Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I C 425/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zakopanem

Data orzeczenia: 2015-12-15

Data publikacji: 2019-12-31

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Wszelkie informacje tyczące operacji na owym rachunku zdaniem strony pozwanej objęte są tajemnicą bankową, a ta uniemożliwia przekazanie żądanych danych pozwanej. (...)Strona pozwana odmówiła tej czynności powołując się na tajemnicę bankową.
Czytaj więcej»

XXIII Gz 687/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-04

Data publikacji: 2018-08-07

trafność 27%

(...)i konferencji nie tylko stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa uczestnika która podlega szczególnej ochronie, ale także nie przełożą się w sposób bezpośredni na uzyskanie informacji, które mają być podstawą wniosku. (...)Rewident nie może bowiem, zgodnie z art. 86 ust. 2 Ustawy o ofercie, ujawniać informacji stanowiących tajemnicę techniczną, handlową lub organizacyjną spółki. (...)(...)i konferencji nie tylko stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa uczestnika, która podlega szczególnej ochronie, ale także nie przełożą się w sposób bezpośredni na uzyskanie informacji, które mają być podstawą wniosku. (...)Należało bowiem wskazać, które konkretnie informacje uzyskane przez rewidenta i w jakim zakresie mogą spowodować naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VII C 3353/16

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-06-02

Data publikacji: 2018-11-14

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie bowiem z art. 159 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800; dalej: p.t.) tajemnica komunikowania się w sieciach telekomunikacyjnych, zwana dalej „tajemnicą telekomunikacyjną”, obejmuje, między innymi, dane dotyczące użytkownika. Tajemnicą są objęte dane dotyczące użytkowników przekazywane w sieci telekomunikacyjnej, a także dane o użytkownikach występujące w związku z ustanowieniem stosunku prawnego między użytkownikiem a przedsiębiorcą oraz w związku z korzystaniem z usług. (...)A contrario , nie jest możliwe udostępnienie danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną na żądanie sądu, zgłoszone w postępowaniu cywilnym (pomijając, oczywiście sytuację, w której strona wyrazi zgodę na przedstawienie tych danych). (...)Przenosząc powyższe uwagi na grunt niniejszej sprawy stwierdzić należy, że żądane przez powoda w punktach 7 i 8 wniosków dowodowych (k. 11) dokumenty są objęte tajemnicą telekomunikacyjną i mogłyby być skutecznie zażądane przez Sąd od operatora jedynie w postępowaniu karnym.
Czytaj więcej»

III C 913/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-02-25

Data publikacji: 2017-03-23

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Jego zdaniem pozwany nie dopełnił spoczywającego na nim wymogu poinformowania powoda o zamiarze przetwarzania informacji stanowiących tajemnicę bankową. (...)(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska. (...)(...)1 bankom - informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim(...)udzielania kredytów - informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim informacje te są niezbędne w związku z udzielaniem kredytów, pożyczek pieniężnych, gwarancji bankowych i poręczeń. (...)(...)przetwarzania i udostępniania informacji stanowiących tajemnicę bankową przez odwołanie się do potrzeb banków, mających związek z czynnościami bankowymi.
Czytaj więcej»

XVII GW 136/21

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2023-04-27

Data publikacji: 2023-09-27

trafność 27%

Pozwany zakwestionował twierdzenie, iż informacje dotyczące kontrahentów należy uznać za tajemnicę przedsiębiorstwa powódki. (...)Zgodnie z art. 11 ust. 1 u.z.n.k. czyn nieuczciwej konkurencji polegający na naruszeniu tajemnicy przedsiębiorstwa może realizować się w trzech postaciach naruszenia tj.: pozyskanie, ujawnienie i wykorzystanie informacji stanowiących tajemnicę. (...)Przepis ten nie odnosi się do zachowania polegającego na zniszczeniu tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Kolejna grupa roszczeń odnosiła się do ujawnienia i wykorzystania danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

