Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

I ACa 730/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-11-08

Data publikacji: 2012-12-18

trafność 39%

W ocenie powoda nadmierne zużycie energii elektrycznej, na skutek nieprawidłowej instalacji pompy ciepła, doprowadziło do strat na poziomie 20 000 – 30 000zł od uruchomienia instalacji do wniesienia pozwu. (...)Wszystkie urządzenia są zasilane energią elektryczną. (...)Powód domagał się demontażu instalacji, usunięcia wszystkich urządzeń oraz zwrotu poniesionych nakładów finansowych związanych z instalacją. (...)S. U. (2) , dotyczące wzajemnego ustawienia urządzeń w kotłowni, wskazując, że można byłoby ustawić urządzenia wraz z instalacją hydrauliczną tak, by dostęp do elementów instalacji nie był kłopotliwy.
Czytaj więcej»

I C 505/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Oleśnicy

Data orzeczenia: 2014-04-28

Data publikacji: 2014-11-12

trafność 39%

Kontrolujący ustalili, że w ten sposób pobierana była energia elektryczna zasilająca zakład wulkanizacyjny, którego właścicielem jest pozwany. (...)Po weryfikacji protokołu kontroli specjalnej okazało się, że pozwany nie zawarł ze stroną powodową umowy o dostarczanie energii elektrycznej. (...)Wpłata jaką uiścił, to jest wartość rzeczywiście pobranej przez niego i jego zakład wulkanizacyjny energii elektrycznej. (...)(...)na przetrzymywaniu wniosków „o przyłączenie instalacji odbiorczej do sieci oraz podrabiając(...)ul. (...) nielegalnie pobierał energię' elektryczną w ten sposób, że uszkodził(...)
Czytaj więcej»

III Ca 696/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-08-17

Data publikacji: 2017-09-18

trafność 39%

Istotność:

P. K. wymienił instalację elektryczną z aluminiowej na miedzianą, a następnie pismem z dnia 14 lipca 2016 r. zawiadomił pozwanych o wadzie lokalu polegającej na braku miedzianej instalacji elektrycznej, o istnieniu której został zapewniony przez pozwanych. (...)Instalacja elektryczna w przedmiotowym lokalu była sukcesywnie wymieniana w latach 1978-2010, np. w roku 1984 doprowadzono instalację do pralki oraz wymieniono kabel od gniazdka w przedpokoju. Ostatni raz instalację elektryczną w mieszkaniu powoda badano w 2013 r. i okazała się sprawna; jej przeglądy dokonywane są co 5 lat. (...)Zdaniem Sądu meriti , to biegły sądowy powinien zweryfikować koszt wymiany instalacji elektrycznej aluminiowej na miedzianą, gdyż ustalenie wysokości szkody wymaga wiedzy specjalnej.
Czytaj więcej»

I ACz 1888/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-12-30

Data publikacji: 2014-01-15

trafność 39%

(...)bezusterkowego protokołu odbioru i przekazania instalacji do eksploatacji dołączenia doń dokumentacji:(...)licznika (...) , - schematu instalacji elektrycznej (...) i zaświadczenia kontroli jakości na liczniki (...) 3, wydane przez producenta. (...)(...)bezusterkowego protokołu odbioru i przekazania instalacji do eksploatacji i dołączenie doń(...)licznika (...) , - schematu instalacji elektrycznej (...) i A , - zaświadczenia kontroli jakości na liczniki (...) 3 wydane przez producenta (k.190). (...)(...)(...) licznika (...) , -schematu instalacji elektrycznej (...) , -zaświadczenia kontroli jakości na liczniki (...) wydane przez producenta. (...)Powód we wniosku o nadanie klauzuli wykonalności wskazał, że nie mógł otrzymać protokołu odbioru instalacji od pozwanego, bo ten uchylał się od jego podpisania.
Czytaj więcej»

VI ACa 157/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-02-19

Data publikacji: 2015-04-30

trafność 39%

Istotność:

Kontrolujący nie ustalili punktu nielegalnego wpięcia w instalację elektryczną. (...)(...)do powodów istnieją dwie niezależnie instalacje, nie pozostające w żadnym związku rozliczeniowo - technicznym: instalacja elektryczna zasilana w energię elektryczną przez zainteresowanego oraz instalacja prowizoryczna zasilana przez agregat prądotwórczy. (...)Trudno zatem przyjąć, iż kontrolerzy dokonali szczegółowych oględzin pomieszczeń wchodzących w skład nieruchomości powodów pod kątem prawidłowości funkcjonowania - bez pominięcia układu pomiarowo-rozliczeniowego - istniejącej instalacji elektrycznej oraz istnienia instalacji odrębnej. (...)(...)wątpliwości sposób wykazał, iż posiadana instalacja prowizoryczna nie pozostaje w żadnym związku rozliczeniowo- technicznym z instalacją elektryczną budynku mieszkalnego.
Czytaj więcej»

