Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

III K 56/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2012-09-14

Data publikacji: 2013-09-04

trafność 16%

Logo gry przedstawiało animowaną głowę o cechach nawiązujących do wizerunku B. K. z czarną kropką otoczoną czerwoną plamą na czole. (...)Istotnie, jest to nieprawdziwy wizerunek B. K. i kolejny produkt fotomontażu, ale w obiektywnym odbiorze nie może uchodzić za obelżywy w rozumieniu art. 135 § 2 kk . (...)Można wreszcie postawić pytanie, czy sam R. F. nie poczułby się głęboko dotknięty, gdyby to jego wizerunek został we wspomnianych zdjęciach wykorzystany. (...)Obraźliwy jest nie tylko sam napis, ale i wizerunek Prezydenta z przeszytym przez głowę narządem męskim.
Czytaj więcej»

I ACa 898/09

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2009-10-14

Data publikacji: 2012-12-15

trafność 16%

Znak zarejestrowany pod numerem R- (...) zawiera wizerunek stacji paliw. (...)Sąd pierwszej instancji uznał, że wizerunek stacji należących do pozwanego jest bardzo zbliżony do wizerunku stacji powoda. (...)W porze nocnej wizerunki obu stacji są niemal identyczne, gdyż pozwany w taki sam sposób jak powód podświetla obrzeża wiaty głównej i zadaszenia baru. (...)Taki wizerunek stacji powoda jest zgodny z treścią zarejestrowanych na jego rzecz praw ochronnych ze znaków towarowych.
Czytaj więcej»

II AKzw 1487/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-08-27

Data publikacji: 2014-09-10

trafność 16%

Teza orzeczenia: „sposób życia przed popełnieniem przestępstwa” nie należy aktualnie do samoistnej i odrębnej przesłanki, w oparciu o którą - zgodnie z treścią art. 77 § 1 k.k. w brzmieniu ustalonym ustawą z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny wykonawczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 240 poz.1431) – powinna być formułowana wobec (...)
Wydaje się, że z punktu widzenia wychowawczego i ze względu na skuteczność resocjalizacji na wolności lepiej jest, by takiego skazanego, który podjął wymierne starania w celu zmiany swojego wizerunku, obdarzyć minimalnym zaufaniem, dając mu(...)
Czytaj więcej»

I ACa 739/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2020-06-23

Data publikacji: 2021-03-26

trafność 16%

Istotność:

(...)w dobre imię, wiarygodność i wizerunek powoda. (...)(...)jego dobrego imienia wiarygodności oraz wizerunku, 2. rażące naruszenie przepisów prawa(...)publicznej określonego w niej nieprawdziwego wizerunku powoda jako osoby niekompetentnej i(...)(...)Na wstępie wskazać trzeba, że zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

I ACa 425/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-07-11

Data publikacji: 2013-08-23

trafność 16%

Manifestanci, w tym pozwany, posługiwali się w toku manifestacji transparentami z wizerunkiem osoby powoda oraz hasłem: „Precz z pachołkiem Ś. ”, a także rozpowszechniali ulotki ukazujące wizerunek powoda jako kryminalisty. (...)(...)medialnych z tych zajść, negatywnego wizerunku powoda, jako człowieka łamiącego prawo, poszukiwanego przez organy ścigania, wreszcie niekompetentnego menadżera. (...)Podkreślić nadto należy, że jakkolwiek powód eksponował przede wszystkim naruszenie jego godności i czci to w istocie działania pozwanego naruszały także jego inne dobra – prawo do prywatności, miru domowego, wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 947/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-10-23

