Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

X Ka 651/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-09-13

Data publikacji: 2019-11-26

trafność 16%

Świadek B. Ł. nie tylko opisał ogólnie obydwu napastników, ale też podczas przeprowadzonego niezwłocznie po zdarzeniu okazania, bez żadnych wątpliwości rozpoznał na okazanym mu wizerunku jednego z napastników tj. (...)(...)prawidłowo poczynić postrzeżenia i zapamiętać wizerunki obydwu atakujących go sprawców. (...)Przepisy powoływanego przez apelującego rozporządzenia nie zawierają zakazu okazywania wizerunku osoby utrwalonego na innym nośniku aniżeli klasyczne zdjęcie w wersji papierowej, wręcz przeciwnie - przepisy wprost taką możliwość dopuszczają i z takiej możliwości skorzystano. Czynność okazania, aby mogła być uznana za prawidłowo przeprowadzoną musi nie tylko zagwarantować określone warunki osobie okazywanej (lub jej wizerunku), ale też musi zapewniać(...)
Czytaj więcej»

VI ACa 1410/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-10-01

Data publikacji: 2016-01-18

trafność 16%

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił wniesione powództwo w ten sposób, że: 1 zakazał pozwanemu dokonywania naruszeń dóbr osobistych powoda w postaci dobrego imienia (dobrej sławy), renomy i pozytywnego wizerunku wśród innych uczestników rynku medialnego(...)(...)(...)tego, że decyzja o wykorzystaniu wizerunku M. S. , w kontekście(...)potencjalnym konsumentkom spodoba się wykorzystanie wizerunku M. S. na okładce czasopisma(...)już u powoda, wiedziała, że wizerunek M. S. ma być wykorzystany(...)S. w okresie publikacji jej wizerunku na okładce nr (...) z(...)
Czytaj więcej»

VII Pa 371/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-01-13

Data publikacji: 2015-01-23

trafność 16%

Istotność:

Jednym z obowiązków powoda było także zgłaszanie sytuacji, które mogły mieć negatywny wpływ na wizerunek banku. (...)Sąd zauważył, iż jednym z obowiązków powoda było zgłaszanie sytuacji, które mogły mieć negatywny wpływ na wizerunek banku. (...)Bezwzględnie zaznaczyć należy, że to właśnie do obowiązków powoda (zajmującego stanowisko samodzielne) należała bezwzględna troska o dobro pracodawcy w tym dbanie o jego wizerunek poprzez m.in. zgłaszanie sytuacji, które mogłyby wpływać na ten wizerunek negatywnie. (...)Wobec tego wskazane zachowanie powoda, bez względu na zasadność wniesionej przez niego skargi, jako godzące w wizerunek zatrudniającej go firmy nie było akceptowalne i mogło skutkować utratą zaufania do jego osoby, jako pracownika.
Czytaj więcej»

IV Ka 1007/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2015-12-03

Data publikacji: 2015-12-31

trafność 16%

Istotność:

Sąd Okręgowy pragnie jeszcze zwrócić uwagę na ostrożność świadków S. R. i K. P. (2) we wskazywaniu w sposób pewny, iż wizerunek konkretnego mężczyzny z okazywanych im tablic poglądowych odpowiada zapamiętanym przez nie wizerunkowi konkretnego aktywnego uczestnika zdarzenia. Obie kobiety wstrzymywały się z jednoznacznym wskazaniem w przypadku braku pewności, co do jego wyniku, nawet jeśli wizerunek konkretnej osoby potrafiły ogólnie powiązać ze zdarzeniem. (...)W tym miejscu warto wspomnieć, iż K. P. (2) finalnie pomyliła R. G. (1) z M. F. (2) , wskazując na podobieństwa twarzy tych osób, krytycznie weryfikując wynik wcześniejszych okazań wizerunków oskarżonego ze swoim udziałem. (...)Na tym etapie postępowania rozpoznali również wizerunek oskarżonego M. S. jako osoby, która ich atakowała w trakcie zdarzenia.
Czytaj więcej»

II AKa 180/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2023-03-22

Data publikacji: 2023-07-28

trafność 16%

Istotność:

Na policji okazano mu zdjęcia i wytypował wizerunki osób najbardziej podobne do tych, które widział. (...)Na zdjęciach, które okazano mu na policji, wizerunki dwóch osób na 80% odpowiadały osobom, które widział w aucie. (...)Bardziej istotna jest jednak inna kwestia, dotycząca sposobu przeprowadzenia czynności okazania wizerunków osób. (...)Widział wizerunki osób, które wskazał R. P. , a on widział zdjęcia, na których świadek wytypował sprawców.
Czytaj więcej»

II K 498/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gorlicach

Data orzeczenia: 2019-03-04

Data publikacji: 2019-11-21

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)ten sposób wielokrotnie utrwaliła nagi wizerunek P. S. . (...)P. S. nie wiedział, że jest nagrywany i nigdy nie wyrażał zgody na utrwalanie przez oskarżoną swojego nagiego wizerunku. Na zabezpieczonych w sprawie urządzeniach ujawniono 17 plików filmowych, przy czym na 15 z nich zarejestrowano nagi wizerunek P. S. . (...)(...)na nagraniach był jego nagi wizerunek, że nigdy nie wyrażał zgody na utrwalenie przez oskarżona swojego nagiego wizerunku, że wiedział, że jest nagrywany ale nie spodziewał się nagrywania w domu.
Czytaj więcej»

