Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4436

I ACa 679/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-09-25

Data publikacji: 2021-03-29

trafność 15%

Jak z kolei wynika z art. 4 pkt 6a ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami przez określanie wartości nieruchomości należy rozumieć określanie wartości nieruchomości jako przedmiotu prawa własności i innych praw do nieruchomości. (...)Nr 68, poz. 449) - stają się aktami prawa miejscowego. (...)Prawo ochrony środowiska. (...)Nie bez znaczenia pozostaje obawa przed katastrofami lotniczymi, nagłymi awaryjnymi lądowaniami, zrzutami paliwa, wreszcie spalinami produkowanymi przez samoloty, zanieczyszczającymi środowisko.
Czytaj więcej»

XVII AmE 123/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-25

Data publikacji: 2022-06-22

trafność 9%

Orzeczenie nieprawomocne

Katalog sytuacji uzasadniających wprowadzenie ograniczeń wskazanych w art. 11 ustawy – Prawo energetyczne (dalej jako: p.e.) został zawarty w art. 11 ust. 1 tej ustawy. (...)Jak wskazano powyżej, podstawą nałożenia na powoda kary pieniężnej może być naruszenie przez niego przepisów art. 11, 11c ust. 3 i 11d ust. 3 Prawa energetycznego . (...)Powód powinien zatem prowadzić działalność w taki sposób, aby nie naruszać przepisów prawa. (...)Nałożona na powoda kara finansowa odpowiada przepisom prawa, a jej wysokość gwarantuje osiągnięcie prewencyjnych i represyjnych celów.
Czytaj więcej»

I C 1083/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-25

Data publikacji: 2020-12-15

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Zatrudniony był na podstawie umowy o pracę, na stanowisku kierownika działu lotniczego w (...) S.A. w P. , jak również prowadził własną działalność gospodarczą pn. (...) . (...)Prawo bankowe (dalej: prawo bankowe ). (...)Zjawisko to nie stanowi naruszenia ustawy prawo bankowe , ani k.c. w zakresie prawa zobowiązań. (...)(...)stanowią wyraz dokonanej już implementacji prawa unijnego, stosować należy te właśnie przepisy prawa krajowego.
Czytaj więcej»

I ACa 792/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-09-24

Data publikacji: 2021-05-10

trafność 10%

Dopóki obszar ograniczonego użytkowania istnieje, dopuszczalna jest w jego obrębie możliwość emisji hałasu w stopniu ponadnormatywnym, a natężenie ruchu lotniczego w przyszłości może emisję hałasu potęgować. (...)Nieusuwalne lecz z uzasadnionych względów konieczne przekroczenie standardów ochrony środowiska wymaga bowiem legalizacji odpowiednim aktem prawa miejscowego. (...)Na skutek wejścia tego aktu w życie, dochodzi do zawężenia granic prawa własności. (...)Reasumując, Sąd Okręgowy prawidłowo uznał, że w sprawie zaistniały przesłanki przesadzające o odpowiedzialności apelującego portu lotniczego.
Czytaj więcej»

I ACa 258/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-09-23

Data publikacji: 2021-06-15

trafność 11%

(...)dostosowania go do zwiększonych hałasem lotniczym obciążeń. (...)Wartość powyżej wskazanych nakładów dostosowujących budynek do zwiększonych obciążeń hałasem lotniczym wynosi 60.551,32 zł brutto. (...)Podmiotem tym niewątpliwie był pozwany (...) spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w P. , jako właściciel portu lotniczego, którego działalność spowodowała wprowadzenie ograniczeń. (...)Pozwany w apelacji podniósł zarówno zarzuty naruszenia prawa materialnego, jak i zarzuty naruszenia prawa procesowego.
Czytaj więcej»

