Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII AmT 24/22

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-10-30

Data publikacji: 2024-05-22

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Zdaniem Powoda, przepis ten definiuje instalację już wybudowaną, a nie planowaną do budowy, gdyż – jak twierdzi Spółka – instalacja wybudowana w budynku, a instalacja budynku, to nie są pojęcia tożsame. Zgodnie z interpretacją Operatora, instalacja budynku ma charakter uniwersalny i powinna być rozprowadzona w całym budynku, podobnie, jak instalacja kanalizacyjna czy elektryczna. (...)Za instalację telekomunikacyjną w budynku należy uznać nie tylko taką instalację, na którą składają się łącza doprowadzone do wszystkich lokali w budynku. (...)Wskazał, iż należące do (...) instalacje światłowodowe Budynków nie są zakończone we wszystkich lokalach w tych Budynkach.
Czytaj więcej»

VIII C 393/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-07-24

Data publikacji: 2019-02-06

trafność 35%

Sąd ustalił następujący stan faktyczny: W dniu 6 listopada 2015 r. upoważnieni przedstawiciele (...) S.A. przeprowadzili kontrolę instalacji oraz układu pomiarowego u pozwanej J. P. w lokalu przy ul. (...) we W. . (...)(...)/KKu, przez nielegalny pobór energii elektrycznej należy rozumieć: pobieranie energii elektrycznej bez zawarcia umowy, pobieranie energii elektrycznej z całkowitym lub częściowym pominięciem układu pomiarowo-rozliczeniowego, pobieranie energii elektrycznej poprzez ingerencję w ten układ(...)(...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą, a siecią zasilającą przyjmuje(...)powinna znajdować się w danej instalacji, nie mniejszą jednak niż 25 A, przy pobieraniu energii elektrycznej dwoma lub trzema fazami opłatę(...)faz, którymi nielegalnie pobierano energię elektryczną. Dowód: - Taryfa dla energii elektrycznej (...) S.A. na rok 2015 r., k. 80-83.
Czytaj więcej»

VIII C 438/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-10-05

Data publikacji: 2017-11-09

trafność 35%

Istotność:

W dacie objęcia lokalu przez powoda, nie była do niego podprowadzona woda, była zamontowana instalacja elektryczna. (...)M. K. samodzielnie przebudował również instalację elektryczną w lokalu. (...)W ocenie Sądu konieczności napraw powód nie wykazał także odnośnie instalacji elektrycznej. (...)Powód miał wykonać wyłącznie instalację elektryczną i pomagać przy wymianie-naprawie podłogi, okna i drzwi.
Czytaj więcej»

XVII AmE 369/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-10-13

Data publikacji: 2021-06-23

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Moc umowną dla pierwszego z punktów poboru energii elektrycznej ustalono na poziomie 1700 Kw. (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Z kolei (...) opracował dla trzech punktów poboru energii elektrycznej powoda (poza punktem rezerwowym) odrębne plany wprowadzania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

III Ca 805/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2019-06-18

Data publikacji: 2019-09-23

trafność 35%

Istotność:

Pozwana dodała, że obecnie w budynku mieszkalnym brak jest jedynie instalacji elektrycznej, której rozbiórkę nakazał organ nadzoru budowlanego. (...)Została także uruchomiona niedziałająca instalacja elektryczna, którą rozbudowano. (...)Chodzi tutaj zwłaszcza o zniszczenia spowodowane usunięciem instalacji elektrycznej, instalacji gazowej oraz wykonaniu otworów i nawierceń w kominach budynku mieszkalnego, zniszczenie studni, a także zalegające na nieruchomości odpady wielkogabarytowe i przebudowa zjazdu. (...)W latach 2000 – 2002 został przeprowadzony remont instalacji wodnej, a w 2003 r. rozbudowano uruchomioną wcześniej po przeczyszczeniu przewodów instalację elektryczną.
Czytaj więcej»