Data publikacji: 2012-12-01

trafność 16%

Pozwana podpisując się pod pismem nie protestowała bezpośrednio przeciwko rozpowszechnianiu zdjęć z jej wizerunkiem, lecz zwracała uwagę na powtarzające(...)(...)(...)jak: dobrą opinię u pracodawcy, wizerunek wśród rodziny i znajomych, zaufanie społeczne potrzebne do pełnienia funkcji kierownika drużyny hokejowej. (...)Reasumując: pozwana wystosowując do zarządu (...) Spółdzielni Mieszkaniowej pismo, w którym sygnalizowała niewłaściwe postępowanie powoda działała bezpośrednio w celu realizacji przysługującego jej prawa do ochrony swojego wizerunku, do spokojnego wykonywania pracy, do poczucia bezpieczeństwa. (...)Nie sposób bowiem nie zauważyć, że zachowanie powoda naruszało także dobro osobiste pozwanej (wizerunek) i bez względu na obiektywną ocenę tego stanu rzeczy mogło subiektywnie wywoływać opinię (nękania pozwanej) przypisaną powodowi w piśmie do spółdzielni, jako pracodawcy pozwanej.
Czytaj więcej»

I ACa 704/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-02-27

Data publikacji: 2023-07-11

trafność 16%

Teza orzeczenia: W ocenie Sądu Apelacyjnego poczucie bezpieczeństwa nie jest dobrem osobistym, lecz stanem psychicznym zmiennym w czasie i zależnym od wielu czynników obiektywnych (zewnętrznych) i równie wielu czynników subiektywnych – konstrukcji psychicznej danego człowieka. Jakkolwiek art. 23 k.c. nie zawiera wyczerpującego katalogu dóbr osobistych, to (...)
Nie jest także wykluczone wiązanie "powszechnego znania" danej osoby z kręgiem odbiorców, do których adresowana jest forma rozpowszechniania wizerunku” i w tym kontekście uznał że pełnienie funkcji prezesa zarządu spółdzielni mieszkaniowej mieści się w zakresie działalności publicznej. (...)W publikacji z 21 maja 2019 r. dane powoda zostały zanonimizowane, a wizerunek powoda pozbawiony został cech rozpoznawalności. (...)Jednocześnie anonimizacja imienia, nazwiska i wizerunku powoda spełnia wymogi ustawowe i wynikające z faktu zaangażowania powoda w toczące się postępowanie karne. (...)Ponownie przypomnieć trzeba, że nie ujawniono nazwiska ani wizerunku powoda.
Czytaj więcej»

II K 634/16

wyrok

Sąd Rejonowy w Piszu

Data orzeczenia: 2018-01-15

Data publikacji: 2018-03-20

trafność 16%

Istotność:

(...)złoty łańcuszek z zawieszką z wizerunkiem Matki Boskiej wartości 1500 zł,(...)
Czytaj więcej»

IX Ka 191/20

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-23

Data publikacji: 2020-11-16

trafność 16%

W tym stanie rzeczy biegły mógł przeprowadzić analizę porównawczą jedynie siedmiu cech morfologicznych głowy i twarzy (k. 142, k. 307), wskazujących prawdopodobieństwo na średnim poziomie, że na dowodowym nagraniu utrwalony został wizerunek R. Z. . (...)Zatem wskazana przez biegłego z zakresu antropologii niemożność kategorycznej identyfikacji oskarżonego jako osoby, której wizerunek został utrwalony na nagraniu z(...)(...)Jeżeli zaś chodzi o A. D. , to po zobaczeniu twarzy sprawcy rozpoznała go tak na monitoringu, jak i w toku czynności okazania wizerunku. (...)na dowodowym nagraniu utrwalony został wizerunek R. Z. ) pozwalał na poczynienie prawidłowych ustaleń odnośnie sprawstwa oskarżonego.
Czytaj więcej»

II K 1452/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-01-12

Data publikacji: 2017-02-09

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)pod A. B. wykorzystała jej wizerunek w postaci zdjęć oraz dane(...)(...)Zdaniem Sądu pewnym jest to, że D. J. (1) w okresie od 20 do 21 września 2014 r. w G. podszywając się pod A. B. wykorzystała jej wizerunek w postaci zdjęć oraz dane(...)Odpowiedzialności przewidzianej w art. 190a § 2 k. k. podlega ten, kto podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. (...)Ponadto pokrzywdzona żywiła obawy związane z faktem upublicznienia jej wizerunku w takim kontekście (tj. kontekście odpłatnego świadczenia usług seksualnych), jej numeru telefonu oraz przybliżonego miejsca zamieszkania ( vide: k. 10 załącznika nr 10 do a/o).
Czytaj więcej»