Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

II AKo 28/23

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2023-09-26

Data publikacji: 2023-11-03

trafność 36%

Istotność:

Teza orzeczenia: Analiza materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie skazanego A. S. zakończonego prawomocnym wyrokiem skazującym w odniesieniu do wskazanych przez jego obrońcę nowych dowodów oraz argumentacji podniesionej na poparcie wniosku o wznowienie wskazuje, iż brak jest podstaw do uznania, iż obecnie pojawiły się nowe dowody w rozumieniu art. 540 1 (...)
Jednocześnie obrońca podniosła, iż skazany A. S. nie kwestionuje obecnie nieprawidłowości w zakresie wykonanych przez siebie instalacji elektrycznych, natomiast konsekwentnie twierdzi, iż nie było to przyczyną pożaru. (...)(...)posiadając uprawnień w zakresie wykonywania instalacji elektrycznych, samodzielnie podłączył w szopie na terenie swojej posesji instalację elektryczną i ją następnie użytkował. (...)Natomiast stosownie do opinii biegłego J. F. , pisemnej oraz ustnej złożonej przed Sądem Rejonowym, pożar rozpoczął się w szopie A. S. i jego przyczyną była instalacja elektryczna w szopie wymienionego. (...)Główną przyczyną pożaru była instalacja elektryczna w budynku oskarżonego.
Czytaj więcej»

X C 226/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2017-06-01

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 36%

Istotność:

Teza orzeczenia: oddalono powództwo.
Pozwany już w 2007 roku stwierdził nadmierne obciążenie go kosztami energii elektrycznej przez pozwanego. (...)Układ pomiarowy nadal naliczał bardzo duże zużycie energii elektrycznej. (...)W ocenie Sądu, wyliczenie przez powoda stanu zużycia energii elektrycznej w posesji pozwanego za sporny okres było błędne. (...)kątem prawidłowości całej funkcjonowania całej instalacji doprowadzającej energię do budynku, a także zbadanie, czy nie dochodzi w sąsiedztwie do nielegalnego poboru prądu.
Czytaj więcej»

VII K 414/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-09-25

Data publikacji: 2016-02-17

trafność 35%

Istotność:

M. J. i R. S. w obecności funkcjonariusza Policji M. F. przeprowadzili kontrolę w miejscu zamieszkania oskarżonego K. P. pod kątem kradzieży energii elektrycznej. Na miejscu pod adresem P. (...) ul. (...) ustalono nielegalny pobór energii elektrycznej bez licznika i zawartej umowy o dostawę energii elektrycznej. (...)Oskarżony osobiście dokonał „ przypinki” do instalacji elektrycznej na klatce schodowej umożliwiającej nielegalny pobór energii. (...)to on wykonał podłączenie do instalacji elektrycznej na klatce schodowej.
Czytaj więcej»

VI Ka 313/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2014-09-23

trafność 35%

Istotność:

(...)mienia w postaci zerwania istniejącej instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym czym spowodowali straty w wysokości ok. 2000 zł na szkodę D. i S. R. (1) tj. o czyn z art. 288 § 1 k.k. działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu i czasie jak w pkt. I narazili D. oraz S. R. (1) i inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez pozostawienie niezabezpieczonej instalacji elektrycznej po dokonaniu czynności kontrolnych i demontażu instalacji elektrycznej tj. o czyn z art. 160 § 1 k.k. (...)(...)na zdrowiu poprzez pozostawienie niezabezpieczonej instalacji elektrycznej po dokonaniu czynności kontrolnych i demontażu instalacji elektrycznej wobec przyjęcia, iż po czynnościach(...)poprzez rozłączenie i pozostawienie kabli elektrycznych w miejscu niewidocznym nie pozwala(...)(...)Oczywistym przecież jest, iż aby wykazywać nielegalny pobór energii nie jest konieczne ani dewastowanie istniejącej w budynku instalacji, ani tym bardziej narażanie zamieszkujących tam osób na niebezpieczeństwo utraty życia, czy zdrowia.
Czytaj więcej»

VI ACa 1030/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-03-28

Data publikacji: 2014-05-08

trafność 35%

W komórkach lokatorskich nie ma gniazdek elektrycznych. (...)Przyłącze to było widoczne i Spółdzielnia wiedziała o nim - choćby z dokonywanych okresowo przeglądów technicznych budynku i instalacji elektrycznej. (...)Ponadto dnia 25 listopada 2011 roku na zlecenie powoda rzeczoznawca Stowarzyszenia Elektryków (...) , Izba Rzeczoznawców, Ośrodek (...) w W. T. R. przeprowadził oględziny w komórce powoda i wykluczył, by energia elektryczna na potrzeby chłodziarko-zamrażarki była pobierana z instalacji wspólnej. (...)Trafnie skarżący podnosi, że powód dokonał podłączenia instalacji elektrycznej, niezależnie od tego, czy źródłem zasilania była instalacja domowa powoda, czy też instalacja wspólna spółdzielni, bez zgody administracji spółdzielni.
Czytaj więcej»

