Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII AmE 120/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-03-27

Data publikacji: 2018-06-11

trafność 36%

Orzeczenie nieprawomocne

Stwierdził, że nie można mu odebrać prawa do wytwarzania energii elektrycznej, które uzyskał na mocy decyzji o udzieleniu koncesji. (...)W aktualnym stanie prawnym wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej w mikroinstalacji lub w małej instalacji nie wymaga posiadania koncesji ( art. 32 ust. 1 pkt 1 lit. c Prawa energetycznego ). (...)Instalacja wykorzystywana przez powoda do prowadzenia działalności wytwarzania energii elektrycznej spełnia kryteria mikroinstalacji w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy o odnawialnych źródłach energii. (...)(...)posiadał koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w odnawialnym źródle energii o(...)powoda w prowadzonej działalności gospodarczej instalacja, spełnia kryteria mikroinstalacji.
Czytaj więcej»

II Ca 140/20

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2020-06-29

Data publikacji: 2021-02-17

trafność 36%

Istotność:

Górna część budynku jest obecnie ogrzewana tylko za pomocą ogrzewania elektrycznego, jest ona niedogrzana. (...)Ponadto instalacja taka i jej koszty będą niższe aniżeli ogrzewanie elektryczne. (...)Instalacja węglowa uległa awarii. Ogrzewanie elektryczne jest drogie i mało wydajne.
Czytaj więcej»

II AKo 28/23

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2023-09-26

Data publikacji: 2023-11-03

trafność 36%

Istotność:

Teza orzeczenia: Analiza materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie skazanego A. S. zakończonego prawomocnym wyrokiem skazującym w odniesieniu do wskazanych przez jego obrońcę nowych dowodów oraz argumentacji podniesionej na poparcie wniosku o wznowienie wskazuje, iż brak jest podstaw do uznania, iż obecnie pojawiły się nowe dowody w rozumieniu art. 540 1 (...)
Jednocześnie obrońca podniosła, iż skazany A. S. nie kwestionuje obecnie nieprawidłowości w zakresie wykonanych przez siebie instalacji elektrycznych, natomiast konsekwentnie twierdzi, iż nie było to przyczyną pożaru. (...)(...)posiadając uprawnień w zakresie wykonywania instalacji elektrycznych, samodzielnie podłączył w szopie na terenie swojej posesji instalację elektryczną i ją następnie użytkował. (...)Natomiast stosownie do opinii biegłego J. F. , pisemnej oraz ustnej złożonej przed Sądem Rejonowym, pożar rozpoczął się w szopie A. S. i jego przyczyną była instalacja elektryczna w szopie wymienionego. (...)Główną przyczyną pożaru była instalacja elektryczna w budynku oskarżonego.
Czytaj więcej»

I C 624/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich

Data orzeczenia: 2013-06-06

Data publikacji: 2013-07-26

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Nadto wg pozwanego sama instalacja elektryczna jest wadliwa. (...)(...)podobnych okresach wcześniejszej działalności, zaś instalacja elektryczna w budynku została wykonana wadliwie, a pozwany zobowiązany jest ponosić koszty nieswoich błędów. (...)Dowody: - protokół nr (...) badania licznika energii elektrycznej, k. 19; - zeznania świadka A. S. , k. 75; Powód zlecił wykonawcy instalacji elektrycznej w jego budynku tj. (...)Instalacja na piętrze została poprzerabiana by dostosować ją pod urządzenia, które miały być przeznaczone do działalności pozwanego.
Czytaj więcej»

VI Ka 313/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2014-09-23

trafność 35%

Istotność:

(...)mienia w postaci zerwania istniejącej instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym czym spowodowali straty w wysokości ok. 2000 zł na szkodę D. i S. R. (1) tj. o czyn z art. 288 § 1 k.k. działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu i czasie jak w pkt. I narazili D. oraz S. R. (1) i inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez pozostawienie niezabezpieczonej instalacji elektrycznej po dokonaniu czynności kontrolnych i demontażu instalacji elektrycznej tj. o czyn z art. 160 § 1 k.k. (...)(...)na zdrowiu poprzez pozostawienie niezabezpieczonej instalacji elektrycznej po dokonaniu czynności kontrolnych i demontażu instalacji elektrycznej wobec przyjęcia, iż po czynnościach(...)poprzez rozłączenie i pozostawienie kabli elektrycznych w miejscu niewidocznym nie pozwala(...)(...)Oczywistym przecież jest, iż aby wykazywać nielegalny pobór energii nie jest konieczne ani dewastowanie istniejącej w budynku instalacji, ani tym bardziej narażanie zamieszkujących tam osób na niebezpieczeństwo utraty życia, czy zdrowia.
Czytaj więcej»

