ocenę Sądu I instancji, co do faktu, iż umieszczenie na witrynie lokalu podświetlanego panelu z wizerunkiem jokera z kartami do gry i napisem (...) – nawet w sytuacji oklejenia tegoż wizerunku znakiem drogowym zakazu i zapisem(...)(...)Był to typowy i powszechnie zrozumiały wizerunek figury karcianej (nie zaś jakiegoś(...)(...)(...)i symboli graficznych w postaci wizerunku jokera z kartami do gry”, przy czym wskazano równocześnie oskarżonego jako osobę sprawującą nadzór nad punktem gier (...) . (...)Nadto, czy oskarżony miał lub choćby mógł mieć jakikolwiek wpływ na treść, kształt i oprawę zapisów, wizerunków i symboli umieszczonych na witrynie przedmiotowego lokalu, kto o tym konkretnie decydował w realiach rozpatrywanego przypadku.
Czytaj więcej»

II Ca 464/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2021-10-15

Data publikacji: 2021-11-24

trafność 24%

Istotność:

Na podkreślenie nadto zasługuje treść zeznań powoda ( (...) , który wskazał, że nagrywał on nagi wizerunek M. Z. (2) , podczas(...)(...)Ponadto trudno byłoby przyjąć, że pozwana wyrażałaby zgodę na tego rodzaju nagrania, gdyż nie były to sytuacje polegające na samym utrwalaniu jej wizerunku bez garderoby czy w ograniczonych(...)(...)Nie ma również żadnego uzasadnienia zarzut apelacji naruszenia art. 11 kpc , poprzez uznanie powoda, jak podniósł, za winnego utrwalania nagiego wizerunku pozwanej bez jej zgody, w sytuacji, gdy nie zapadł jeszcze w tej sprawie prawomocny wyrok skazujący. (...)Jak wynika bowiem z powołanego przepisu wiążące dla sądu w sprawie cywilnej mogłoby być jedynie ustalenia wyroku skazującego, a zatem potwierdzającego dokonywane przez skarżącego czynności utrwalania wizerunku pozwanej w sytuacjach intymnych, bez jej zgody.
Czytaj więcej»

IV Ka 673/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-08-10

Data publikacji: 2016-12-27

trafność 24%

(...)i spostrzegawczości w zakresie rozpoznania wizerunku osoby uwidocznionej na nagraniu nie(...)doszło do okazania ww. świadkom wizerunku oskarżonej nie spełniają chociażby podstawowych,(...)zasad przewidzianych dla prawidłowego okazania wizerunku zawartych w art 173 kpk(...)(...)(...)„okazania osobie przesłuchiwanej osoby, jej wizerunku lub rzeczy”, lecz wyłącznie na zeznania świadków J. P. , B. K. , J. K. , a konkretnie na ich relację dotyczącą tego, co widziały na zapisie monitoringu zarejestrowanym na kamerach w Pasażu (...) . Oczywiste jest, że ww. świadkowie nie uczestniczyli wówczas w procesowej czynności okazania osoby bądź wizerunku i nie byli wtedy przesłuchiwani przez organ procesowy.
Czytaj więcej»

II W 431/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-05-08

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Powyższy stan faktyczny Sąd ustalił przede wszystkim na podstawie: raportu z fotoradaru (vide k. 6, 9-11, 57) oraz wizerunku obwinionego (vide k. 19). (...)Otóż porównanie wizerunku obwinionego na k. 19 akt, jaki został udostępniony przez Urząd Miasta w B. oraz wizerunku kierującego samochodem na k. 6,(...)(...)(...), jednak już pobieżna analiza wizerunku H. M. (1) (vide k. 54-55) , pozwala bez żadnych wątpliwości stwierdzić, iż H. M. (1) nie był kierowcą samochodu w chwili wykonania zdjęcia przez fotoradar. (...)zarysowane brwi, mniejszy nos - wizerunek na zdjęciu z fotoradaru jest identyczny z wizerunkiem z dowodu osobistego.
Czytaj więcej»

I ACa 1226/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2020-07-20

trafność 24%

Tu jednak trzeba wskazać, że prawo do ochrony wizerunku nie jest bezwzględne. (...)W odniesieniu natomiast do osób, które weszły już lub mogłyby wejść w jakiekolwiek relacje zawodowe z G. B. , publikacja wizerunku mogła być pomocna dla realizacji jednego z celów artykułu. (...)Ten sposób ukazania wizerunku nie był krzywdzący dla powódki. Nie została ona przedstawiona w sposób karykaturalny czy obelżywy i nie została skrzywdzona przez opublikowanie wizerunku z zakryciem istotnej części biometrycznej.
Czytaj więcej»

I C 124/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-01-04

Data publikacji: 2022-04-26

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

W szczególności nie naruszono jej wizerunku, godności, dobrego imienia oraz prawa do prywatności. (...)Do powołanego dołączono fotografię z wizerunkiem powódki. (...)Aby uznać, że zgoda powódki nie była wymagana do upublicznienia prywatnych informacji należałoby wykazać istnienie związku pomiędzy wykonywaną działalnością publiczną, a opublikowanym wizerunkiem, czy informacją o prywatnym charakterze. (...)Powódka wykazała, że w związku z naruszeniem przez pozwanego jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, godności, wizerunku i prawa do prywatności, doznała krzywdy.
Czytaj więcej»

II W 2117/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zakopanem

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2016-12-06

trafność 24%

Przekazane przez (...) Gminną zdjęcie wykonane z fotoradaru w dniu 2 lutego 2015 r. w zestawieniu z kserokopią fotografii przesłanej przez Urząd Gminy K. z całą pewnością obrazują wizerunek i wskazują na obwinionego T. S. . (...)Ponadto jak już to wspomniano zdjęcie wykonane z fotoradaru w dniu 2 lutego 2015 r. w zestawieniu z kserokopią fotografii przesłanej przez Urząd Gminy K. z całą pewnością obrazują wizerunek i wskazują na obwinionego, jako na sprawcę przedmiotowego wykroczenia. (...)Zestawienie tych dowodów w sprawie z okolicznością, iż obwiniony jest mężem właścicieli pojazdu – H. S. , daje możliwość jednoznacznie stwierdzić, iż widniejący na obu fotografiach wizerunek mężczyzny jest ze sobą tożsamy.
Czytaj więcej»

VI Ka 1443/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-03-10

Data publikacji: 2016-04-25

trafność 24%

Ponadto widniejący w dowodzie osobistym wizerunek tej osoby, znacząco odbiegał od wizerunku oskarżonego. (...)Wizerunkowi pasażera nie odpowiadała też wskazana w przedmiotowym dokumencie data urodzenia.
Czytaj więcej»