Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4195

VI ACa 682/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-21

Data publikacji: 2014-01-26

trafność 23%

Prawo ochrony środowiska Dz.U.2008.25.150 (z późniejszymi zmianami). (...)Prawo ochrony środowiska Dz.U.2008.25.150 (z późniejszymi zmianami). (...)Nie sposób jednak zbagatelizować problemu, iż port lotniczy nie może funkcjonować bez korzystających z jego usług przewoźników lądowych, a tym samym bez odbywającego się na nim ruchu lotniczego. Skoro ruch lotniczy jest nierozerwalnie związany z działalnością każdego portu lotniczego, sama czynność przyjmowania samolotów i(...)
Czytaj więcej»

XVII AmA 114/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-21

Data publikacji: 2017-01-03

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

Prawo do głosu w kwestii wysokości opłaty interchange przysługiwało wyłącznie bankom. (...)Wprowadzono również stawkę dla linii lotniczych w wysokości[tajemnica przedsiębiorstwa]. (...)Określone w przepisach prawa przesłanki zwolnienia dzielą się na dwie kategorie, pozytywne i negatywne. (...)Uzasadnienie zawiera także wyjaśnienie podstawy prawnej rozstrzygnięcia z przytoczeniem przepisów prawa.
Czytaj więcej»

III AUa 419/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-11-21

Data publikacji: 2014-02-20

trafność 13%

Wnioskowała o zmianę zaskarżonego wyroku i przyznanie ubezpieczonej I. F. prawa do emerytury oraz zasądzenie od organu rentowego kosztów zastępstwa procesowego za postępowanie przed sądem II instancji. (...)(...)jak też pracę kontrolera ruchu lotniczego, śledzącego na wielu monitorach jednocześnie trasy przelotów samolotów, od którego zależy nie tylko sprawność ruchu lotniczego, ale przed wszystkim bezpieczeństwo wielu(...)(...)O tym czy mamy do czynienia z naruszeniem prawa materialnego można wypowiedzieć się jedynie po odniesieniu zastosowanych przepisów tego prawa do prawidłowo ustalonego stanu faktycznego. (...)Stąd nieuzasadnione są również zarzuty apelacyjne dotyczące naruszenia przepisów prawa materialnego.
Czytaj więcej»

III Ca 437/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-11-22

Data publikacji: 2013-12-27

trafność 23%

W tym zakresie Sąd I instancji odwołał się zarówno do zeznań przesłuchanych w sprawie świadków, jak i dowodu z opinii geodezyjnej oraz biegłego K. dotyczącego uczytelnienia zdjęć lotniczych przedmiotu rozgraniczenia. (...)Wszystkie dodatkowo poczynione ustalenia w korelacji z dowodami przeprowadzonymi przez Sąd I instancji pozwalają na stwierdzenie, że zaskarżone orzeczenie odpowiada prawu. (...)Zakres posiadania w z tej strony, jak potwierdzają zdjęcia lotnicze, przez cały ten okres nie ulegał zmianie. (...)Wszystko to spowodowało zmianę stanu własności w sposób wpływający niekorzystnie dla wnioskodawczyni na zakres jej prawa.
Czytaj więcej»

III Ca 749/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-11-28

Data publikacji: 2013-12-20

trafność 24%

Na zdjęciach lotniczych z 1967r., 1975r. oraz 1977r. nie była widoczna na gruncie granica podziałowa działki nr (...) na działki (...) i (...) . (...)Granica podziałowa działki ewid. nr (...) na działki ewid. nr (...) i (...) była widoczna na gruncie na zdjęciach lotniczych wykonanych w 1987r. (...)Pomimo częściowo mylnych ustaleń faktycznych, postanowienie odpowiada prawu. (...)Według biegłego (k.132), w przypadku niniejszej sprawy, zgodność połączenia mapy ze zdjęciami lotniczymi jest bardzo dobra.
Czytaj więcej»

