Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

II C 1754/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-09-11

Data publikacji: 2015-10-16

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Powodowy fundusz winien dysponować dokumentacją źródłową uzyskaną z banku i nie może z korzystnym dla siebie skutkiem zasłaniać się tajemnica bankową. (...)Z kolei stosownie do zapisów art. 104 ust. 2 pkt 4, 5 i 6 obowiązek zachowania tajemnicy bankowej nie dotyczy przypadków, w których udzielenie informacji objętych tajemnicą bankowa jest niezbędne do zawarcia(...)W sytuacji gdy nabywcą sekurytyzowanych wierzytelności bankowych jest fundusz sekurytyzacyjny, ochrona tajemnicy zawodowej w zakresie udzielania przez(...)
Czytaj więcej»

IX P 891/15

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2017-11-03

Data publikacji: 2017-11-22

trafność 15%

W tej samej dacie pozwany i jego pracodawca zawarli umowę o obowiązku zachowania w tajemnicy informacji. Jej przedmiotem było zobowiązanie pozwanego do zachowania w tajemnicy w trakcie i po zakończeniu(...)(...)Jeszcze przed tą datą, bo 26 sierpnia 2013 r., pozwany i powódka zawarli umowę o obowiązku zachowania w tajemnicy informacji. W ramach tej umowy pozwany zobowiązał się do zachowania w tajemnicy, w trakcie i przez pięć lat po zakończeniu umowy łączącej strony, wszelkich informacji dotyczących działalności gospodarczej prowadzonej przez powódkę i jej kooperantów.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 17/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-10

Data publikacji: 2022-07-11

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Jeżeli wykonawca wykaże zamawiającemu, że zaszły wszystkie przesłanki dla dokonania skutecznego zastrzeżenia - zamawiający musi takie informacje zachować w tajemnicy, zgodnie z wolą wykonawcy. Podkreślenia wymaga, że samo uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy nie może być objęte tajemnicą przedsiębiorstwa, jak uczynił to G. . (...)Z tych względów objęcie tajemnicą przedsiębiorstwa samego uzasadnienia nie znajduje oparcia w przepisach ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a zatem jako takie należy je uznać za bezskuteczne. (...)Tym samym jedynie treści, co do których (...) stwierdził, że zawierają elementy stanowiące tajemnicę jego przedsiębiorstwa, takiego zastrzeżenia dokonał.
Czytaj więcej»

II C 461/16

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-01-10

Data publikacji: 2017-03-10

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Są to dane objęte tajemnicą bankową, zaś niniejsze postępowanie nie znajduje się w zakresie objętym dyspozycją art. 105 prawa bankowego .
Czytaj więcej»

V GC 1587/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2019-11-27

Data publikacji: 2020-12-30

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Powód jak i pozwany-powód wzajemny mają obowiązek wykazania dochodzonych pozwem i pozwem wzajemnym roszczeń tak co do zasady jak i co do wysokości. Powód w pozwie głównym powinien określić dokładnie wysokość dochodzonego roszczenia, przy czym nie jest zasadne żądanie aby to pozwany-powód wzajemny wskazał jaka kwota należna jest powodowi w (...)
(...)powódka zobowiązała się do zachowania tajemnicy i nie przekazywania oraz nie ujawniania i nie wykorzystywania jakichkolwiek poufnych informacji uzyskanych w czasie wykonywania umowy, a w szczególności tajemnic handlowych, tajemnic przedsiębiorstwa, planów i strategii przedsiębiorstwa. (...)przestępstwo; przekazał, ujawnił lub wykorzystał tajemnicę zleceniodawcy bez wymaganej zgody.
Czytaj więcej»