I ACa 1515/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-06-05

Data publikacji: 2014-07-13

trafność 16%

Istotność:

Sąd Okręgowy zważył, co następuje: Powodowie domagali się ochrony z uwagi na naruszanie dóbr w postaci dobrego imienia, czci, wizerunku oraz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o(...)Sąd w materiale dowodowym nie dopatrzył się naruszenia wizerunku, rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o zmarłych rodzicach, jak również naruszania prawa do prywatności i znęcania się psychicznego. (...)(...)którym niejako narzuca się „wizerunek” niezgodny z ich pozytywnymi wspomnieniami, a tym samym niszczy wizerunek zmarłych jako osób wyłącznie obdarzonych zaletami. (...)Przechodząc do oceny zarzutów naruszenia prawa materialnego, tj. art. 6, 23 i 24 k.c. (powódka mylnie wskazała w apelacji k.p.c. ), Sąd Apelacyjny podziela ocenę Sądu I instancji, co do tego, że nie doszło do naruszenia dóbr osobistych powodów w postaci wizerunku.
Czytaj więcej»

VIII Ka 409/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2015-11-09

Data publikacji: 2015-12-08

trafność 16%

Istotność:

Teza orzeczenia: W ocenie Sądu Odwoławczego nie może być jakichkolwiek wątpliwości co do charakteru zachowania oskarżonych i tego, że wypełniało ono znamiona występku z art. 257 kk. Publiczny charakter ich działania, pełna świadomość określonych cech pokrzywdzonego tj. jego narodowości romskiej i właśnie chęć i zamiar naruszenia z tego powodu godności (...)
(...)rozpowszechnienia dwa pliki zdjęciowe zawierające wizerunek orła białego ze znakiem krzyża celtyckiego i napisem „ Wielka Polska na zawsze” oraz wizerunek orła białego ze znakiem krzyża(...)(...)(...)krzyża celtyckiego, jedną naklejkę z wizerunkiem orła białego i umięśnionego mężczyzny(...)rozpowszechnienia dwa pliki zdjęciowe zawierające wizerunek orła białego ze znakiem krzyża celtyckiego i napisem „ Wielka Polska na zawsze” oraz wizerunek orła białego ze znakiem krzyża(...)(...)Szczególnie te ostatnie stwierdzenia nie tylko w kontekście całokształtu dowodów niniejszej sprawy, ale zwłaszcza zasad logiki i doświadczenia życiowego jawią się wyłącznie jako próba wykreowania negatywnego wizerunku pokrzywdzonego, celem niejako usprawiedliwienia postawy oskarżonych. (...)Znamienita część powyższych uwag wypada również odnieść do zabezpieczonych na komórkach M. W. i M. S. plików zdjęciowych z wizerunkiem orła białego i krzyża celtyckiego oraz napisami „Wielka Polska na zawsze” oraz „Wielka Polska”.
Czytaj więcej»

II AKa 462/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-12-10

Data publikacji: 2016-02-29

trafność 16%

Istotność:

Obrońca sugeruje również, że oskarżony stał się ofiarą pomyłki lub sugestii, która zaszła podczas pierwszego okazania pokrzywdzonej wizerunków. (...)Abstrahują również od tego, iż pokrzywdzona dwukrotnie rozpoznała wizerunek oskarżonego. (...)W każdym przypadku pokrzywdzona bez wahania rozpoznała wizerunek oskarżonego, jako sprawcy przestępstwa na jej szkodę. (...)Kwestionuje również to, że pokrzywdzona rozpoznała go na zdjęciu z tablic wizerunków, a nie rozpoznała go na zdjęciu wykonanym po zatrzymaniu.
Czytaj więcej»

III K 82/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2017-01-24

Data publikacji: 2017-05-19

trafność 16%

Istotność:

Należy w tej kwestii wskazać, że tablicę poglądową z czarno-białym wizerunkiem P. M. (z k. 38) okazano pokrzywdzonej już 12 grudnia 2014 r. (k. 35v), a zatem zaledwie 3 dni po zdarzeniu. (...)Istotnym jest, iż w przypadku czarno-białych zdjęć, fotografia P. M. nie odróżnia się od pozostałych, co w konsekwencji nakazuje przykładanie większej wagi do pierwszego chronologicznie okazania wizerunku. (...)Natomiast tłumaczenie A. B. , iż nie potrafi rozpoznawać wizerunków osób na tego rodzaju zdjęciach należy uznać za nielogiczne i sprzeczne z zasadami doświadczenia życiowego. (...)Prowadzący postępowanie przygotowawcze również doszli do takich wniosków (k. 200) skoro sporządzili tablicę poglądową umieszczając na niej wizerunek B. M. (1) jako osoby rozpoznawanej (k. 201).
Czytaj więcej»