Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

II Ca 402/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-07-01

Data publikacji: 2014-08-25

trafność 41%

Istotność:

W umowie dzierżawy strony nie przewidziały ponoszenia i rozliczenia nakładów przez dzierżawcę na budowę instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej lub elektrycznej, a po wygaśnięciu lub rozwiązaniu(...)(...)W dniu 15.04.1999 r. dokonano sprawdzenia przyłączonych do sieci urządzeń instalacji elektrycznej służącej do dostarczania energii elektrycznej do pawilonu gastronomicznego oraz fontanny,(...)(...)Ustalając stan faktyczny Sąd oparł się wyłącznie na dowodach z dokumentów, które jednoznacznie świadczyły, że instalacje elektryczna oraz wodociągowa i kanalizacyjna zostały(...)(...)Wskazać przy tym należy, że wskazywane wyżej przyłącza spajają dwie odrębne całości prawne - instalację należącą do sieci, czyli instalację zewnętrzną, oraz instalację wewnętrzną.
Czytaj więcej»

III U 578/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2014-09-03

Data publikacji: 2014-09-19

trafność 41%

Orzeczenie nieprawomocne

Odwołujący przyznał również, że Przedsiębiorstwo (...) w O. posiadało budynek mieszkalny i on dokonywał w tym budynku napraw instalacji elektrycznej oraz linii napowietrznej, a także napraw części elektrycznych urządzeń w kotłowni. (...)Zeznał, iż E. A. (1) miał za zadanie wykonywanie instalacji elektrycznych, głównie pracował na budowach. (...)Z zeznań świadka wynika, że Przedsiębiorstwo miało swój zarząd w O. , tam był budynek biurowy, w którym napraw instalacji elektrycznej dokonywał odwołujący. (...)(...)służyły wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej jak doprowadzanie zasilenia elektrycznego do maszyn używanych w zakładzie(...)
Czytaj więcej»

II Ca 964/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2015-06-25

Data publikacji: 2015-07-28

trafność 40%

Istotność:

Licznik energii elektrycznej został zdjęty przez pracowników energetyki w dniu 30 czerwca 2008r. na wniosek pozwanego. (...)(...)z niezbędnymi uzupełnieniami budowlanymi i elektrycznymi (wariant 2); uzupełnienie brakującej instalacji chłodniczej o używane elementy zwrócone(...)z niezbędnymi uzupełnieniami budowlanymi i elektrycznymi (wariant 3) i wykonanie nowego układu instalacji chłodniczej (wariant 4). (...)Brak w sprawie dowodów, że już po odzyskaniu przechowalni powódka sama dokonała demontażu niektórych urządzeń i uszkodzenia instalacji wodnej i elektrycznej. (...)Wymaga ona uzupełnienia o brakujące elementy opisane wcześniej oraz naprawienia uszkodzeń w części elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 88/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-12-09

Data publikacji: 2016-09-28

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

Wcześniej przedsiębiorca ten uzyskał koncesję na obrót energią elektryczną. (...)Z tego miejsca powód dystrybuuje energię elektryczną do lokali najemców (odbiorców). (...)Oznacza to, że na odcinku pomiędzy tymi zaciskami a instalacjami poszczególnych odbiorców znajduje sieć dystrybucyjna powoda. (...)Warunki ekonomiczne dostaw energii elektrycznej nie stanowią kryterium definicji pojęcia „dystrybucja”.
Czytaj więcej»

I C 353/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-05-07

Data publikacji: 2015-06-18

trafność 40%

W uzasadnieniu pozwu wskazano, że powód dostarczał pozwanemu energię elektryczną do lokalu położonego we W. , przy ul. (...) na podstawie umowy sprzedaży energii elektrycznej z 3 stycznia 1985 r., zawartej przez pozwanego z poprzednikiem powoda – Zakładem (...) . (...)Pod wskazanymi adresami na bieżąco regulował należności za energie elektryczną. (...)Przy zawieraniu umowy o dostarczenie energii elektrycznej w kolejnym miejscu zamieszkania pozwany musiał przy tym poinformować poprzednika pozwanego, gdzie korzystał z energii elektrycznej poprzednio. (...)Pośrednio na fakt kolejnej umowy wskazywał natomiast protokół kontroli technicznej instalacji elektrycznej z 11 lipca 1991 r. (k. 51), z której wynikało, że pozwany niewątpliwie zawierał umowę o dostarczanie energii elektrycznej do lokalu przy ul. (...) w 1991 roku.
Czytaj więcej»

