Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7703

I ACa 216/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2020-10-06

Data publikacji: 2021-02-25

trafność 31%

Istotność:

Wobec dokonanych ustaleń faktycznych, Sąd uznał, iż w zakresie ochrony wizerunku, publikacja fotografii na portalu internetowym pozwanego stanowiła niewątpliwie rozpowszechnienie wizerunku powoda. (...)Jak wcześniej zostało to zasygnalizowane, naruszenie dobra osobistego w postaci wizerunku w praktyce oznacza naruszenie innego dobra (np. czci) tyle, że następuje za pośrednictwem samego wizerunku. (...)Nie można też uznać, aby znany powszechnie był wizerunek H. K. . W takiej sytuacji zestawienie negatywnych informacji o H. K. z wizerunkiem powoda dawało podstawy do przypisania tego wizerunku do postaci H. K. .
Czytaj więcej»

I ACa 312/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-08-04

Data publikacji: 2021-10-06

trafność 31%

Naruszenie wizerunku polega na jego rozpowszechnianiu, utrwalaniu i przekształcaniu. (...)W ocenie Sądu Okręgowego pozwana naruszyła prawo do wizerunku powoda. (...)W orzecznictwie przyjmuje się, że zgoda na rozpowszechnienie wizerunku musi być niewątpliwa, zatem osoba jej udzielająca musi mieć pełną świadomość nie tylko formy przedstawienia jej wizerunku, ale także miejsca i czasu publikacji, zestawienia z innymi wizerunkami i towarzyszącego jej komentarza. (...)Tym samym nie doszło do uchylenia bezprawności naruszania wizerunku powoda.
Czytaj więcej»

II K 257/17

wyrok

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-11-09

Data publikacji: 2021-02-24

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)internetowym (...) wykorzystując przy tym wizerunek i dane osobowe W. K.(...)
Czytaj więcej»

IV Ns 141/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-12-23

Data publikacji: 2020-07-10

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

J. G. wniósł o orzeczenie wobec uczestników postępowania konfiskaty materiałów w postaci ulotek zatytułowanych „ (...) ” zawierających wizerunek dziecka zatykającego nos na tle(...)hasło : (...) ” zawierających wizerunek dziecka zatykającego nos na tle(...)(...)W dniu 16 grudnia 2013 r. na terenie Gminy N. pojawiły się ulotki inicjatorów referendum pod tytułem: „ (...) ” zawierające wizerunek dziecka zatykającego nos na tle wysypiska śmieci, szczura oraz lupy eksponującej zarazki. (...)Wnioskodawca nie udowodnił, jakie fałszywe informacje zawiera wizerunek dziecka, bakterii i szczura oraz co fałszywego jest w tytule ulotki.
Czytaj więcej»

VII K 266/12

wyrok

Sąd Rejonowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2012-08-10

Data publikacji: 2020-11-24

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

S. , oskarżonej o to, że: w okresie od 17 stycznia 2012 r. do 18 stycznia 2012 r. w O. przy ul. (...) , podszywała się pod K. S. poprzez utworzenie profilu na portalu (...) , wykorzystywała jej wizerunek oraz dane osobowe w celu(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 514/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2015-12-15

Data publikacji: 2016-01-18

trafność 31%

Istotność:

Z treści nagrania wynika, że rejestrowany był także wizerunek pokrzywdzonej, kiedy przebywała w kuchni, czy w przedpokoju. (...)Naruszenie wizerunku polega na jego utrwalaniu, przekształcaniu lub rozpowszechnianiu. (...)Nie badał Sąd I instancji czy nagrywanie wizerunku pokrzywdzonej i jej mieszkania wbrew jej woli stanowi naruszenie dóbr osobistych M. K. i czy pokrzywdzona zawijając kamerę w ręcznik oraz zabierając ją nie działała w celu obrony tychże dóbr. (...)Nota bene z dowodu z nagrania wynika, iż oskarżony miał możliwość takiego zainstalowania kamery, aby nagrywała ona obraz jedynie samego pokoju, w którym przebywał z synami, bez rejestrowania obrazu innych pomieszczeń oraz wizerunku pokrzywdzonej.
Czytaj więcej»

