Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

II K 994/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-06-20

Data publikacji: 2018-09-21

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zdaniem Sądu, właśnie pierwotna wersja wyjaśnień M. D. , w której podczas okazania wizerunku (...) i S. T. dokładnie opisał on, iż w wyłudzeniu przez niego kredytu pomagał mu nie tylko A. M. , ale również w/w mężczyźni, znajduje swoje odzwierciedlenie w zebranym materiale dowodowym. (...)(...)D. w trakcie okazywania mu wizerunku S. T. , kiedy opowiadał o jego udziale w dokonanym przestępstwie, podpisał osobiście protokół okazania oraz nie zgłaszał żadnych uwag do protokołu. (...)Stąd tym bardziej relacja M. D. , jakoby imiona i nazwiska osób okazanych na wizerunkach były mu podawane przez funkcjonariuszy Policji jest nielogiczna i niewiarygodna. (...)Sąd uwzględnił w całości dane o karalności z K. , protokół oględzin teczki kredytowej (...) , protokół okazania wizerunku oraz pismo z dnia 13.01.2011 r. ze (...) .
Czytaj więcej»

VII Pa 65/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-05-13

Data publikacji: 2015-05-27

trafność 15%

Istotność:

Ponadto zgodnie z treścią pkt. 10 Zarządzenia Nr 70 Prezesa RM z 6 października 2011r. członek korpusu przestrzegając zasad profesjonalizmu przez swoją postawę dba o wizerunek służby cywilnej. Zasada godnego zachowania, zasada służby publicznej zobowiązuje pracowników służby cywilnej do właściwego zachowania również poza pracą, unikania niepożądanych zachowań mających negatywny wpływ na wizerunek państwa, służby cywilnej i urzędu. (...)Problemy z alkoholem powoda wpływają negatywnie na wizerunek (...) i służby cywilnej, w szczególności biorąc pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy, tj. w D. Kontroli Podatkowej, wiążącej się z reprezentowaniem (...) na zewnątrz. (...)Postawa powoda niewątpliwie mogła mieć negatywne odbicie dla wizerunku pracodawcy.
Czytaj więcej»

I ACa 433/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2012-10-17

Data publikacji: 2020-06-09

trafność 15%

(...)- jej dobrego imienia i wizerunku publicznego poprzez opublikowanie w terminie(...)dobra osobiste (dobre imię i wizerunek publiczny) M. B. ”; oddala(...)(...)Sąd Okręgowy w Suwałkach nakazał pozwanemu M. P. usunięcie skutków naruszenia dóbr osobistych powódki M. B. – jej dobrego imienia i wizerunku publicznego poprzez opublikowanie w terminie(...)Jednocześnie wyraża ubolewanie i przeprasza M. B. , że publicznie wypowiadał się jakoby Kurator Oświaty M. B. stosowała wobec Wicekurator J. B. (2) , czym naruszył dobra osobiste (dobre imię i wizerunek publiczny) M. B. ". (...)Konkludując Sąd przyjął, iż powódka dowiodła naruszenia swoich dóbr osobistych w postaci swojego dobrego imienia, nieposzlakowanej opinii i wizerunku publicznego, co stanowiło o spełnieniu pierwszej z dwóch przesłanek odpowiedzialności pozwanego.
Czytaj więcej»

V Ka 598/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-11-19

Data publikacji: 2018-12-03

trafność 15%

(...)zdjęcia (obraz) rozpoznałaby na nich wizerunek oskarżonego, w tym oczywiście łącznie z Sądem. (...)(...)dodatkowych zeznań, gdyż wprost utrwalałby wizerunek oskarżonego, który – co do zasady – rozpoznałaby każda osoba. (...)Nawet bowiem przyjmując teoretycznie, że biegły w kontekście wizerunku oskarżonego i osoby utrwalonej na(...)(...)Z uwagi bowiem na złą jakość tych nagrań nie jest możliwym zdefiniowanie wizerunku twarzy sprawcy, a nadto brak(...)
Czytaj więcej»

VII K 633/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Opolu

Data orzeczenia: 2013-02-26

Data publikacji: 2013-03-16

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Tak czy inaczej w aktach znajdowały się wizerunki oskarżonych, co do których świadek S. jednoznacznie wskazała, że to z nimi dopuściła się usiłowania kradzieży, przedstawiając jej okoliczności, o których by nie wiedziała, gdyby w kradzieży wspólnie z oskarżonymi nie uczestniczyła. (...)Sąd zwrócił również uwagę, iż K. K. rozpoznał bezspornie wizerunek oskarżonej J. K. (1) jako jednej ze sprawczyń kradzieży, której nie zdążył zatrzymać. (...)W ocenie Sądu również i w tym zakresie wyjaśnienia oskarżonej stanowiły nieudolną próbę uwolnienia się od odpowiedzialności, albowiem ochroniarz wprost rozpoznał wizerunek jednej z oskarżonych, a sama R. S. jednoznacznie wskazała na obie oskarżone. (...)Były to: protokół zatrzymania osoby, protokół oględzin monitoringu, wydruk z monitoringu, wizerunki oskarżonych, dane o osobie, dane o karalności, odpisy wyroków.
Czytaj więcej»

