Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

VII AGa 822/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-24

Data publikacji: 2021-09-13

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. W świetle art. 58 § 2 k.c. nie powoduje nieważności czynności prawnej ukształtowanie ceny sprzedaży wierzytelności na poziomie około 10 % wartości wierzytelności będącej przedmiotem przelewu, przy braku dowodów, że w wyniku dokonania czynności prawnej powstał stan sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. 2. Co do rozliczenia przez bank (...)
III.5.4. 5. o treści „w przypadku przelewu wierzytelności, o którym mowa w ust. 5.3 powyżej, Klient wyraża zgodę, aby Bank udostępnił nabywcy wszelkie informacje, również te objęte tajemnicą bankową w rozumieniu przepisów Prawa bankowego , które są niezbędne nabywcy do wykonania nabytych praw.
Czytaj więcej»

VI ACa 485/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-09-05

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 23%

Istotność:

Decyzja o zwolnieniu mnie z tej tajemnicy nie została podjęta. (...)Decyzja o zwolnieniu mnie z tej tajemnicy nie została podjęta. (...)Jednakże, jak wyjaśnił, dokumenty takie był gotowy złożyć w wypadku zwolnienia go przez prokuratora z obowiązku zachowania tajemnicy. Wyjaśnił również, że decyzja o zwolnieniu go z tajemnicy nie została przez prokuratora podjęta.
Czytaj więcej»

VII Kz 583/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2014-09-25

Data publikacji: 2014-09-26

trafność 43%

Istotność:

Teza orzeczenia: Dziennikarzami są osoby pracujące intelektualnie nad tworzeniem materiałów prasowych a nie osoby zajmujące się technicznymi kwestiami związanymi z przygotowaniem materiałów prasowych do publikacji.
(...)809/13 w przedmiocie zwolnienia z tajemnicy dziennikarskiej na podstawie art. 437 § 1 k.p.k. postanawia utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie. (...)zwolnienie świadka P. B. z tajemnicy dziennikarskiej, albowiem w ocenie Sądu okoliczności, na które świadek ma zostać przesłuchany oraz pozyskane informacje mają charakter publiczny i nie stanowią tajemnicy dziennikarskiej. (...)Mimo to godzi się wskazać, iż lektura uzasadnienia zażalenia pozwala na zrekonstruowanie myśli skarżącego, którą jest wyrażenie przekonania, że świadek P. B. jest dziennikarzem a tym samym może być przesłuchiwany tylko i wyłącznie po zwolnieniu go z obowiązku zachowania tajemnicy dziennikarskiej. Z takim poglądem Sąd odwoławczy się nie zgadza, albowiem obecny stan sprawy nie wskazuje, by świadek P. B. był osobą obowiązaną do zachowania tajemnicy dziennikarskiej, czyli mówiąc wprost, by świadek ten był dziennikarzem.
Czytaj więcej»

VII Ka 867/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2019-06-05

Data publikacji: 2019-07-04

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: Art. 7 k.p.k. - „Sąd pierwszej instancji, który bezpośrednio przeprowadza dowody na rozprawie, ma ustawowo zagwarantowaną swobodę w ocenie dowodów i ocena ta podlega ochronie przewidzianej w art. 7 k.p.k. dopóty, dopóki nie zostanie wykazana jej błędność. Owa błędność polegać może z kolei na nierozważeniu okoliczności przemawiających na (...)
(...)o zezwolenie na zwolnienie z tajemnicy policjantów uczestniczących w czynnościach o(...)być poprzez zwolnienie z tej tajemnicy ujawnione, mają bezpośrednie znaczenie dla(...)(...)(...)o zezwolenie na zwolnienie z tajemnicy policjantów uczestniczących w czynnościach o charakterze operacyjnym, w tym funkcjonariusza M. S. .
Czytaj więcej»

