Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

II K 164/17

zarządzenie

Sąd Rejonowy w Wągrowcu

Data orzeczenia: 2018-01-11

Data publikacji: 2018-06-01

trafność 15%

Istotność:

Sąd miał na uwadze, że P. S. (1) w toku dochodzenia nie rozpoznał oskarżonego na okazywanych tablicach z wizerunkami osób. (...)Dodał, że widział już wówczas podobieństwo sprawcy do wizerunku oskarżonego na tablicach, jednak nie będąc tego pewien nie wskazał go. (...)Po pierwsze, świadek wspominając na rozprawie o tym, że już w toku dochodzenia rozpoznał z dużym stopniem prawdopodobieństwa oskarżonego, podawał, że zapamiętał, iż był to wizerunek osoby oznaczonej na tablicy pod nr 5. Pod tym numerem na tablicy z k. 64 rzeczywiście mieści się wizerunek oskarżonego.
Czytaj więcej»

V ACa 565/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-11

Data publikacji: 2018-09-14

trafność 15%

Pismem z 14 września 2015 roku R. D. wezwała pozwaną do złożenia przeprosin za naruszenie jej dóbr osobistych w związku z opublikowaniem artykułu z 29 lipca 2015 roku, zaprzestania dalszych naruszeń prawa do prywatności oraz prawa do wizerunku powódki i zapłatę zadośćuczynienia. (...)Jeśli chodzi o opublikowanie przez stronę pozwaną fotografii w ocenie Sądu nie naruszyły one prawa powódki do wizerunku. Przepis artykułu 81 ust. 2 Ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zezwala bowiem na rozpowszechnianie wizerunków osób powszechnie znanych, jeśli wizerunki zostały wykonane w związku z(...)(...)Choć nie pozostają one, co Sąd podkreślił w związku z tematem artykułu dotyczącego choroby matki powódki, to w ocenie Sądu nie stanowią naruszenia prawa powódki do wizerunku.
Czytaj więcej»

II K 326/21

wyrok

Sąd Rejonowy w Lubaniu

Data orzeczenia: 2022-05-17

Data publikacji: 2022-06-08

trafność 15%

Istotność:

(...), podstępem utrwalił jego nagi wizerunek, robiąc mu zdjęcia aparatem swojego(...)(...)(...), podstępem utrwalił jego nagi wizerunek, robiąc mu zdjęcie aparatem swojego(...)(...)(...)karnej podlega każdy, kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia. Również w tym przypadku Sąd nie miał najmniejszej wątpliwości, iż utrwalenie nagiego wizerunku B. K. przez oskarżonego na swoim telefonie komórkowym, przy wykorzystaniu stanu upojenia alkoholowego małoletniego wyczerpało znamiona przedmiotowego przestępstwa.
Czytaj więcej»

II K 1882/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2014-02-19

Data publikacji: 2014-03-28

trafność 15%

Istotność:

Świadek ten kategorycznie rozpoznał wizerunek oskarżonego D. Ś. (1) jako osoby która dokonała czynu – była kierowcą ciemnego samochodu oraz przenosiła paczki z samochodu firmy kurierskiej zaś samego oskarżonego, będącego na posiedzeniu w czasie odezwy rozpoznał nie kategorycznie – na 90 %. (...)w powiązaniu z kategorycznym rozpoznaniem wizerunku osoby oskarżonego w sposób jednoznaczny pozwala ocenić, iż to D. Ś. (1) nie zaś S. P. (2) (którego wizerunek świadek rozpoznał pierwotnie) był widziany przez R. K. . (...)Sąd nie znalazł podstaw do poważania wiarygodności zeznań świadków P. K. (2) , P. K. (1) oraz A. W. bowiem były spójne Oczywistym jest przy tym, iż skoro R. K. widząc w toku śledztwa wizerunek S. P. (1) pomylił go z D. Ś. (1) tak samo błędnie dokonał tego A. W. . Świadkom tym, z niewiadomych powodów, w toku śledztwa nie tylko nie okazano tych osób, ale nawet nigdy nie okazano wizerunki D. Ś. (1) .
Czytaj więcej»

I ACa 242/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-08-19

Data publikacji: 2016-09-29

trafność 15%

Istotność:

Ja, U. B. oświadczam, że zaniecham podobnych działań godzących w wizerunek i dobre imię Burmistrza” (czcionką(...)(...)Pismem z dnia 21 października 2013 r. powód wezwał pozwaną do usunięcia skutków naruszenia jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, wizerunku i zaufania publicznego, spowodowanego treścią spornego artykułu. (...)(...)osobiste – dobre imię i wizerunek – udzielając wypowiedzi do artykułu (...) , jak również uznanie, że działanie pozwanej nie miało charakteru bezprawnego, gdyż realizowane było w celu ochrony interesu publicznego, 2. art. 14 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. (...)Powoływanie się bowiem przez skarżącego (także we wniosku apelacji) na naruszenie również jego wizerunku jest oczywiście chybione w okolicznościach niniejszej sprawy – w rozumieniu art. 23 k.c. wizerunek to wygląd, podobizna, obraz fizyczny człowieka.
Czytaj więcej»