IV Ca 556/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2013-11-29

Data publikacji: 2013-12-20

trafność 10%

W sierpniu 2012 r. pozwany i jego partnerka byli na 20-dniowej wycieczce w C. , jeden bilet lotniczy w jedną stronę kosztował 2850 zł. (...)Przyjęte uregulowanie nie daje wprawdzie małżonkowi niewinnemu prawa do równej stopy życiowej z małżonkiem zobowiązanym, jednak małżonek niewinny ma prawo do bardziej dostatniego poziomu życia, aniżeli tylko zaspokajanie usprawiedliwionych potrzeb. (...)W konsekwencji źródłem prawa rozwiedzionego małżonka do otrzymywania środków utrzymania nie jest rozwód, lecz istniejące wcześniej małżeństwo. (...)Powódka nie miała by więc prawa żądać alimentów w takiej wysokości, aby pozwany wyrównał tę stopę życiową.
Czytaj więcej»

II Ca 1320/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-11-29

Data publikacji: 2015-12-14

trafność 10%

Skoro osoba z uprawnieniami geodezyjnymi okazała im granice nieruchomości, mieli uzasadnione prawo przyjąć, iż nieruchomość została prawidłowo wytyczona. (...)W celu identyfikacji formalnej przedmiotu postępowania M. L. (1) załączył do wniosku zdjęcie lotnicze z zaznaczonym obszarem będącym przedmiotem postępowania. (...)(...)tym zakresie przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w swoim orzecznictwie w związku z art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, a także nasze standardy konstytucyjne dotyczące prawa do sądu oraz instancyjności postępowania(...)(...)Zgodnie z art. 78 Konstytucji RP każda ze stron ma prawo do zaskarżenia orzeczeń i decyzji wydanych w pierwszej instancji.
Czytaj więcej»

VI ACa 294/13

wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-29

Data publikacji: 2014-08-27

trafność 6%

Istotność:

Nie kolidowało to z wykonywanym zawodem – projektanta procedur lotniczych. (...)Przed wypadkiem była w trakcie odbywania kursu M. , który dawał powódce uprawnienia instruktora nurkowania i tym samym prawo do szkolenia innych adeptów. (...)Ze względu na krótszą kończynę przenosi swój ciężar ciała na prawa stronę, co powoduje bóle kręgosłupa i prawego biodra. (...)Za częściowo trafny należało uznać zarzut naruszenia prawa materialnego – art. 445 § 1 k.c. poprzez zasądzenie zadośćuczynienia w kwocie 600 000 zł.
Czytaj więcej»

XVII AmA 50/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-12-02

Data publikacji: 2019-06-28

trafność 17%

(...)o treści: „Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy z przyczyn(...)uczestników (15 osób przy imprezach lotniczych) oraz ze względu na bezpieczeństwo uczestników imprezy lotniczej, przy czym odwołanie z powodu(...)(...)Są to fakty bezsporne pomiędzy stronami postępowania. 5 „Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy z przyczyn(...)uczestników (15 osób przy imprezach lotniczych) oraz ze względu na bezpieczeństwo uczestników imprezy lotniczej, przy czym odwołanie z powodu(...)(...)W przedmiotowej sprawie powód stosował postanowienie o treści: „Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy z przyczyn(...)uczestników (15 osób przy imprezach lotniczych) oraz ze względu na bezpieczeństwo uczestników imprezy lotniczej, przy czym odwołanie z powodu(...)(...)Ingerencja ta stanowi sankcję niezgodnego z prawem zachowania określonych podmiotów.
Czytaj więcej»

I C 109/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2013-12-03

Data publikacji: 2014-01-08

trafność 8%

Małoletnia powódka W. G. została przewieziona transportem lotniczym na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Instytutu Centrum (...) w Ł. . (...)Zgodnie z przepisem art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz. (...)W świetle opinii biegłych wobec obowiązujących – powołanych wyżej – przepisów prawa zastąpienie fotelika do przewozu dzieci siedziskiem nie naruszało zasad przewożenia dzieci. (...)W niniejszej sprawie źródłem zobowiązania pozwanego jest przepis prawa – art. 822 § 1 kc – wskazujący na odpowiedzialność ubezpieczyciela na podstawie umowy odpowiedzialności cywilnej posiadacza mechanicznego środka komunikacji.
Czytaj więcej»