II Ca 1352/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2023-02-28

Data publikacji: 2023-05-17

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: W sprawie z powództwa profesjonalnego podmiotu, który nabył od bezpośrednio poszkodowanego, będącego konsumentem wierzytelność, która przysługuje w stosunku do towarzystwa ubezpieczeniowego, badaniu przez Sąd podlegać powinna w pierwszej kolejności kwestia, czy konsument zawierający umowę cesji wierzytelności miał świadomość, w jakiej (...)
(...)jest podana z powołaniem na tajemnicę handlową, istnieje podstawa do przyjęcia,(...)
Czytaj więcej»

VI ACa 595/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-19

Data publikacji: 2018-12-18

trafność 8%

Istotność:

W ocenie sądu okręgowego jest to zwykłe odwołanie do jednego z elementów doktryny chrześcijańskiej zakładającej osobistą interwencję Boga w świat materialny, i jednoczesną niezdolność człowieka do zrozumienia motywów jego działań w tym zakresie, tajemnicę boskiego planu.
Czytaj więcej»

VII Kz 423/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2014-06-18

Data publikacji: 2014-06-24

trafność 46%

Istotność:

Teza orzeczenia: Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność – co najważniejsze – nie może być ustalona na podstawie innego dowodu.
(...)przedmiocie zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy radcy prawnego na podstawie art.(...)B. S. z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej radcy prawnego, w celu(...)1Ds.391/13, co do faktów objętych tajemnicą zawodową radcy prawnego na okoliczność:(...)(...)Zażalenie radcy prawnego B. S. okazało się zasadne, natomiast skutkiem jego wniesienia musiała być zmiana zaskarżonego postanowienia i nie zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy tegoż radcy prawnego. (...)Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to(...)(...)Jednocześnie zwolnienie z tajemnicy zawodowej ma umożliwić przesłuchanie radcy prawnego na okoliczność w jakich sprawach reprezentowała M. N. .
Czytaj więcej»

VI ACa 129/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-04-09

Data publikacji: 2019-08-22

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. Pomiędzy roszczeniem o naprawienie szkody wynikającej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania a roszczeniem o wykonanie umowy i spełnienie świadczenia in natura nie zachodzi zbieg roszczeń. Odszkodowanie za nienależyte wykonanie umowy jest świadczeniem mającym naprawić szkodę spowodowaną niewłaściwym działaniem bądź (...)
(...)niniejszej umowy w granicach nienaruszających tajemnicy bankowej Ponadto, Sąd Okręgowy ustalił,(...)
Czytaj więcej»

III Ca 548/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-08-16

Data publikacji: 2016-10-06

trafność 19%

Istotność:

Nie ma przeszkód, aby stosując ten przepis odpowiednio, zaniechać ujawnienia konkurencji tajemnicy przedsiębiorstwa - a ceny zaoferowane przez dostawców mogą być objęte taką tajemnicą. (...)Wobec tego nie można było uznać, aby Izba zaniechała rzetelnego zbadania zastrzeżenia jako tajemnicy przedsiębiorstwa wyjaśnień złożony przez Konsorcjum. (...)Ponadto część zastrzeżonych informacji stanowiła tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Z kolei zgłaszane przez skarżącego wnioski dowodowe dotyczyły kwestii rażąco niskiej ceny, a nie oceny zasadności dokonanego zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

II AKa 213/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-04-27

Data publikacji: 2017-05-25

trafność 6%

Istotność:

Art. 17 ustawy o CBA dotyczy dopuszczalnego przez ustawę wkraczania w sferę konstytucyjnie gwarantowanej wolności i ochrony tajemnicy komunikowania się, która może być wprawdzie ograniczona, ale jedynie przez ustawę i tylko w sposób w niej określony ( art. 49 Konstytucji RP ). (...)Są one bowiem szczególnie ważkie dla określenia zakresu, w jakim ma nastąpić dopuszczone przez prawo, legalne wkroczenie w sferę wolności i ochrony tajemnicy komunikowania się. (...)(...)w konstytucyjnie gwarantowaną wolność i tajemnicę komunikowania się (art.17 ust.1, ust. 3 in principio, ust.7 pkt 3 i ust. 13 ustawy o CBA).
Czytaj więcej»