Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

VIII Pa 99/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-01-24

Data publikacji: 2019-02-28

trafność 15%

(...)zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich okoliczności i informacji, o(...)zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy informacji dotyczących organizacji pracy oraz(...)dokumentów i innych materiałów dotyczących tajemnicy firmy, jakie sporządził, zebrał opracował(...)(...)Pozwana przywiązuje uwagę do zachowania w tajemnicy bazy danych klientów zarówno przed(...)(...)(...)jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. (...)(...)do września 2016 r. naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa poprzez ujawnienie jej innej osobie lub wykorzystanie do własnej działalności gospodarczej na szkodę (...) Spółki z o.o.
Czytaj więcej»

III APa 2/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-02-13

Data publikacji: 2014-03-17

trafność 15%

(...)oświadczenia o zapoznaniu się z tajemnicą przedsiębiorstwa oraz w sprawie zachowania tajemnicy służbowej (umowa o pracę na(...)r. o zapoznaniu się z tajemnicą przedsiębiorstwa, oświadczenie z dnia 12.03.2010 r. w sprawie zachowania tajemnicy służbowej) oraz na zawartą w(...)(...)Umowy zaś takie zawierane są z pracownikami dlatego, że jak każdy duży podmiot gospodarczy, powódka również posiada liczne tajemnice handlowe dotyczące w szczególności informacji(...)(...)dostępu do danych chronionych i tajemnic przedsiębiorstwa powoda, oraz czynią próby „przejmowania" pracowników jego spółki i baz danych pacjentów. (...)W tym czasie, na własny koszt i w tajemnicy przed pracodawcą, zamówiła i wykonała wizytówki z nazwą i logo ich spółki oraz - zupełnie bezprawnie - ze swoim prywatnym numerem telefonu.
Czytaj więcej»

II Ca 1449/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2014-09-29

Data publikacji: 2017-08-07

trafność 15%

Bank odmówił wydania wyciągów powołując się na objęcie informacji, o które pozwany prosił, tajemnicą bankową. (...)Sąd dodał, iż również z uwagi na tajemnicę bankową nie mógł uwzględnić wniosku pozwanego i zwrócić się do wskazanych przez niego banków o udzielenie informacji o operacjach na rachunkach bankowych J. P. (1) , gdyż tajemnica bankowa obejmuje wszystkie informacje dotyczące(...)Wydruki operacji na rachunkach bankowych J. P. (1) , o jakie miał zwrócić się Sąd zgodnie z wnioskiem strony pozwanej, są objęte tą tajemnicą. Sąd Rejonowy zaznaczył, iż bank ma obowiązek udzielenia informacji stanowiących tajemnicę bankową wyłącznie na żądanie sądu(...)
Czytaj więcej»

XVII AmC 677/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-19

Data publikacji: 2023-09-15

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Nabywca odpowiada za szkodę wywołaną w majątku Dewelopera oraz pozostałych właścicieli lokali w Budynku tak przeprowadzonymi pracami.”, 7 „Obydwie Strony zachowają w tajemnicy warunki ekonomiczne niniejszej umowy, chyba(...)(...)Klauzula siódma. „Obydwie Strony zachowają w tajemnicy warunki ekonomiczne niniejszej umowy, chyba(...)(...)Ponadto nie ma uzasadnienia dla zobowiązywania konsumenta do zachowania w tajemnicy np.: ceny za jaką nabył lokal w sytuacji, gdy dane te nie są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa (art. 11 ust. 4(...)Tymczasem zgodnie z w/w przepisem przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do(...)
Czytaj więcej»

VI C 140/24

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2024-06-01

Data publikacji: 2025-03-20

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

W jednej przesyłce pocztowej wraz z pełnomocnictwem znajdowało się oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej oraz zawiadomienie o przelewie wierzytelności. (...)K. W. złożył do Banku (...) S.A. oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej wraz z upoważnieniem banku do udzielania informacji oraz udostępniania dokumentacji objętej tajemnicą bankową. K. W. oświadczył, że na podstawie art. 104 ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo Bankowe zwalnia Bank z obowiązku zachowania tajemnicy bankowej w zakresie Umowy kredytu konsumenckiego z dnia 14 czerwca 2021 r. na rzecz (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W. . Dowód: oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej – k. 36 wraz z potwierdzeniem nadania – k. 38 K. W. , również w dniu 26 czerwca 2023 r. zawiadomił Bank (...) S.A. o przelewie wierzytelności dokonanej na rzecz (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W. .
Czytaj więcej»