VII Pa 289/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-12-11

Data publikacji: 2014-12-18

trafność 15%

Istotność:

(...)o dobre imię i korzystny wizerunek pracodawcy. (...)Ponadto pracodawca wskazał, iż należy powodowi zarzucić brak dbałości o dobre imię i korzystny wizerunek pracodawcy. Niewątpliwie wizyta Policji w zakładzie pracy polegająca na czynnościach procesowych związanych z ujawnieniem rzeczy, których posiadanie jest zabronione, tj. środków odurzających lub substancji psychotropowych, narusza dobre imię i wizerunek pracodawcy. (...)Zgodnie z treścią §5 pkt 8 powyższego regulaminu do obowiązków pracownika należy dbanie o dobre imię i korzystny wizerunek pracodawcy.
Czytaj więcej»

I C 884/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-09-22

Data publikacji: 2014-11-28

trafność 15%

W wyniku bezprawnych działań pozwanej ucierpiał wizerunek powódki, jej dobre imię i godność. (...)Zgodnie z treścią art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Wnosząc o ochronę dóbr osobistych E. Ś. zarzuciła, iż pozwana naruszyła jej dobra osobiste w postaci dobrego imienia i godności oraz wizerunku. (...)Z brzmienia i ratio legis tego przepisu należy wnosić, iż dobrem osobistym, które z całą pewnością przysługuje osobie fizycznej, jest dobre imię, godność, wizerunek.
Czytaj więcej»

II K 316/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

Data orzeczenia: 2021-09-03

Data publikacji: 2022-04-08

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)P. K. (1) protokół okazania wizerunku A. F. protokół okazania wizerunku G. S. protokół okazania osoby(...)(...)Wyjaśnienia w tym zakresie znajdują potwierdzenie w zeznaniach świadka G. S. , świadka A. F. , jak i w protokołach badania stanu trzeźwości, protokołach okazania wizerunku, jak i protokole okazania osoby. 1.1.1 zeznania świadka G. S. Zeznania G. S. zasługują na danie im wiary w całości. (...)(...)P. K. (1) protokół okazania wizerunku A. F. protokół okazania wizerunku G. S. protokół okazania osoby dokumentacja fotograficzna dokumentacja medyczna informacja z Krajowego Rejestru Karnego Jako wiarygodne Sąd ocenił wskazane dowody z dokumentów.
Czytaj więcej»

X P 113/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-10-03

Data publikacji: 2017-10-23

trafność 15%

Zgodnie z umową powódka zobowiązała się do niepodejmowania żadnych działań, które mogłyby wpłynąć negatywnie na wizerunek pozwanego. (...)Wyraziła zgodę na wykorzystanie jej wizerunku, głosu, wypowiedzi, imienia i nazwiska ze wszystkich nagrań. 25 stycznia 2017 r. pozwany zauważył na jednym z aut służbowych rysę. (...)Powódka ujawniała osobie trzeciej – zleceniobiorcy, będącego pasażerem – nieprawdziwe informacje o pracodawcy, negatywnie wpływając na jego wizerunek. (...)Jednocześnie pozwany zobowiązał powódkę i P. H. (1) , żeby oświadczyły, że wyrażają one zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku, głosu, wypowiedzi, imienia i nazwiska we wszystkich nagraniach.
Czytaj więcej»

VI Ka 1150/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-07

trafność 15%

Wreszcie zwrócić należy uwagę, iż w sprawie niniejszej nie dokonano okazań osób, a jedynie okazania wizerunków osób zatrzymanych. (...)W toku okazania tablic z wizerunkami zatrzymanych rozpoznał I. G. i zidentyfikował go jako mężczyznę rzucającego w radiowóz kamieniami i płytkami (tom 3, k. 567). (...)Tym samym – odwołując się do zdjęcia oskarżonego I. G. – nie ma cienia wątpliwości, że opisy sprawcy dokonane przez obu ww. świadków pasują do wizerunku oskarżonego. (...)Zaznaczyć przy tym należy, że rozpoznanie to nie było wyłącznie wskazaniem wizerunku osoby a szczegółową charakterystyką wyglądu oskarżonego, która nastąpiła jeszcze przed okazaniem świadkowi Z. kart z wizerunkami osób zatrzymanych, a która znalazła(...)
Czytaj więcej»