Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

VII Pa 2/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2019-05-17

Data publikacji: 2023-01-24

trafność 14%

Sytuacja, w której pracownik (...) przesyła zdjęcia, wpływa negatywnie na wizerunek (...) , jako podmiotu, który potrafi zachować w poufności informacje o istotnych i spektakularnych wydarzeniach. (...)Dbałość o wizerunek (...) jest jedną z kwestii priorytetowych dla Dyrekcji (...) . Pracownicy (...) mają świadomość tego, że w interesie (...) , interesie Państwa Polskiego nie jest przekazywanie informacji, zdjęć, które mogłyby zaszkodzić wizerunkowi (...) . (...)Inicjowanie tych kontaktów jest wyłączą kompetencją Dyrektora lub pracowników Sekcji Wizerunku i Komunikacji.
Czytaj więcej»

IV K 114/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-05-25

Data publikacji: 2016-01-08

trafność 14%

Zaznaczyć należy, że świadek od samego początku twierdził, że sprawca miał charakterystyczne mgiełki pod oczami, wskazał na to również podczas okazania wizerunku, mimo, iż na fotografii ten szczegół nie był widoczny. (...)Wskazać należy, że rozpoznanie oskarżonego A. G. w wyniku okazania pośredniego (przez prezentację wizerunków) okazało się trafne, co więcej(...)widoczne na tablicy poglądowej z wizerunkiem oskarżonego. (...)Pokrzywdzona R. P. podczas okazania tablicy poglądowej z wizerunkiem oskarżonego A. G. w dniu 8 stycznia 2014 r. (k. 57-58) nie rozpoznała go jako napastnika, przy czym podkreśliła, iż nie widziała twarzy napastnika. Nie rozpoznała również wśród okazanych wizerunków osób, które sprzedały jej węgiel.
Czytaj więcej»

III K 63/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-06-09

Data publikacji: 2016-11-18

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Przed podpisamiem powyższej umowy, pracownik firmy porównał wizerunek oskarżonego z wizerunkiem M. P. na zdjęciu dowodu osobistego i nie zorientował się, że mogą być to dwie różne osoby. (...)Przed podpisaniem powyższych umów, pracownik firmy porównał wizerunek oskarżonego z wizerunkiem M. P. na zdjęciu dowodu osobistego i nie zorientował się, że mogą być to dwie różne osoby. (...)Przed podpisaniem powyższej umowy, pracownik firmy porównał wizerunek oskarżonego z wizerunkiem M. P. na zdjęciu dowodu osobistego i nie zorientował się, że mogą być to dwie różne osoby.
Czytaj więcej»

XV C 70/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-10-31

Data publikacji: 2018-05-04

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Powódka w punkcie pierwszym pozwu domagała się nakazania pozwanym K. B. (1) i M. B. solidarnie zaniechania naruszeń jej dóbr osobistych, a w szczególności zdrowia, wizerunku i tajemnicy korespondencji, stosownie do art. 24§1 zdanie pierwsze k.c. (...)Powódka zażądała w punkcie pierwszym pozwu nakazania pozwanym K. B. (1) i M. B. solidarnie zaniechania naruszeń jej dóbr osobistych, a w szczególności zdrowia, wizerunku i tajemnicy korespondencji. (...)Sąd zważył też, że zaniechanie naruszeń dóbr osobistych, a w szczególności zdrowia, wizerunku i tajemnicy korespondencji nie nadaje(...)(...)Mając powyższe na uwadze wskazać należy, że powódka powoływała się przede wszystkim na naruszenie jej dóbr osobistych w postaci zdrowia, wizerunku i tajemnicy korespondencji.
Czytaj więcej»

III K 185/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-09-05

Data publikacji: 2014-12-15

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

W postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przeciwko J. C. dokonano czynności okazania wizerunku J. C. (umieszczonego na tablicach(...)(...)(...)C. , podobnie rozpoznał jego wizerunek na tablicy poglądowej (k. 188) na zdjęciu nr 1, które też jest zdjęciem J. C. . (...)Oczywiście P. K. wytłumaczył powyższe rozbieżności tym, że w pierwszym postępowaniu zasugerował się wizerunkiem ze zdjęcia z dowodu osobistego osoby podpisującej umowę. (...)że P. K. nie pamiętał wizerunku osoby rzeczywiście podpisującej umowę najmu, skoro bezpośrednio po zajściu gdy jeszcze mógł pamiętać wizerunek osoby, która przebywała w biurze zasugerował się innym wizerunkiem, znajdującym się na zdjęciu w dowodzie osobistym.
Czytaj więcej»