XVII AmE 46/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-05-05

Data publikacji: 2016-11-28

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Zdaniem Sądu pozwany nie wykazał, że Przedsiębiorca nie utrzymuje w należytym stanie technicznym obiektów, instalacji i urządzeń oraz nie przestrzega obowiązków wynikających z Koncesji. Zgodnie z treścią art. 56 ust. 1 pkt 10 i 12 ustawy prawo energetyczne karze pieniężnej podlega ten kto nie utrzymuje w należytym stanie technicznym obiektów, instalacji i urządzeń oraz nie przestrzega obowiązków wynikających z koncesji. (...)(...)nienależytym utrzymaniem przez powoda obiektów, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych znajdujących się na stacji elektroenergetycznej przy ul. (...) w S. . (k. 166-244, 292a, rozprawa w dniu 5.05.2014 roku). (...)Nawet najprostszy system zabezpieczeń elektrycznej sieci domowej, w razie wystąpienia zagrożenia – awarii, powoduje wyłączenie całej sieci domowej.
Czytaj więcej»

IV U 1903/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2015-03-31

Data publikacji: 2016-09-21

trafność 39%

Istotność:

Teza orzeczenia: zatrudnienie w warunkach szkodliwych w energetyce
Nie jest zatem uzasadnione zaliczenie do prac w szkodliwych w energetyce wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych (…). (...)Jako elektromonter zajmował się wykonywaniem instalacji oraz urządzeń energetycznych w kopalniach. (...)Roboty wykonywane przez zakład pracy ubezpieczonego nie były jednak pracami przy wytwarzaniu i przesyłaniu ( koniunkcja) energii elektrycznej i roboty montażowe, remontowe urządzeń i instalacji elektrycznych, które wykonywał ubezpieczony, nie były wykonywane w związku z tymi pracami. Jak wynika zeznań ubezpieczonego i przesłuchanego w sprawie świadka prace w zakładzie polegały na budowie nowych rozdzielni, rozbudowie już istniejących rozdzielni oraz wykonywaniu instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

XVII AmE 2/11

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-06-18

Data publikacji: 2013-07-27

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Podstawą do zawarcia umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej między (...) S.A. a (...) jest projekt umowy nr (...) o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej przedstawiony przez (...) . (...)W myśl tej definicji, przyłączem jest odcinek lub element sieci powoda, który służy do połączenia jego urządzeń, instalacji lub sieci z siecią zainteresowanego. (...)Spór w sprawie niniejszej sprowadzał się jedynie do kwestii ilości przyłączy elektrycznych, jakimi ma być dostarczana do powoda energia elektryczna. (...)Wymóg ten stosuje się również w przypadku zwiększenia przez podmiot przyłączany zapotrzebowania na moc przyłączeniową lub zmiany dotychczasowych warunków i parametrów technicznych pracy urządzeń, instalacji i sieci przyłączanego podmiotu.
Czytaj więcej»

I C 3199/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgierzu

Data orzeczenia: 2016-08-31

Data publikacji: 2016-09-26

trafność 38%

Istotność:

Jako przypuszczalną przyczynę pożaru Straż Pożarna podała zwarcie w instalacji elektrycznej pojazdu. (...)Jako przyczynę pożaru należy wykluczyć zwarcie w instalacji elektrycznej. W samochodzie występują dwa rodzaje instalacji elektrycznej: niskoprądowa i wysokoprądowa. (...)Potwierdza to wnioski biegłego, że przyczyną pożaru nie było zwarcie instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 1052/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu

Data orzeczenia: 2013-09-05

Data publikacji: 2014-02-12

trafność 38%

Wskazał, iż nieprawidłowości w instalacji elektrycznej, w tym brak pokrywy na zabezpieczeniu przedlicznikowym, były zgłaszane pracownikom strony powodowej podczas kontroli stanu licznika. (...)Dalej, D. R. (1) zapewniała, że pozwany żadnych przeróbek instalacji elektrycznej w przedmiotowej nieruchomości nie wykonywał, tymczasem zeznająca na rozprawie w dniu 25 marca 2013 r. (...)Zastany stan w sposób logiczny wykluczał normalną eksploatację opisanego układu połączeń, wyizolowanego od pozostałej części instalacji elektrycznej zasilanej z licznika. (...)Jego twierdzeniom w tym zakresie przeczy treść zlecenia OT (podpisanego własnoręcznie przez pozwanego), wskazująca na zabezpieczenie pokrywy przelicznikowej z daty przepisania instalacji elektrycznej na pozwanego.
Czytaj więcej»