VI Ka 351/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-06-06

Data publikacji: 2017-09-04

trafność 15%

(...)R. B. z obowiązku zachowania tajemnicy w zakresie materiałów operacyjnych i czynności w ich toku wykonywanych, które mogły mieć wpływ na treść orzeczenia. (...)Nie można zgodzić się z trafnością drugiego z zarzutów apelacji, a zatem zaniechania zwrócenia się do Ministra Spraw Wewnętrznych o zwolnienie R. B. z obowiązku zachowania tajemnicy w zakresie materiałów operacyjnych i czynności w ich toku wykonywanych. Z dosyć chaotycznych i ogólnikowych wyjaśnień oskarżonego w tej kwestii, czy nawet odwoływania się do innego postępowania i zachowania wskazanego funkcjonariusza policji w tej sprawie, nie sposób ustalić zakresu, w jakim R. B. miałby być zwolniony z tajemnicy. (...)Przede wszystkim jednak podkreślić trzeba, że na żadnym etapie postępowania obrona nie sprecyzowała, w jakim zakresie świadek miałby zostać zwolniony z tajemnicy, co powinno mieć charakter tezy dowodowej, skoro chodziło o ewentualne uzupełniające jego przesłuchanie.
Czytaj więcej»

I ACz 230/13

postanowienie

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2013-04-19

Data publikacji: 2013-05-14

trafność 15%

(...)zastosowanej metody wykonania produktów stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa powoda, które naruszają prawa autorskie powoda.
Czytaj więcej»

I ACa 248/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-12-12

Data publikacji: 2013-02-23

trafność 15%

Powód dochodził zadośćuczynienia pieniężnego za naruszenie dóbr osobistych w postaci godności, prywatności, tajemnicy korespondencji, nietykalności mieszkania, własności. (...)(...)(m. in. garnków, noży), naruszyli tajemnicę korespondencji, poprzez odbieranie od listonosza korespondencji adresowanej do powoda i jego matki – M. T. . Sąd ostatecznie uznał , takie swoje stanowisko szerzej uzasadniając , że powód nie wykazał by jego dobra osobiste takie jak : godność, prywatność, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, własność zostały w ogóle naruszone poprzez bezprawne zachowanie pozwanych. Podobnie , w ocenie Sądu , powód nie zdołał wykazać by zostały naruszone pozostałe jego dobra osobiste, a więc tajemnica do korespondencji, prywatność, nietykalność mieszkania, własność.
Czytaj więcej»

III APa 10/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2012-11-29

Data publikacji: 2013-02-06

trafność 15%

W uzasadnieniu pozwu powód wskazał, że w dniu 1 maja 2008r. strony zawarły umowę zachowania tajemnicy służbowej, współpracy i o zakazie(...)(...)Dalej Sąd ustalił, że strony zawarły umowę o zachowaniu tajemnicy służbowej współpracy i zakazie konkurencji. (...)Przedmiotem sporu było ustalenie czy pozwany H. G. swoim postępowaniem naruszył postanowienia umowy z 1.05.2008 r. o zachowaniu tajemnicy służbowej, współpracy i zakazie konkurencji zawartej z firmą (...) A. K. a jeżeli tak, to czy z tego powodu powód poniósł szkodę i w jakiej wysokości. (...)Z dniem 1.05.2008 r. strony zawarły umowę zachowania tajemnicy służbowej, współpracy i zakazie konkurencji(...)
Czytaj więcej»

I ACa 406/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-06-27

Data publikacji: 2013-07-30

trafność 15%

(...)nazwiska oraz wizerunku, jak również tajemnicy korespondencji poprzez uporczywe nękanie polegające(...)(...)Powódka stanowczo sprzeciwiała się i nadal sprzeciwia posługiwaniu się przez pozwanego jej imieniem, nazwiskiem, wizerunkiem, naruszaniu jej prywatności, wolności, miru domowego, naruszaniu tajemnicy korespondencji. (...)Pozwany także bezprawnie naruszył tajemnicę korespondencji, umieszczając na stronie internetowej treści sms-ów i mms –ów kierowanych do powódki bez jej zgody ( np. k. 71 akt ). (...)Skoro powódka nie wyraziła zgody na rozpowszechnianie korespondencji w postaci sms-ów i mms –ów, kierowanych przez pozwanego do niej należy stwierdzić, że pozwany naruszył w tym zakresie dobro osobiste powódki – prawo do tajemnicy korespondencji.
Czytaj więcej»