Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

VII Kp 160/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2015-07-15

Data publikacji: 2015-07-23

trafność 29%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zdaniem skarżącego M. G. wyrządziła pokrzywdzonym poważną szkodę ujawniając J. K. tajemnicę prowadzonej firmy. (...)Sprawcą tego czynu może być jedynie osoba na której ciąży obowiązek wobec przedsiębiorcy zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Fakt ten wyklucza możliwość wykazania M. G. , że ciążył na niej obowiązek zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa, gdzie była zatrudniona i to w formie zobowiązania. (...)Również sama jego treść nie zawiera żadnych jednoznacznych stwierdzeń o zobowiązującym charakterze, czy nakładającym obowiązek zachowania w tajemnicy informacji przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

II C 780/12

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-11-20

Data publikacji: 2017-02-15

trafność 29%

Orzeczenie nieprawomocne

Pełnomocnik pozwanego podniósł, iż informacje, których ujawnienia domaga się powód, objęte są tajemnicą bankową (k. 86 – 87 – odpowiedź na pozew). (...)Banki, inne instytucje ustawowo upoważnione do udzielania kredytów, organy państwowe i osoby, którym ujawniono wiadomości stanowiące tajemnicę bankową, są obowiązane wykorzystać te wiadomości wyłącznie w granicach upoważnienia określonego w ust. 1. 4. (...)Ponadto wskazać należy, że stosownie do art. 105 ust. 5 w/w ustawy - Bank ponosi odpowiedzialność za szkody wynikające z ujawnienia tajemnicy bankowej i wykorzystania jej niezgodnie z przeznaczeniem. Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że powód W. P. będąc nawet wierzycielem zmarłego dłużnika, nie może skutecznie żądać od pozwanego banku ujawnienia tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

I C 1440/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2020-01-27

Data publikacji: 2020-02-21

trafność 29%

Tajemnica korespondencji pozostaje pod ochroną prawa cywilnego jako jedno z wymienionych w art. 23 kc dóbr osobistych. (...)W takiej sytuacji mogłoby zaistnieć naruszenie tajemnicy korespondencji, albowiem treść przesyłki mogła zostać odczytana przez inną osobę niż adresat pisma. (...)Tajemnica korespondencji winna być przestrzegana w kontaktach skazanego z osobami trzecimi rozumianymi jako podmioty usytuowane poza strukturą zakładu karnego. (...)(...)jak miałby zostać dotknięty ujawnieniem tajemnicy korespondencji, jakie konkretnie skutki w jego sferze osobistej, uczuciowej, psychicznej, intelektualnej miałoby to ujawnienie tajemnicy wywołać.
Czytaj więcej»

I C 1496/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-04-17

Data publikacji: 2014-09-22

trafność 29%

Istotność:

Jak podała strona powodowa, pozwana R. W. (1) weszła bezprawnie w posiadanie listy kontrahentów (...) sp. z o.o. , mając świadomość, że owa lista stanowi tajemnicę jej przedsiębiorstwa. (...)Strona powodowa podkreślała, że informacje, jakie przekazała R. W. (1) A. U. stanowiły tajemnicę przedsiębiorstwa powódki. (...)Uzasadniając swoje stanowisko pozwany ad 2 wskazywał, że ustawodawca wyklucza objęcie tajemnicą przedsiębiorstwa informacji, które osoba zainteresowana może uzyskać w zwykłej i dozwolonej drodze. (...)W dalszej kolejności pozwana ad 1 wskazywała, że dane kontrahentów, o którym mowa w treści pozwu, są ogólnodostępne w Internecie, stąd nie sposób uznać ich za tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VII AGa 92/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-03-02

Data publikacji: 2018-05-23

trafność 29%

(...)zobowiązał się zachować w bezwzględnej tajemnicy i nie przekazywać, nie ujawniać,(...)wykonywania umowy, a w szczególności tajemnic handlowych i tajemnic przedsiębiorstwa, a także powiązanych z nim klientów oraz innych podmiotów. (...)Pozwany zobowiązał się do zachowania i ochrony tajemnicy wszystkich informacji, danych, informacji poufnych oraz stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, za wyjątkiem udzielenia informacji wynikających z wymogów określonych przepisami prawa. Za naruszenie tajemnicy lub poufności przez zleceniobiorcę uważano w szczególności ujawnienie, przekazanie, wykorzystanie, udostępnianie, zbywanie, publikację informacji poufnej lub tajemnicy spółki oraz jakiejkolwiek inne wykonywanie operacji podobnym charakterze. (...)Natomiast kara umowna za naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa należałaby się powodowi, gdyby(...)o współpracy, w szczególności zawierające tajemnicę handlową lub tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

