Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

XVII Amo 4/22

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-26

Data publikacji: 2023-03-14

trafność 44%

Orzeczenie nieprawomocne

(...), „Spółka”), zawierają informacje objęte tajemnicą podlegającą ochronie na podstawie art. 225 § 3 k.p.k. w zw. z art. 105q pkt 3 u.o. k.k. (tajemnica obrończa). (...)pisma: a) zawierają informacje objęte tajemnicą podlegającą ochronie na podstawie art.(...)pkt 3 u.o. k.k. (tajemnica obrończa) – wniósł o ich(...)pkt 3 u.o. k.k. (tajemnica obrończa) - wniósł o ich(...)(...)Ł. G. (pracowników (...) ) stanowią dokumenty zawierające tajemnicę obrończą, o której mowa w art. 225 § 3 k.p.k. w zw. z art. 105q pkt 3 u.o. k.k. (...)Kwestia tajemnicy zawodowej powinna być bowiem rozstrzygana w oddzielnym postępowaniu, tj. w sprawie zwolnienia z tajemnicy adwokackiej lub radcowskiej, w przypadku wystąpienia przez Prezesa UOKiK z takim wnioskiem.
Czytaj więcej»

II AKz 37/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-03-10

Data publikacji: 2015-03-12

trafność 45%

Istotność:

Wykorzystanie dokumentów zawierających tajemnicę państwową, służbową lub zawodową w nowym kodeksie postępowania karnego . (...)To prokurator ma kierując do sądu wniosek o uchylenie tajemnicy (i wykorzystania dokumentów zawierających tajemnicę doradcy podatkowego) - wskazać te dokumenty i uwiarygodnić, że zawierają one takie właśnie informacje. (...)Wniosek sprowadza się do arbitralnie wyrażonej tezy, że wskazane w nim dokumenty zawierają takie okoliczności, a dobro wymiaru sprawiedliwości wymaga uchylenia tajemnicy dla umożliwienia wykorzystania tych danych. (...)Także postanowienie Sądu, w którym zezwala się na wykorzystanie w postępowaniu karnym dokumentów, zawierających tajemnicę zawodową, winno dokładanie określać, o które dokumenty chodzi.
Czytaj więcej»

XVII AmA 2/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-11-06

Data publikacji: 2019-02-19

trafność 45%

Art. 105 tej ustawy przewiduje katalog podmiotów uprawnionych do żądania informacji od banku, które stanowią tajemnicę bankową. (...)Oznacza to, że w niniejszej sprawie Prezes UOKiK nie prowadząc postępowania w zakresie pomocy publicznej, nie miał prawa żądać informacji objętych tajemnicą bankową. (...)Również to, że klient banku ujawnia swój numer rachunku bankowego nie zwalnia banku od tajemnicy bankowej w tym zakresie. (...)Także kwestia braku znaczenia ekonomicznego żądanych informacji nie jest przesłanką zwalniającą bank od tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 24/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-04-28

Data publikacji: 2023-07-11

trafność 45%

Orzeczenie nieprawomocne

Przystępujący nie wyjaśnił też, dlaczego podane w treści uzasadnienia zastrzeżenia tajemnicy wartości kwotowe objął tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Wykonawca w uzasadnieniu tajemnicy nie wskazał natomiast, jakie informacje, w których załącznikach i z jakiego powodu stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Brak również uzasadnienia dla objęcia tajemnicą spisu załączników. Co więcej, wykonawca utajnił również część samego uzasadnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, nie przedstawiając powodów, dla których te informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 102/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-11-24

Data publikacji: 2024-04-26

trafność 45%

Teza orzeczenia: Skoro zastrzeżenie tajemnicy przez odwołującego nie było objęte zarzutami odwołania, to nie mogło podlegać ocenie ani przez KIO, ani tym bardziej przez Sąd.
Wśród tych przesłanek jest wykazanie wartości gospodarczej zastrzeganej tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Informacje przekazane jako poufne obejmują m.in. tajemnice techniczne lub handlowe oraz poufne aspekty ofert. (...)Natomiast zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa Skarżącego było bardzo ogólnikowe. (...)Z tego też powodu zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa nie mogło być skuteczne.
Czytaj więcej»

I ACa 66/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-09-20

Data publikacji: 2016-10-21

trafność 46%

Istotność:

Jednak przy jego ocenie należy uwzględnić również procesowe odniesienie regulacji tajemnicy lekarskiej, jako mieszczącego się w ogólniejszym pojęciu tajemnicy zawodowej. (...)W tym drugim przypadku mieści się: lekarz i tajemnica lekarska. (...)Należy przy tym zwrócić uwagę, że chodzi istotną tajemnicę lekarską. (...)Decyzja w przedmiocie ujawnienia okoliczności i faktów objętych tajemnicą lekarską jak i co do zakresu takiego ujawnienia jest pozostawiona osobie powołującej się na tajemnicę zawodową.
Czytaj więcej»

XI Kz 704/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2017-09-27

Data publikacji: 2018-01-26

trafność 46%

(...)świadka osoby obowiązanej do zachowania tajemnicy adwokackiej na podstawie art. 437 § 2 k.p.k. postanawia: zmienić zaskarżone postanowienie w ten sposób, że nie uwzględnić wniosku o zezwolenie na przesłuchanie w charakterze świadka adwokata co do okoliczności objętych tajemnicą adwokacką. (...)(...)których ma zostać zwolniony z tajemnicy adwokackiej oraz brak określenia w jaki sposób zezwolenie go z tajemnicy adwokackiej oraz brak określenia w jaki sposób zezwolenie go z tajemnicy adwokackiej jest niezbędne dla dobra(...)Mając na uwadze powyższe wniósł o zmianę zaskarżonego postanowienia poprzez nie zwalnianie go z zachowania tajemnicy adwokackiej ewentualnie uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. (...)Tym samym złożenie przez niego zeznań nie było objęte zakazem, o którym mowa w art. 178 § 1 kpk , a jedynie mógłby odmówić złożenia zeznań co do okoliczności, na które rozciąga się obowiązek zachowania tajemnicy określonej w art. 6 prawo o adwokaturze .
Czytaj więcej»

X Kz 1382/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-11-16

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 46%

Sąd Okręgowy zważył, co następuje: Zażalenia są zasadne o ile podnoszą kwestię braku uzasadnienia wskazywanych przez sąd I instancji przesłanek do zwolnienia z tajemnicy zawodowej. (...)Przy ponownym rozpoznaniu sprawy sąd rejonowy ponownie rozważy zasadność wniosku prokuratora o zwolnienie M. R. oraz D. O. z tajemnicy radcy prawnego, stosownie do wymogów przepisu art. 180 § 2 k.p.k. (...)Dotychczas nie podjęto jednak próby przesłuchania jej w charakterze świadka na okoliczność autorstwa powyższego pisma oraz autentyczności podpisu, co nie wymaga zwolnienia z tajemnicy. (...)Po prawidłowym rozważeniu całokształtu okoliczności, które mają znaczenie dla oceny zasadności wniosku, sąd winien podjąć decyzję w przedmiocie zwolnienia z tajemnicy radcy prawnego, pamiętając o konieczności jej właściwego uzasadnienia.
Czytaj więcej»

IV Kp 1661/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-12-06

Data publikacji: 2018-01-31

trafność 46%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)zgody na udostępnienie informacji stanowiących tajemnicę bankową na podstawie art. 329 § 1 i 2 kpk i art. 106 b ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (...)(...)siedzibą w W. informacji stanowiącej tajemnicę bankową odnośnie rachunku bankowego o(...)(...)(...)czynności bankowe, udzielenia informacji stanowiących tajemnicę bankową jedynie na podstawie postanowienia wydanego na jego wniosek przez właściwy miejscowo sąd okręgowy. (...)W ocenie Sądu, w przedmiotowym postępowaniu zachodzi konieczność dowodowego wykorzystania informacji objętych tajemnicą bankową, w celu wykrycia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej w zakresie opisanym w sentencji postanowienia.
Czytaj więcej»

VII Kz 423/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2014-06-18

Data publikacji: 2014-06-24

trafność 46%

Istotność:

Teza orzeczenia: Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność – co najważniejsze – nie może być ustalona na podstawie innego dowodu.
(...)przedmiocie zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy radcy prawnego na podstawie art.(...)B. S. z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej radcy prawnego, w celu(...)1Ds.391/13, co do faktów objętych tajemnicą zawodową radcy prawnego na okoliczność:(...)(...)Zażalenie radcy prawnego B. S. okazało się zasadne, natomiast skutkiem jego wniesienia musiała być zmiana zaskarżonego postanowienia i nie zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy tegoż radcy prawnego. (...)Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to(...)(...)Jednocześnie zwolnienie z tajemnicy zawodowej ma umożliwić przesłuchanie radcy prawnego na okoliczność w jakich sprawach reprezentowała M. N. .
Czytaj więcej»