II Ca 1239/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-11-19

Data publikacji: 2015-06-12

trafność 35%

(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. (...)napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza napraw i wymiany wewnętrznych instalacji: wodociągowej, gazowej i ciepłej wody(...)(...)W świetle brzmienia powyższego przepisu przyjąć należy, iż obowiązkiem pozwanej Gminy była legalizacja wodomierza zamontowanego w lokalu powódki jako elementu wewnętrznej instalacji wodociągowej.
Czytaj więcej»

VII K 371/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej

Data orzeczenia: 2014-11-19

Data publikacji: 2015-02-11

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Na miejscu nie ujawniono urządzeń podłączonych do nielegalnej instalacji. (...)Z wyjaśnień oskarżonego wynika, że wykonał on instalację na kilka dni przed kontrolą z zamiarem dokonywania kradzieży energii. (...)Znaleziony w domu oskarżonego przewód okazał się być przewodem do wiertarki, której zresztą oskarżony użył do wykonania instalacji. (...)Świadek E. O. , zeznając: „Nie jestem w stanie stwierdzić czy ta instalacja była używana i świeżo wykonana” nie zaprzecza, że instalacja ta mogła zostać wykonania niedawno.
Czytaj więcej»

II C 1893/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-07-25

Data publikacji: 2016-09-05

trafność 35%

Istotność:

Instalacja odbiorcza jest na mój koszt, od licznika do betoniarki. (...)Zgodnie z warunkami na powodzie ciążył obowiązek budowy instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku (pkt 6 warunków). (pismo k. 53; warunki przyłączeniowe k. 54-55; załącznik do umowy przyłączeniowej, k. 56). (...)Strony ustaliły, że miejscem dostarczania energii elektrycznej będą zaciski prądowe przewodów przyłącza(...)(...)Dopiero, bowiem zbudowanie przez powoda instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku odpowiadającej obowiązującym(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 133/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-05-12

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z § 2 ust. 2 tej Umowy miejscem dostarczania i odbioru energii elektrycznej, stanowiącej jednocześnie granicę własności urządzeń stron są zaciski prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy. (...)(...)przez Przedsiębiorstwo umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług przesyłowych nr(...)miejscem dostarczania i odbioru energii elektrycznej, stanowiącej jednocześnie granicę własności urządzeń(...)zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy (k. 65 akt adm.). (...)Odnosząc się do kwestii stanu instalacji elektroenergetycznej w obiekcie, to w sytuacji, gdy instalacja ta uniemożliwiała faktyczny pobór energii elektrycznej, za stan ten nie odpowiada(...)(...)Stan instalacji w obiekcie nie był zatem skutkiem działań Przedsiębiorstwa, które z uwagi na nieposiadanie prawa własności do instalacji należącej do odbiorcy nie może w nią ingerować bez jego zlecenia i upoważnienia.
Czytaj więcej»

XIII GC 2006/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-12-12

Data publikacji: 2017-12-04

trafność 35%

Istotność:

Teza orzeczenia: w sytuacji nielegalnego poboru energii elektrycznej polegającego na jej poborze bez podpisanej umowy, warunkiem koniecznych dochodzenia przez przedsiębiorstwo energetyczne opłaty z § 44 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki z 18 VIII 2011 w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią (...)
(...)mógł faktycznie dokonać poboru energii elektrycznej. 11 XII 2015 pozwany został poproszony o otwarcie lokalu z uwagi na awarię instalacji wod-kan, stąd jego obecność podczas kontroli. (...)Na koniec pozwany zaznaczył, że nie może ponosić odpowiedzialności za zaniechania powódki, która nie zabezpieczyła instalacji elektrycznej po rozwiązaniu poprzedniej umowy. (...)Sąd nie dał wiary dowodowi z przesłuchania pozwanego w charakterze strony w zakresie, w jakim wyjaśniał on, że nie pobierał on energii elektrycznej bez zawartej umowy na sprzedaż i dostawę energii elektrycznej. (...)Z drugiej strony pozwany starał się swoje zachowanie z 11 XII 2015 wyjaśnić tym, że został przez właściciela poproszony o udostępnienie lokalu celem przeprowadzenia naprawy instalacji wod-kan.
Czytaj więcej»