II K 701/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wołominie

Data orzeczenia: 2016-01-18

Data publikacji: 2016-02-29

trafność 15%

Istotność:

Świadek J. P. bez żadnych wątpliwości rozpoznał na zdęciach z kamery wizerunki B. B. (2) i K. J. . (...)(...)informacji, a czym innym rozpoznanie wizerunków znanych świadkom osób sfotografowanych na miejscu przestępstwa. (...)(...)pliki zdjęciowe umieszczając na nich wizerunki oskarżonych, a następnie przy użyciu specjalistycznych technik komputerowych zatarto ślady modyfikacji przerobionych plików. (...)Należy w tym miejscu ponownie podkreślić, że czym innym jest tzw. "typowanie" sprawców przestępstwa na podstawie uzyskanych w drodze czynności operacyjnych informacji, a czym innym rozpoznanie wizerunków znanych świadkom osób sfotografowanych na miejscu przestępstwa.
Czytaj więcej»

IV Ka 826/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-10-07

Data publikacji: 2015-11-18

trafność 15%

(...)wnioskami płynącymi z okazania pokrzywdzonym wizerunków (zdjęć) oskarżonego G. oraz J.(...)(...)U. Nr 104, poz. 981) Sąd Okręgowy nie stwierdził żadnych podstaw do kwestionowania prawidłowości przeprowadzenia okazania obu pokrzywdzonym utrwalonych wizerunków (zdjęć) M. G. oraz J. K. (czynności wykonanych w dniu 16 maja 2008 r. oraz 25 września 2008 r.). Wszak wizerunki okazywanych pokrzywdzonym mężczyzn nie odbiegały od wizerunków oskarżonego M. G. oraz J. K. , co jednoznacznie wynika z przeglądu okazanych pokrzywdzonym tablic poglądowych (k. 16- 17, k. 732- 735). (...)Jednocześnie norma art. 173 § 1 kpk nie wyklucza okazania świadkowi osoby podejrzanej po wcześniejszym okazaniu jej wizerunku.
Czytaj więcej»

VII Pa 14/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-04-25

Data publikacji: 2020-10-30

trafność 15%

Zarzucono powodowi, że jego zachowanie stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych mające wpływ na wyniki oraz wizerunek pracodawcy, czego skutkiem jest utrata zaufania pracodawcy do pracownika, a pracodawca nie widzi możliwości dalszej współpracy. (...)Zarzucono powodowi, że jego zachowanie stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych mające wpływ na wyniki oraz wizerunek pracodawcy, czego skutkiem jest utrata zaufania pracodawcy do pracownika, a pracodawca nie widzi możliwości dalszej współpracy. (...)Co więcej, że nieobecności powoda miały wpływ na wyniki oraz wizerunek pracodawcy, czego skutkiem była utrata zaufania pracodawcy do pracownika. (...)W żaden sposób pozwany nie wykazał jakoby nieobecności jednego pracownika mogły mieć i miały wpływa na wizerunek pozwanego wśród klientów.
Czytaj więcej»

II K 1093/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

Data orzeczenia: 2019-09-13

Data publikacji: 2020-11-10

trafność 15%

Istotność:

Po okazaniu tablicy poglądowej oskarżony wykluczył, by utrwalono na nim wizerunek tego mężczyzny, jednakże wskazał, iż najbardziej podobne są wizerunki na zdjęciach nr 2 i 3. (...)Wprawdzie podczas okazania tablicy poglądowej z wizerunkiem D. K. Z. K. nie rozpoznał na niej mężczyzny, który miałby uczestniczyć w zdarzeniu, to jednak zauważyć należało, iż wskazał na podobieństwo wizerunków mężczyzn oznaczonych nr 2 i 3, zaś pod nr 3 utrwalono wizerunek D. K. .
Czytaj więcej»

II AKa 298/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-12-15

Data publikacji: 2018-01-16

trafność 15%

Istotność:

(...)pokrzywdzonego, w szczególności dotyczących jego wizerunku, miejsca zamieszkania, majątku oraz nawyków(...)(...)pokrzywdzonego w szczególności dotyczących jego wizerunku, miejsca zamieszkania, majątku oraz nawyków(...)(...)(...)pokrzywdzonego, w szczególności dotyczących jego wizerunku, miejsca zamieszkania, majątku oraz nawyków(...)(...)(...)pokrzywdzonego, w szczególności dotyczących jego wizerunku, miejsca zamieszkania, majątku oraz nawyków(...)
Czytaj więcej»