XIII GC 2006/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-12-12

Data publikacji: 2017-12-04

trafność 35%

Istotność:

Teza orzeczenia: w sytuacji nielegalnego poboru energii elektrycznej polegającego na jej poborze bez podpisanej umowy, warunkiem koniecznych dochodzenia przez przedsiębiorstwo energetyczne opłaty z § 44 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki z 18 VIII 2011 w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią (...)
(...)mógł faktycznie dokonać poboru energii elektrycznej. 11 XII 2015 pozwany został poproszony o otwarcie lokalu z uwagi na awarię instalacji wod-kan, stąd jego obecność podczas kontroli. (...)Na koniec pozwany zaznaczył, że nie może ponosić odpowiedzialności za zaniechania powódki, która nie zabezpieczyła instalacji elektrycznej po rozwiązaniu poprzedniej umowy. (...)Sąd nie dał wiary dowodowi z przesłuchania pozwanego w charakterze strony w zakresie, w jakim wyjaśniał on, że nie pobierał on energii elektrycznej bez zawartej umowy na sprzedaż i dostawę energii elektrycznej. (...)Z drugiej strony pozwany starał się swoje zachowanie z 11 XII 2015 wyjaśnić tym, że został przez właściciela poproszony o udostępnienie lokalu celem przeprowadzenia naprawy instalacji wod-kan.
Czytaj więcej»

XVII AmT 68/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-01-12

Data publikacji: 2021-09-21

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Operator wnosi o umożliwienie doprowadzenia przyłącza telekomunikacyjnego do budynku oraz wykonania instalacji telekomunikacyjnej w budynku. (...)Zgodnie z tym zapisem operator jest uprawniony do wykonania instalacji natynkowej jedynie wówczas gdy niemożliwe jest wykorzystanie istniejących szybów i kanałów. (...)Tym bardziej nie znajduje uzasadnienia żądanie, aby instalacja zasilająca nawierzchniowa była wykonana jedynie na poziomie piwnicy. (...)W tym mieszczą się także koszty energii elektrycznej zużytej przez operatora. (§ 2 pkt 12, 13 sentencji decyzji) Reasumując, zdaniem Sądu Okręgowego, odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie, gdyż zaskarżona decyzja odpowiada prawu.
Czytaj więcej»

X GC 556/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-08-08

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 35%

Z zeznań tych wynika, że w budynku baru nie było żadnych nieprawidłowości, w szczególności przeciekającego dachu, czy też nieprawidłowości w instalacji elektrycznej. (...)Jednakże zastrzeżenia co do prawidłowości wykonania zarówno budynku jak i instalacji elektrycznej czy też wentylacyjnej nie zostały w żaden sposób przez pozwanego wykazane. (...)Nie znajduje zatem żadnego potwierdzenia zarzut dotyczący prowadzenia przewodów instalacji elektrycznej bezpośrednio po drewnianych ścianach i bez odpowiedniej izolacji. (...)Z zebranego materiału dowodowego w postaci protokołu kontroli instalacji i urządzeń elektryczny, kontroli przewodów kominowych oraz opinii biegłego i zeznań świadków wynika, że instalacje te były prawidłowe i sprawne,(...)należytym stanie, przeprowadzając wymagane kontrole instalacji.
Czytaj więcej»

VIII C 393/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-07-24

Data publikacji: 2019-02-06

trafność 35%

Sąd ustalił następujący stan faktyczny: W dniu 6 listopada 2015 r. upoważnieni przedstawiciele (...) S.A. przeprowadzili kontrolę instalacji oraz układu pomiarowego u pozwanej J. P. w lokalu przy ul. (...) we W. . (...)(...)/KKu, przez nielegalny pobór energii elektrycznej należy rozumieć: pobieranie energii elektrycznej bez zawarcia umowy, pobieranie energii elektrycznej z całkowitym lub częściowym pominięciem układu pomiarowo-rozliczeniowego, pobieranie energii elektrycznej poprzez ingerencję w ten układ(...)(...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą, a siecią zasilającą przyjmuje(...)powinna znajdować się w danej instalacji, nie mniejszą jednak niż 25 A, przy pobieraniu energii elektrycznej dwoma lub trzema fazami opłatę(...)faz, którymi nielegalnie pobierano energię elektryczną. Dowód: - Taryfa dla energii elektrycznej (...) S.A. na rok 2015 r., k. 80-83.
Czytaj więcej»

XVII AmE 369/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-10-13

Data publikacji: 2021-06-23

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Moc umowną dla pierwszego z punktów poboru energii elektrycznej ustalono na poziomie 1700 Kw. (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Z kolei (...) opracował dla trzech punktów poboru energii elektrycznej powoda (poza punktem rezerwowym) odrębne plany wprowadzania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»