Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

VII Pa 229/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-09-05

Data publikacji: 2013-11-30

trafność 17%

Stan ten spowodowany był wcześniejszym spożywaniem alkoholu i stał się przyczyną przerwania rozprawy lustracyjnej, przez co narażony został na poważny szwank wizerunek Instytutu Pamięci Narodowej. (...)Powód obowiązkowi dbania o dobro pracodawcy i jego wizerunek niewątpliwie uchybił. Blamaż powoda w roli biegłego sądowego na rozprawie w dniu 12 kwietnia 2012 r. niewątpliwie wpłynął negatywnie na wizerunek strony pozwanej. (...)Godzić w dobre imię pracodawcy mogą niewątpliwie nie tylko zachowania pracowników związane z wykonywaną pracą, ale również wydarzenia niezwiązane bezpośrednio ze stosunkiem pracy, które podważają i narażają na szwank wizerunek pracodawcy.
Czytaj więcej»

VIII Ka 726/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-12-12

Data publikacji: 2015-01-23

trafność 17%

Istotność:

Pokrzywdzeni, jak wynika z zeznań, już na miejscu zdarzenia albo po zatrzymaniu oskarżonych w Komendzie Policji po okazaniu wizerunków rozpoznali oskarżonych, jako osoby biorące udział w zdarzeniu, które dopuściły się czynnej napaści. (...)Nie budzi zastrzeżeń także Sądu Okręgowego dokonana czynność okazania wizerunków oskarżonych M. P. , M. S. (1) , K. P. i Ł. G. . (...)Rozpoznał ich z całą odpowiedzialnością, a następnie rozpoznał wizerunki oskarżonych, opisał szczegóły ich ubioru, wskazał, że nie miał co do tego żadnych wątpliwości . (...)Zatem pokrzywdzeni rozpoznając oskarżonych jako sprawców biorących udział w czynnej napaści nie popełnili błędu przy rozpoznaniu ich wizerunków.
Czytaj więcej»

II Ko 556/16

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

Data orzeczenia: 2016-12-08

Data publikacji: 2016-12-15

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Przykładowe wyliczenie tych dóbr z art. 23. k.c. (zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Sytuacja życiowa wnioskodawczyni nie uległa żadnemu pogorszeniu, doznała ona w/w uszczerbku, zwłaszcza na zdrowiu psychicznym, natomiast jej wizerunek w odbiorze społecznym , w ocenie Sądu, nie ucierpiał – a przynajmniej w tym zakresie sąd nie otrzymał żadnych dowodów.
Czytaj więcej»

I ACa 2033/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-02-01

Data publikacji: 2017-04-11

trafność 17%

Stosownie do § 1 Agencja zobowiązała się do „świadczenia na rzecz Klubu usług marketingowych i sportowych polegających na profesjonalnej sprzedaży wizerunku Zawodnika poprzez uprawianie przez niego gry w piłkę siatkową”. (...)W szczególności określenie, że Agencja ma wszelkie prawa do wizerunku i świadczenia innych usług w imieniu i na rzecz M. K. , nie wskazywało, że umowa zawarta została w jego imieniu. (...)Zgodnie bowiem z treścią umowy to Agencja świadczyła usługi polegające na sprzedaży wizerunku zawodnika poprzez uprawianie przez niego gry w piłkę siatkową. (...)(...)„Agencję mającą wszelkie prawa do wizerunku i świadczenia innych usług w(...)wszelkich czynności zmierzających do sprzedaży wizerunku zawodnika” i w związku z(...)sportowych polegających na profesjonalnej sprzedaży wizerunku zawodnika poprzez uprawianie przez niego gry w piłkę siatkową.
Czytaj więcej»

II AKa 70/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-04-02

Data publikacji: 2014-05-06

trafność 17%

Istotność:

(...)utracił on swój pozytywnie odbierany wizerunek. (...)Wynika z niego, że uwadze Sądu nie uszły m. in. warunki w jakich przebywał aresztowany wnioskodawca, jego negatywne przeżycia wiążące się z izolacją, ich wpływ na jego zdrowie a także na wizerunek oraz oddziaływanie na aktualną sytuację życiową.
Czytaj więcej»

VII W 2942/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-03-11

Data publikacji: 2016-03-17

trafność 17%

(...)w postaci wydruku zdjęcia z wizerunkiem obwinionego, odpowiadającym osobie kierującego na zdjęciu z raportu z fotoradaru oraz oświadczeniem C. O. co do osoby, której powierzyła przedmiotowy pojazd . (...)Świadectwo legalizacji ponownej potwierdza, iż urządzenie dokumentujące przejazd dopuszczone zostało do obrotu w dniu przedmiotowego zdarzenia, czyli było sprawne i działało prawidłowo, zaś utrwalony wizerunek kierowcy jest w pełni czytelny.
Czytaj więcej»

IX P 283/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2019-03-25

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 17%

Przedstawiciele uznawali go za osobą pozytywnie budującą wizerunek pozwanej wśród jej kontrahentów. (...)W ocenie handlowców, jak i przedstawicieli kontrahentów pozwanej, powód budował pozytywny wizerunek pozwanej. Nie sposób w związku z tym przyjąć, że powód jako zwierzchnik zespołu handlowców poprzez swoje postępowanie godził w wizerunek pozwanej. (...)Wypowiedź powoda wpłynęła niekorzystnie na wizerunek K. B. (1) .
Czytaj więcej»

I C 267/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2023-08-10

Data publikacji: 2023-11-23

trafność 17%

(...)wspólna i naruszają prywatność i wizerunek osób przechodzących w ich zasięgu. (...)Uchwała w początkowej części precyzuje to roszczenie („Właściciele nie wyrażają zgody na pozostanie tych kamer na części wspólnej, które to monitorują przestrzeń wspólna i naruszają prywatność i wizerunek osób przechodzących w ich zasięgu.”),(...)
Czytaj więcej»

VI ACa 1077/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-06-12

Data publikacji: 2015-09-23

trafność 17%

Istotność:

Sąd Okręgowy uznał, iż na skutek publikacji doszło do naruszenia dóbr osobistych powoda takich jak: cześć (godność, dobre imię) i ochrona wizerunku. (...)Sąd I instancji uznał też, iż doszło do naruszenia wizerunku powoda wskutek obu spornych publikacji, w sytuacji gdy, z zebranego materiału dowodowego jednoznacznie wynika, iż powód nie udzielił zezwolenia na rozpowszechnienie swojego wizerunku. (...)Zdaniem Sądu Apelacyjnego, na skutek publikacji artykułu doszło niewątpliwie do naruszenia dóbr osobistych powoda w postaci czci i to zarówno w aspekcie wewnętrznym (godności), jak i w aspekcie zewnętrznym (dobrego imienia), a także wizerunku powoda. Jeśli chodzi o naruszenie prawa powoda do ochrony wizerunku, to wskazać należy, że mimo(...)że zasadna jest konstatacja, iż wizerunek powoda został wykorzystany z naruszeniem art. 81 ustawy - prawo autorskie.
Czytaj więcej»

II K 383/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kętrzynie

Data orzeczenia: 2014-12-11

Data publikacji: 2014-12-30

trafność 17%

(...)rzeczy k. 23-25, protokół okazania wizerunków osób k. 73-74, opinię LK KWP z zakresu badań dokumentów k. 113- 116. (...)(...)dokumentów, protokołu okazania A. G. wizerunków osób.
Czytaj więcej»