II K 281/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim

Data orzeczenia: 2016-05-05

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

W tym czasie nie była w nim jeszcze wykonana wewnętrzna instalacja gazowa, budynek był przystosowany do ogrzewania elektrycznego – dowód: oświadczenie k. 87(...)(...)Instalacja ta zaczynała się od skrzynki gazowej umieszczonej na ścianie budynku przy ul. (...) od strony podwórka. (...)Świadkowie zgodnie zeznali, że P. O. nie uzyskał pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji gazowej w budynku wzniesionym na działce nr ewid. (...) , a mimo tego instalację taką wykonał. (...)Do dnia 4 lutego 2015 roku oskarżony pozwolenia takiego nie uzyskał, a mimo tego instalację gazową wykonał.
Czytaj więcej»

III Ca 601/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-09-17

Data publikacji: 2014-12-01

trafność 40%

W uzasadnieniu powódka podniosła, iż w dniu 8 września 2011 r. upoważnieni przedstawiciele powódki przeprowadzili kontrolę instalacji elektrycznej w lokalu zajmowanym przez pozwaną pod adresem: G. , ulica (...) . (...)Po wymontowaniu licznika pozwana korzystała z energii elektrycznej za pośrednictwem przedłużacza podłączonego do instalacji elektrycznej w mieszkaniu sąsiada - J. K. . (...)W wyniku kontroli instalacji elektrycznej przeprowadzonej w dniu 8 września(...)przez pozwaną, brak licznika energii elektrycznej oraz pobór energii elektrycznej za pośrednictwem przedłużacza elektrycznego przeciągniętego na zewnątrz budynku z lokalu numer (...) przy ul. (...) . (...)Prawo energetyczne oraz obliczoną na podstawie punktu 7.2 Taryfy dla Energii Elektrycznej tytułem opłaty za nielegalnie pobraną energię elektryczną, przy uwzględnieniu stawki (...) .
Czytaj więcej»

I C 1169/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-03-15

Data publikacji: 2020-05-28

trafność 40%

Istotność:

Teza orzeczenia: pozwany nie zaprzeczył, aby pożar domu powoda był zdarzeniem objętym ubezpieczeniem w ramach zawartej przez strony umowy ubezpieczenia. Nie wykazał przy tym zaistnienia przesłanek wyłączających odpowiedzialność, w szczególności związku pożaru z prowadzonymi robotami budowlanymi
(...)nie przedstawił pozwanemu protokołów badania instalacji elektrycznej, nie zgłosił robót polegających na wykonaniu od podstaw instalacji elektrycznej, nie dokonał sprawdzenia odbiorczego instalacji elektrycznej po jej wykonaniu. (...)Wykonano również nową instalację elektryczną w budynku, wymieniono stare przewody, gniazdka, włączniki. (...)(...)były roboty z zakresu robót instalacji elektrycznej po nabyciu budynku, bezsprzecznie jednak w dniu 19.08.2010r. przedsiębiorstwo przesyłowe energii elektrycznej podpisało z powodem umowę na(...)co do stanu technicznego wewnętrznej instalacji elektrycznej. (...)Powód posiadał przy tym aktualny przegląd instalacji elektrycznej ważny przez 5 lat, a wykonany przez osoby legitymujące się ważnymi i wymaganymi uprawnieniami.
Czytaj więcej»

XII Ga 190/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-06-05

Data publikacji: 2017-09-25

trafność 40%

Instalacja elektryczna do podłączenia systemu wentylacji była wykonywana przez A. Z. . (...)Wykonanie instalacji elektrycznej do podłączenia wentylacji nie było przedmiotem umowy łączącej strony. (...)Sama instalacja elektryczna była wykonywana przez A. Z. . (...)Instalacja elektryczna była wykonywana przez A. Z. .
Czytaj więcej»

I ACa 905/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2013-11-25

Data publikacji: 2014-09-03

trafność 40%

Dlatego przedstawione w toku procesu stanowisko, że datą zakończenia prac jest maj 2009r. bo dopiero wtedy możliwe było podłączenie instalacji do sieci elektrycznej jest stanowiskiem przedstawionym na potrzeby procesu. (...)(...)z dokumentu protokołu zerowania przewodów elektrycznych C. M. (2) nr (...) i (...) na okoliczność treści dokumentów, daty uruchomienia instalacji przez powodów, że warunkiem uruchomienia instalacji było wcześniejsze sporządzenie przedmiotowych protokołów. (...)Wbrew stanowisku apelujących, brak jest podstaw do przyjęcia, jako początku terminu przedawnienia, dnia przedstawienia protokołów zerowania przewodów elektrycznych, co miało miejsce w czerwcu 2009 r. Nie jest to termin oddania dzieła, tym bardziej, że umowa jako warunek uruchomienia instalacji przewidywała dostarczenie odpowiedniej ilości prądu oraz rozprowadzenie instalacji elektrycznej do montowanych urządzeń, a nie spełnienie formalności związanych z przekazaniem protokołów zerowania.
Czytaj więcej»