VI Ka 351/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-06-06

Data publikacji: 2017-09-04

trafność 15%

(...)R. B. z obowiązku zachowania tajemnicy w zakresie materiałów operacyjnych i czynności w ich toku wykonywanych, które mogły mieć wpływ na treść orzeczenia. (...)Nie można zgodzić się z trafnością drugiego z zarzutów apelacji, a zatem zaniechania zwrócenia się do Ministra Spraw Wewnętrznych o zwolnienie R. B. z obowiązku zachowania tajemnicy w zakresie materiałów operacyjnych i czynności w ich toku wykonywanych. Z dosyć chaotycznych i ogólnikowych wyjaśnień oskarżonego w tej kwestii, czy nawet odwoływania się do innego postępowania i zachowania wskazanego funkcjonariusza policji w tej sprawie, nie sposób ustalić zakresu, w jakim R. B. miałby być zwolniony z tajemnicy. (...)Przede wszystkim jednak podkreślić trzeba, że na żadnym etapie postępowania obrona nie sprecyzowała, w jakim zakresie świadek miałby zostać zwolniony z tajemnicy, co powinno mieć charakter tezy dowodowej, skoro chodziło o ewentualne uzupełniające jego przesłuchanie.
Czytaj więcej»

I ACz 230/13

postanowienie

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2013-04-19

Data publikacji: 2013-05-14

trafność 15%

(...)zastosowanej metody wykonania produktów stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa powoda, które naruszają prawa autorskie powoda.
Czytaj więcej»

I ACa 248/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-12-12

Data publikacji: 2013-02-23

trafność 15%

Powód dochodził zadośćuczynienia pieniężnego za naruszenie dóbr osobistych w postaci godności, prywatności, tajemnicy korespondencji, nietykalności mieszkania, własności. (...)(...)(m. in. garnków, noży), naruszyli tajemnicę korespondencji, poprzez odbieranie od listonosza korespondencji adresowanej do powoda i jego matki – M. T. . Sąd ostatecznie uznał , takie swoje stanowisko szerzej uzasadniając , że powód nie wykazał by jego dobra osobiste takie jak : godność, prywatność, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, własność zostały w ogóle naruszone poprzez bezprawne zachowanie pozwanych. Podobnie , w ocenie Sądu , powód nie zdołał wykazać by zostały naruszone pozostałe jego dobra osobiste, a więc tajemnica do korespondencji, prywatność, nietykalność mieszkania, własność.
Czytaj więcej»

III APa 10/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2012-11-29

Data publikacji: 2013-02-06

trafność 15%

W uzasadnieniu pozwu powód wskazał, że w dniu 1 maja 2008r. strony zawarły umowę zachowania tajemnicy służbowej, współpracy i o zakazie(...)(...)Dalej Sąd ustalił, że strony zawarły umowę o zachowaniu tajemnicy służbowej współpracy i zakazie konkurencji. (...)Przedmiotem sporu było ustalenie czy pozwany H. G. swoim postępowaniem naruszył postanowienia umowy z 1.05.2008 r. o zachowaniu tajemnicy służbowej, współpracy i zakazie konkurencji zawartej z firmą (...) A. K. a jeżeli tak, to czy z tego powodu powód poniósł szkodę i w jakiej wysokości. (...)Z dniem 1.05.2008 r. strony zawarły umowę zachowania tajemnicy służbowej, współpracy i zakazie konkurencji(...)
Czytaj więcej»

I ACa 406/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-06-27

Data publikacji: 2013-07-30

trafność 15%

(...)nazwiska oraz wizerunku, jak również tajemnicy korespondencji poprzez uporczywe nękanie polegające(...)(...)Powódka stanowczo sprzeciwiała się i nadal sprzeciwia posługiwaniu się przez pozwanego jej imieniem, nazwiskiem, wizerunkiem, naruszaniu jej prywatności, wolności, miru domowego, naruszaniu tajemnicy korespondencji. (...)Pozwany także bezprawnie naruszył tajemnicę korespondencji, umieszczając na stronie internetowej treści sms-ów i mms –ów kierowanych do powódki bez jej zgody ( np. k. 71 akt ). (...)Skoro powódka nie wyraziła zgody na rozpowszechnianie korespondencji w postaci sms-ów i mms –ów, kierowanych przez pozwanego do niej należy stwierdzić, że pozwany naruszył w tym zakresie dobro osobiste powódki – prawo do tajemnicy korespondencji.
Czytaj więcej»