IX GCo 41/14

postanowienie

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-04-15

Data publikacji: 2014-05-09

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Art. 80 Pr. aut. przewiduje możliwość żądania udzielenia prawa do informacji przed wytoczeniem powództwa o naruszenie prawa ochronnego, co nie stanowi naruszenia Dyrektywy 2004/48WE, gdyż takim naruszeniem byłoby tylko ograniczenie do informacji w stosunku do art. 8 Dyrektywy.
Dokumenty księgowe obowiązanego zawierają jego tajemnice handlowe i na obecnym etapie sporu ich udostępnienie uprawnionemu nie jest konieczne. (...)Zatem należałoby rozważyć, czy do żądania udzielenia informacji - niemal zawsze stanowiących tajemnicę handlową obowiązanego - na podstawie(...)
Czytaj więcej»

XVII Amz 43/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-26

Data publikacji: 2021-02-24

trafność 27%

Nieograniczenie prawa wglądu do ww. informacji prowadziłoby do ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, a w konsekwencji stanowiłoby naruszenie art. 69 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów . (...)W ocenie Prezesa UOKiK słuszne było przyjęcie, że informacje spółki (...) w sposób uzasadniony zostały uznane za tajemnice przedsiębiorstwa. (...)Według Sądu dane, które zostały objęte zaskarżonym postanowieniem, a więc informacje dotyczące wysokości ostatecznych cen (netto), po których (...) Sp. z o.o. nabywała płyty drewnopochodne, mają charakter tajemnicy. (...)Ograniczenie to pozostaje w kolizji z prawem do obrony, ale ustawodawca dał pierwszeństwo ochronie tajemnicy.
Czytaj więcej»

I C 534/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej

Data orzeczenia: 2016-06-08

Data publikacji: 2017-06-09

trafność 27%

Tajemnica komunikowania się objęta jest również przepisami ustaw szczególnych. (...)Prawo telekomunikacyjne (Dz.U.2014.243 j.t. ze zm.), tajemnica komunikowania się w sieciach telekomunikacyjnych, zwana dalej "tajemnicą telekomunikacyjną", obejmuje m.in. dane dotyczące użytkownika, treść indywidualnych komunikatów, a także dane transmisyjne. (...)Tajemnica telekomunikacyjna, stanowiąca element tajemnicy komunikowania się, jest dobrem osobistym człowieka, podlegającym ochronie, również w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego (por. (...)P. Litwiński i P. Barta, Ochrona tajemnicy telekomunikacyjnej i danych użytkowników końcowych, PiET 2005, nr 3, s. 74-84).
Czytaj więcej»

VII AGa 179/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-28

Data publikacji: 2018-05-18

trafność 27%

(...)w ich posiadanie skutkowałoby naruszeniem tajemnicy przedsiębiorstwa pozwanego oraz ujawnieniem informacji chronionych tajemnicą bankową. (...)Ponadto Sąd pierwszej instancji uznał, że część żądanych przez powoda informacji jest objęta tajemnicą przedsiębiorstwa, a także tajemnicą bankową. (...)Agent weryfikując naliczoną mu prowizję nie może żądać dostępu do informacji dającego zlecenie, które są objęte tajemnicą handlową. Natomiast niektóre z informacji żądanych przez powoda są objęte zakresem tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

V ACz 1204/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-12-05

Data publikacji: 2016-12-16

trafność 27%

Istotność:

Zgodzić należy się ze skarżącą, że zakres informacji, do udzielenia której zobowiązał ją Sąd Okręgowy, dotyczy polityki handlowej spółki i przez to stanowi tajemnicę jej przedsiębiorstwa. (...)informacji mieszczących się w pojęciu tajemnicy przedsiębiorstwa (por. pkt 20 Preambuły(...)na sąd obowiązek zapewnienia zachowania tajemnicy przedsiębiorcy (art. 80 ust. 2 prawa autorskiego). (...)Nałożenie na wnioskodawcę zobowiązania do zachowania ujawnionej tajemnicy przedsiębiorstwa uczestnika w żaden sposób(...)
Czytaj więcej»