II Ca 672/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2013-10-30

Data publikacji: 2014-02-03

trafność 35%

Urządzenie prawidłowo mierzy zużycie energii, stąd mechaniczne zatrzymywanie obrotów tarczy licznika powodowało nieuprawniony pobór energii elektrycznej w instalacji elektrycznej, do której był podłączony licznik energii. Nie ma możliwości określenia, jaka ilość energii elektrycznej została nielegalnie pobrana, z uwagi(...)pobieranej przez urządzenia dołączone do instalacji elektrycznej, obsługiwanej przez badany licznik energii. (...)(...)urządzeń do pomiaru zużycia energii elektrycznej oraz niezwłocznie informować dostawcę energii elektrycznej o ich uszkodzeniu . (...)Sposób ingerencji w układ i jego skutek w postaci „nieuprawnionego poboru energii elektrycznej w instalacji elektrycznej, do której był podłączony licznik energii” wykazane zostały dowodowo w opinii biegłego.
Czytaj więcej»

XVII AmT 8/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-31

Data publikacji: 2021-08-24

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód zaznaczył przy tym, że zatrudnia tylko jednego inspektora do spraw elektrycznych, a jego obowiązki obejmują głównie przygotowanie i prowadzenie gospodarki remontowej zasobów Spółdzielni w branży elektrycznej oraz administrowanie siecią telemetryczną. (...)Nie chodzi tutaj o koszty zużycia energii elektrycznej w wykonanej już przez Operatora instalacji, w trakcie jej późniejszej eksploatacji,(...)przez Operatora z dostawcą energii elektrycznej, bądź za pośrednictwem Spółdzielni, ale(...)Zdaniem Spółdzielni w decyzji nie uregulowano zaś kwestii ponoszenia kosztów zużycia energii elektrycznej w trakcie wykonywania prac instalacyjnych. (...)W odniesieniu do podniesionych przez powoda przewidywanych trudności z rozliczeniem energii elektrycznej wskazać należy, że rozliczenia te(...)pomiarowych oraz aktualnych cen energii elektrycznej, zgodnie z którymi powód rozlicza się z dostawcą energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

XIII Ga 1068/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2019-10-22

Data publikacji: 2019-10-25

trafność 35%

Istotność:

Skarżący zażądał zwrotu 50% kwoty z uwagi na niezakończenie prac instalacji elektrycznych, co do których powód przyznał się, że nie dokończył prac zgodnie z obowiązującymi normami. (...)Według pozwanego dotyczy to gwarancji prac instalatorskich, gdyż do dzisiaj instalacja elektryczna nie spełnia norm, co powód przyznał w zeznaniach. (...)Wykonawca ukończył roboty w listopadzie, ale nie dokończył instalacji elektrycznej. (...)Wniósł o powołanie biegłego do faktur (...) oraz do wykonania całej instalacji elektrycznej, gdyż nie jest ona wykonana zgodnie z polskimi normami.
Czytaj więcej»

IV U 1342/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

Data orzeczenia: 2014-02-10

Data publikacji: 2014-03-20

trafność 35%

Istotność:

Teza orzeczenia: Okres zatrudnienia w szczególnych warunkach w wymiarze (na dzień 1.01.1999r.) co najmniej 15 lat jest jednym z koniecznych wymogów nabycia prawa do emerytury na podstawie art. 184 ust. 1 ustawy z dnia 17.12.1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tj. Dz. U. z 2009r. nr 153 poz. 1227)
Wnioskodawca wraz z pozostałymi elektrykami z brygady R. P. wykonywał instalacje elektryczne od podstaw w młynie, w zbiornikach zboża, w magazynach, paszarni. (...)Zdarzały się także prace dotyczące konserwacji instalacji elektrycznych. (...)W czasie remontu dokonywano też wymiany instalacji elektrycznych i kablowych. (...)(...)
Czytaj więcej»

XVII Amz 21/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-09

Data publikacji: 2020-02-13

trafność 35%

Prezes URE stwierdził wygaśnięcie decyzji z 28 lutego 2005 r., którą udzielono przedsiębiorcy koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej w odnawialnym źródle energii (w tzw. małej instalacji). (...)Zgodnie z art. 9e ust. 1 PE, świadectwo pochodzenia jest potwierdzeniem wytworzenia energii elektrycznej w instalacji odnawialnego źródła energii. (...)Reasumując, energia elektryczna wytworzona w instalacji powoda w okresie od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2015 r. została wyprodukowana z naruszeniem prawa i warunków koncesji. Tym samym, w ocenie Sądu, odmowa przez Prezesa URE wydania świadectwa pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji powoda w rozpatrywanym okresie była jak najbardziej uzasadniona.
Czytaj więcej»