V Ka 35/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-03-07

Data publikacji: 2014-03-11

trafność 31%

Istotność:

(...)obwinionej, przez uznanie, że to wizerunek obwinionej widać na zdjęciu z urządzenia rejestrującego, pomimo nie przeprowadzenia dowodu z wizerunku siostry obwinionej, którą jako użytkownika(...)sprawie, ani nie porównał jej wizerunku w tym z dowodu osobistego,(...)(...)(...)świadka, czy chociażby z porówna wizerunku ostatnio wymienionej znajdującego się w jej dowodzie osobistym z wizerunkiem widniejącym na wydruku z przyrządu do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym. (...)Odnośnie zarzutu nie przesłuchania w charakterze świadka siostry obwinionej D. W. , bądź nie porównanie jej wizerunku na przykład z dowodu osobistego z wizerunkiem osoby uwidocznionej na wydruku z(...)
Czytaj więcej»

IV Ka 722/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-08-12

Data publikacji: 2013-09-14

trafność 31%

Apelujący wskazywał w pierwszej kolejności, iż treść zeznań świadka M. S. w zakresie, w jakim rozpoznał on wśród okazanych mu wizerunków osobę sprawcy, musi być uznana za wątpliwą z uwagi na sugestywność przeprowadzonej czynności procesowej okazania ( wizerunków zamiast osób ). Jakkolwiek miał on rację twierdząc, iż przy istnieniu możliwości okazania osób i wizerunków z przyczyn oczywistych należy wybierać możliwość pierwszą, to zapomniał jednocześnie, iż w niniejszej sprawie możliwość okazania M. S. w dniu 2 sierpnia 2012r. osoby J. A. było fizycznie niemożliwe. Został on bowiem zatrzymany dopiero następnego dnia po wykonaniu czynności z udziałem świadka i w efekcie rozpoznania go jako sprawcę na podstawie okazanego wizerunku. (...)Również J. S. w toku postępowania przygotowawczego bez wątpliwości wśród czterech wizerunków mężczyzn wskazał jako sprawcę osobę J. A. , a zaniechanie sporządzenia odrębnego protokołu okazania i zawarcie wyników rozpoznania wizerunku w treści protokołu przesłuchania nie(...)
Czytaj więcej»

VI W 445/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-05-06

Data publikacji: 2014-07-31

trafność 31%

Teza orzeczenia: skazujący
Straż Miejska złożyła wniosek do Urzędu Miasta W. o udostępnienie danych dotyczących wizerunku U. W. z ewidencji wydanych i unieważnionych dowodów osobistych. Na podstawie przekazanego wizerunku twarzy U. W. , Straż(...), k. 5, 6 - wizerunek twarzy U. W. udostępniony przez(...)(...)W tym zakresie Sąd oparł się na zgromadzonym w sprawie materiale dowodowym w postaci wydruku pomiaru prędkości oraz wizerunku twarzy U. W. udostępnionym przez Urząd Miasta W. . (...)Pośrednio również jej strach przed stawiennictwem w Sądzie i możliwością bezpośredniego porównania jej wizerunku ze zdjęciem widniejącym na wydruku z fotoradaru, potwierdza wyżej zaprezentowaną tezę Sądu.
Czytaj więcej»

I ACa 626/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-12-05

Data publikacji: 2013-05-25

trafność 31%

Informacja o poszukiwaniu M. M. (1) w formie komunikatu z jego wizerunkiem została przesłana drogą elektroniczną do lokalnych massmediów, w tym do Gazety (...) . Na stronie Komendy Miejskiej Policji oraz Gazety (...) i „ (...) .pl " w dniach (...) r. ukazały się komunikaty o poszukiwaniu M. M. (1) listem gończym, zawierające jego wizerunek oraz imię i nazwisko. (...)Konstatując powyższe, Sąd miał na uwadze bezsporną okoliczność, że dane osobowe powoda i jego wizerunek zostały upublicznione za pośrednictwem stron internetowych m.in. (...)Wobec powyższego Sąd I instancji uznał, iż działania pozwanego, w wyniku których dobra osobiste powoda (wizerunek, dane osobowe, prawo do prywatności) miałyby być naruszone lub zagrożone, nie były bezprawne.
Czytaj więcej»