II K 729/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-02-15

Data publikacji: 2016-02-24

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)by było możliwe rozpoznanie ogólnego wizerunku osoby na nim utrwalonej oraz czynności, jakie ona wykonuje, oraz wyznaczniki tablic rejestracyjnych samochodu, zaś wizerunek sprawcy uwidoczniony na monitoringu odpowiada co do zasady wizerunkowi oskarżonego, wbrew twierdzeniom tego ostatniego. (...)W aktach tej sprawy znajduje się fotogram (k. 6 tych akt) właśnie z dokonanej kradzieży paliwa, na którym widoczny jest sprawca kradzieży, i w ocenie Sądu wizerunek sprawcy w obu przypadkach odpowiada(...)(...)elemencie, albowiem w pozostałych kwestiach wizerunek sprawcy jest analogiczny. (...)(...)zwłaszcza jej fryzura, nie odpowiadają wizerunkowi oskarżonego, nie zasługują na uwzględnienie.
Czytaj więcej»

XIV K 688/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2017-06-30

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Jednocześnie J. Ł. (1) nie podał żadnych innych informacji pozwalających na ustalenie, w jakim innym ewentualnie miejscu oskarżony w chwili kradzieży przebywał, nie ustosunkował się także w żaden sposób do kwestii podobieństw wizerunku mężczyzny z nagrania monitoringu. (...)Zauważyć także należy, że sylwetka mężczyzny dokonującego ze sklepu (...) zaboru mienia w postaci 4 par spodni w pełni odpowiada wizerunkowi mężczyzny uwidocznionemu na nagraniu monitoringu sklepu (...) . Istotnym jest także, że Sąd miał możliwość porównania wizerunku mężczyzny na nagraniach monitoringu sklepów (...) i sylwetki samego oskarżonego na terminie rozprawy, w sposób bezpośredni identyfikując mężczyznę na nagraniu jako oskarżonego (k. 150 i 160). Nadto proste porównanie wizerunków osoby widniejącej na zapisach monitoringów w sprawach II K 442/14 czy XIV K 395/15 z wizerunkiem osoby uwidocznionej na zapisie monitoringu(...)
Czytaj więcej»

II K 996/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-04-26

Data publikacji: 2016-08-08

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Dowód: zeznania świadka H. W. k. 27-28, k.302, k. 440-441, k. 464 – 465, zeznania świadka M. P. k.89, k. 227,k. 446-447, protokół okazania wizerunku k.53-56, M. P. (1) nabył(...)(...)Podczas okazania wizerunku, M. P. (1) rozpoznał w opisywanej osobie, z którą zawierał umowę, oskarżonego D. W. (1) , z uwagi przede wszystkim na wskazane przez niego rysy twarzy. (...)Podczas okazania wizerunku oskarżonych, świadek ten rozpoznał obu mężczyzn – jako tego zawierającego umowę identyfikując D. W. (1) , wskazując zaś, że M. M. (2) był drugim z mężczyzn, tym który cały czas stał obok samochodu, nie wchodząc do pomieszczenia. (...)H. W. (1) , bez żadnych wątpliwości, rozpoznał bowiem obu oskarżonych podczas przeprowadzonego okazania wizerunku, kiedy to był pewien tego, że to właśnie wskazani przez niego mężczyźni przedmiotowego dnia pojawili się w prowadzonym przez niego punkcie skupu złomu.
Czytaj więcej»

I ACa 282/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-16

Data publikacji: 2021-10-12

trafność 14%

Jak odnotował Sąd Okręgowy, fotomontaż z wizerunkiem powoda oraz wyżej wymienione tytuły zajmowały całą powierzchnię okładki. (...)Zarzut taki – postawiony publicznie (w tradycyjnym i internetowym wydaniu gazety) – umniejsza wizerunek powoda w opinii publicznej, godzi w jego reputację, autorytet, wiarygodność, naraża na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania zawodu i prowadzenia działalności politycznej. (...)Ucierpiał bowiem jego wizerunek i autorytet publiczny, powód nadal musi mierzyć się z krytycznymi uwagami na swój temat i związanymi z informacjami ujawnionymi w artykule. (...)Okładka tego wydania gazety w zasadzie w całości została poświęcona temu jednemu artykułowi, zawiera ona wizerunek powoda i istotne tezy (zarzuty) stawiane powodowi w artykule.
Czytaj więcej»

I ACz 732/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2018-10-19

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 14%

W dniu 12.10.2018r. o godz.19 uczestniczka T. P. zamieściła na F. -u informacje pod plakatem wyborczym wnioskodawczyni, zawierającym także wizerunek wnioskodawczyni wpis: „Ta kandydatura nie budzi mojego zaufania bo jak tu zawierzyć osobie, która nie umie uszanować prawdy. (...)Wnioskodawczy nie upoważniała uczestniczki do rozpowszechniania jej wizerunku z komentarzami uczestniczki. (...)(...)naruszono jej dobre imię upubliczniając wizerunek z negatywnymi, pejoratywnymi stwierdzeniami, oraz(...)(...)(...)Wnioskodawczyni zostały naruszone - ochrona wizerunku oraz godności albowiem Wnioskodawczyni nigdy(...)zgody Uczestniczce na posługiwanie się wizerunkiem Wnioskodawczyni w innym celu niż(...)kampanii wyborczej, a więc zamieszczanie wizerunku Wnioskodawczyni na koncie osobistym Uczestniczki(...)
Czytaj więcej»