XXVII Ca 1038/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-23

Data publikacji: 2021-01-19

trafność 40%

Konsekwencją tych zdarzeń było ograniczenie dostępności samolotu (...) o znakach rejestracyjnych (...) (mającego planowo wykonać przedmiotowy rejs) dla innych zaplanowanych w tym dniu operacji lotniczych. (...)Skarżąca zarzuciła Sądowi Rejonowemu naruszenie prawa materialnego, tj. art. 5 yst. 1 lit c ppkt iiii rozporządzenia WE nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady oraz naruszenie przepisów prawa procesowego, tj. art. 233 k.p.c. (...)Wskazać należy, że opóźnienie (odwołanie) lotu nie rodzi po stronie pasażerów prawa do odszkodowania, jeżeli przewoźnik lotniczy jest w stanie dowieść, że(...)poza zakresem skutecznej kontroli przewoźnika lotniczego (zob. (...)Opóźnienie w tym wypadku wynika jedynie z takiej a nie innej organizacji i funkcjonowania przewoźnika lotniczego.
Czytaj więcej»

II Ca 759/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-09-22

Data publikacji: 2020-10-22

trafność 23%

Istotność:

Regularne krajowe przewozy lotnicze z lotniska (...) uruchomione zostały w roku 1921. (...)Rozwój lotniska w kolejnych dziesięcioleciach skutkował wzrostem operacji lotniczych. Przeciętnie w ujęciu dobowym w roku 2009 wykonywanych było ogółem 76 operacji lotniczych. (...)Powód nie może korzystać ze swojej nieruchomości wolnej od hałasu lotniczego, przekraczającego nadto dopuszczalne przez obowiązujące prawo poziomy emisyjne.
Czytaj więcej»

II K 102/20

zarządzenie, wyrok

Sąd Rejonowy w Chełmnie

Data orzeczenia: 2020-09-22

Data publikacji: 2020-10-23

trafność 9%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Obligatoryjny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
W drodze powrotnej kolega miał zostawić oskarżonego w W. , gdzie oskarżony miał podjąć pracę w firmie (...) jako instruktor szkolący kandydatów do linii lotniczych i tam również zamieszkać w hotelu. (...)Nadto zostały sporządzone przez uprawnione do tego osoby, przy zachowaniu wymogów przewidzianych w obowiązujących przepisach prawa. (...)Oskarżony popadł w konflikt z prawem dopiero jako mężczyzna w dojrzałym wieku. (...)(...)dlaczego nie zastosował określonej instytucji prawa karnego, zwłaszcza w przypadku wnioskowania orzeczenia takiej instytucji przez stronę 7.
Czytaj więcej»

V ACa 668/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-21

Data publikacji: 2020-11-25

trafność 14%

Prawo budowlane (Dz.U. z 2010r. (...)Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r. (...)Opóźnienie w wykonaniu prac wiązało się z nadzieją powodów, że dojdzie do ich porozumienia w tej kwestii z pozwanym przedsiębiorstwem lotniczym. (...)Dach budynku nie miał prawie izolacji, a jej niewielka ilość w postaci wełny mineralnej znajdowała się na suficie.
Czytaj więcej»

IX P 112/14

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2020-09-18

Data publikacji: 2020-09-24

trafność 5%

Wskazała także, że powódka nie wykazała, w związku z rzekomymi sprzecznymi z prawem działań pracodawcy doszło do niej do rozstroju zdrowia. (...)Podkreśla się, że prawo do swobody wypowiedzi rozmówcy, tajemnicy rozmowy jest prawem powszechnie szanowanym i respektowanym. (...)Mimo, że niewątpliwie takie postępowanie powódki i świadka B. C. godziło w konstytucyjne prawo K. M. to ochrony prywatności,(...)przemawiają za uznaniem, że naruszenie prawa K. M. było w tym przypadku równoważone prawem powódki do sprawiedliwego procesu. (...)W takiej sytuacji nie sposób uznać, aby prawo do ochrony prywatności osoby, która z jednej strony była sprawcą mobbingu, a z drugiej chciała nakłaniać świadka do zeznawania w sposób dla niego korzystny wyprzedzało prawo do rzetelnego procesu powódki.
Czytaj więcej»