IV P 105/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2021-11-10

Data publikacji: 2022-04-27

trafność 29%

Teza orzeczenia: oddalenie powództwa
Zdaniem powoda żadne z tych dokumentów nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Wśród przedmiotowych informacji było wiele mających istotne znaczenie dla działalności pozwanego i stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)W dokumencie tym zdefiniowano pojęcie informacji, poufności i dostępności, informacji niejawnej i tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)(...)mienie pracodawcy oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mo­głoby narazić pracodawcę na szkodę, a także przestrzegać tajemnicy określonej w odrębnych prze­pisach.
Czytaj więcej»

I C 483/24

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2024-09-18

Data publikacji: 2024-12-11

trafność 29%

Orzeczenie nieprawomocne

Tajemnica informacji to prawo chronione prawem cywilnym jako dobro osobiste człowieka. (...)Złamanie tej tajemnicy nastąpiłoby tylko wówczas, gdyby pozwany opinie dotyczące powoda udostępniał postronnym osobom spoza Sądu. (...)Złamanie tajemnicy lekarskiej nastąpiłoby tylko wówczas, gdyby biegły udostępnią opinię postronnym osobom spoza Sądu. (...)Nie można zatem zwolnić lekarza od obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej ( art. 180 § 2 KPK ) w zakresie, który pokrywałby się z dyspozycją tego przepisu.
Czytaj więcej»

V ACa 471/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-07-05

Data publikacji: 2018-09-06

trafność 30%

Istotność:

Wskazano, że tajemnicę przedsiębiorstwa stanowią wszelkie dane, bez względu na ich charakter, a więc informacje handlowe, techniczne, technologiczne lub organizacyjne. (...)(...)informację poufną można uznać za tajemnicę, kiedy przedsiębiorca ma wolę, by pozostała ona tajemnicą dla pewnych kół odbiorców, konkurentów, wola ta dla innych osób musi być rozpoznawalna. (...)Warunkiem respektowania tej tajemnicy jest uprzednie złożenie w odniesieniu do konkretnych informacji zastrzeżenia, że nie mogą być one w ogóle udostępnione. Informacja staje się "tajemnicą", kiedy przedsiębiorca przejawi rzeczywistą wolę zachowania jej jako niepoznawalnej dla osób trzecich.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 19/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-04-06

Data publikacji: 2023-06-15

trafność 30%

Orzeczenie nieprawomocne

Przystępujący zastrzegł swoje wyjaśnienia, jako tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Odnosząc się do zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa w niniejszej sprawie, w pierwszej kolejności KIO zauważyła, że przystępujący zastrzegł jako tajemnicę nawet część uzasadnienia tego zastrzeżenia w postaci załączników, tj. (...)Dokumenty te zostały przez przystępującego złożone na potwierdzenie zasadności zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, co oznacza, że stanowią część uzasadnienia zastrzeżenia tajemnicy, a zamawiający ich nie odtajnił. Tymczasem, jak podkreśla Izba w myśl jednolitej linii orzeczniczej KIO, uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa nie może być chronione jako tajemnica przedsiębiorstwa(np.
Czytaj więcej»

I ACa 679/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-09-03

Data publikacji: 2015-11-30

trafność 30%

Istotność:

Wskazał, że nie doszło do ujawnienia przez pozwanego tajemnicy medycznej dotyczącej powodów. (...)Tajemnicą są objęte wszystkie wiadomości o pacjencie i jego otoczeniu uzyskane przez lekarza w związku z wykonywanymi czynnościami zawodowymi. (...)K. - B. obowiązywała tajemnica lekarska i zasady etyki lekarskiej. (...)Dane objęte tajemnicą lekarską nadal były chronione zakresem tajemnicy lekarskiej, nawet jeżeli lekarz konsultujący wypadek medyczny nie był osobą upoważniona do przetwarzania tej dokumentacji medycznej.
Czytaj więcej»