Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7703

II AKa 84/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2010-04-22

Data publikacji: 2015-09-09

trafność 28%

Istotność:

Rozpoznał on natomiast po rysach twarzy, brwiach, wyglądzie szczęki, włosach oskarżonego G. J. w trakcie okazania jego wizerunku, która to czynność miała miejsce 2 miesiące po zdarzeniu (k. 41-43), twierdząc, że jego wygląd nie różnił się od tego z chwili zdarzenia. (...)W toku rozprawy głównej M. G. zeznał (k. 230), że okazano mu wizerunek oskarżonego na zeskanowanym czarno-białym zdjęciu i już wówczas wprawdzie rozpoznał go jako sprawcę, ale nie był pewny, czy to on, mimo że zdjęcie od razu rzuciło mu się w oczy. (...)Mając to w polu widzenia, nie sposób pominąć, co trafnie wyeksponował sąd I instancji, że okazanie wizerunku oskarżonego M. G. miało miejsce 2 miesiące od zdarzenia, a więc w czasie obniżenia jego pamięci rozpoznawczej. Mimo, że wówczas rozpoznał on wizerunek oskarżonego powtórzono po kolejnych 3,5(...)
Czytaj więcej»

I ACa 790/09

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2010-03-05

Data publikacji: 2012-12-19

trafność 7%

Ochrona wizerunku jest zróżnicowana i zależy od tego, czy daną osobę można uznać za „powszechnie znaną”, a zdjęcie wykonane zostało w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. (...)Zgoda takiej osoby na opublikowanie wizerunku nie jest wymagana, jeżeli zdjęcie wykonane zostało w związku z pełnieniem przez nią jej funkcji publicznych, a samo rozpowszechnienie zostało dokonane w celu informacyjnym, a nie komercyjnym.
Czytaj więcej»

III APa 24/09

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2009-12-31

Data publikacji: 2013-06-26

trafność 6%

Przepis art. 23 k.c. zawiera przykładowe wyliczenie dóbr osobistych człowieka, którymi są w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska.
Czytaj więcej»

I ACa 1100/09

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2009-11-24

Data publikacji: 2014-05-28

trafność 12%

Istotność:

(...)naruszeniu kultu osoby zmarłej, opublikowania wizerunku bez zgody danej osoby, czy podaniu przez spółdzielnię mieszkaniową do wiadomości sąsiadów dłużnika informacji o wysokości jego zadłużenia czynszowego.
Czytaj więcej»

I ACa 898/09

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2009-10-14

Data publikacji: 2012-12-15

trafność 16%

Znak zarejestrowany pod numerem R- (...) zawiera wizerunek stacji paliw. (...)Sąd pierwszej instancji uznał, że wizerunek stacji należących do pozwanego jest bardzo zbliżony do wizerunku stacji powoda. (...)W porze nocnej wizerunki obu stacji są niemal identyczne, gdyż pozwany w taki sam sposób jak powód podświetla obrzeża wiaty głównej i zadaszenia baru. (...)Taki wizerunek stacji powoda jest zgodny z treścią zarejestrowanych na jego rzecz praw ochronnych ze znaków towarowych.
Czytaj więcej»

VI ACa 5/09

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2009-07-17

Data publikacji: 2014-05-05

trafność 42%

W dniu 13 września 2005 r. artykuł „ (...) ” wraz z wizerunkiem powoda ukazał się na łamach gazety codziennej (...) . (...)Ciężar dowodu wyrażenia przez powoda zgody na publikację wizerunku, w świetle art. 81 ustęp 1 prawa autorskiego obciążał powoda. (...)Kwestia wysokości wynagrodzenia natomiast za wykorzystanie wizerunku, nie była przedmiotem niniejszej sprawy. W konkluzji Sąd Apelacyjny uznał, że pozwany udowodnił w stopniu wystarczającym fakt uzyskania zgody T. Z. na wykorzystanie jego wizerunku w konkretnym celu.
Czytaj więcej»

IV C 709/05

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2005-10-19

Data publikacji: 2020-07-16

trafność 26%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)Państwowej Straży Pożarnej: • haftowanego wizerunku orła na berety Państwowej Straży Pożarnej, haftowanego wizerunku znaku Państwowej Straży Pożarnej, pochewek na naramienniki z haftowanymi oznakami stopni Państwowej Straży Pożarnej (k.2-9). (...)W załączniku Nr 4 do rozporządzenia przedstawiono m. in. wzór wizerunku orła i emblematów PSP, dla komend i dla jednostek ratowniczo - gaśniczych, a także oznaczenia stopni na naramiennikach. (...)(...)swetry, ubrania specjalne i koszarowe, wizerunków orła na czapki służbowe, kapelusze i berety oraz emblematów Państwowej Straży Pożarnej". (...)Sąd oddalił również wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu włókien, z Centrum (...) , w celu ustalenia „ czy dla uzyskania wizerunku emblematów wykonywanych przez firmę (...)(...)
Czytaj więcej»

I ACa 225/05

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2005-03-18

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 8%

(...)i wykorzystując ukształtowany przez reklamę wizerunek krzyżówkowej serii numerycznej powódki wzajemnej.
Czytaj więcej»

I ACa 1878/04

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2005-01-05

Data publikacji: 2020-06-29

trafność 30%

Istotność:

(...)napis zawierający markę kawy oraz wizerunek czerwonego naczynia do kawy zanurzonego(...)napis zawierający markę kawy oraz wizerunek żółtego naczynia do kawy zanurzonego(...)(...) (przedstawiającego na tylnej etykiecie wizerunki czerwonego kubka o kształcie imitującym(...)(...)(...)w torebce – opakowaniu przedstawiającym wizerunek słoika do kawy o kształcie(...)(...) , a poniżej z wizerunkiem czerwonej, bądź żółtej filiżanki do(...)części torebki, a poniżej z wizerunkiem czerwonej filiżanki do kawy na(...)(...)(...)zarejestrowane znaki towarowe, a więc wizerunek kubka i ziaren kawy, a w jedynym przypadku również nazwę (...) , a nie całe produkty stron, przy czym zgodnie z art. 156 PWP wizerunek rozsypanych ziaren kawy nie może być zakazany i nie powinien być brany pod uwagę przy ocenie podobieństwa. (...)(...)produktów zawierających oznaczenie (...) z wizerunkiem zielonego kubka na tylnej etykiecie i (...) z wizerunkiem żółtego kubka i w tej części oddalono wniosek i zażalenie powoda na mocy art. 385 k.p.c. w związku z art. 397 § 2 k.p.c.
Czytaj więcej»

II AKa 337/04

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2004-11-04

Data publikacji: 2015-09-09

trafność 19%

Istotność:

(...)utrwalanie się w świadomości pokrzywdzonej wizerunku sprawcy , a tym samym narastania u niej pewności , czy też pojawiania się wątpliwości w zakresie poprawności identyfikacji napastnika. (...)Pamiętać przy tym należy iż okazanie wizerunku osoby jest czynnością zastępczą i powinno być przeprowadzone jedynie wtedy, gdy brak jest możliwości okazania osoby podejrzanego /vide Kodeks Postępowania Karnego -tom I pod redakcją prof.
Czytaj więcej»