Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

X Kz 897/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-08-10

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 47%

Nie ulega wątpliwości, że zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej, o której mowa w(...)niż ten, który objęty jest tajemnicą zawodową. (...)Przed wystąpieniem z wnioskiem o zwolnienie z tajemnicy zawodowej, należało również rozważyć wątpliwości co do statusu M. W. w tej sprawie. Należało wstępnie ustalić, czy dana osoba jest w ogóle uprawniona do powoływania się na tajemnicę radcy prawnego. Radca prawny jest obowiązany zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzieleniem pomocy prawnej ( art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych ).
Czytaj więcej»

II Kp 109/22

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Myszkowie

Data orzeczenia: 2022-03-28

Data publikacji: 2023-02-09

trafność 47%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)w przedmiocie zwolnienia z zachowania tajemnicy adwokackiej w sprawie sygn. akt 4090-0.Ds 607.2022. na podstawie art. 180 § 2 k.p.k. postanawia zwolnić adwokata W. H. z zachowania tajemnicy adwokackiej i zezwolić na jego(...)UZASADNIENIE Prokurator Prokuratury Rejonowej w Myszkowie wniósł o zwolnienie z zachowania tajemnicy adwokackiej (...) .
Czytaj więcej»

XXIII Zs 43/22

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-30

Data publikacji: 2022-08-18

trafność 47%

Orzeczenie nieprawomocne

W uzasadnieniu powołanego orzeczenia Sąd Najwyższy podkreślił, że informacja staje się "tajemnicą przedsiębiorstwa", dopiero kiedy przedsiębiorca ma wolę, by pozostała ona tajemnicą dla pewnych kół odbiorców, konkurentów i wola ta dla innych osób musi być rozpoznawalna. (...)W szczególności, w celu wykazania, o którym stanowi art. 18 ust. 3 nPzp wykonawca winien opisać środki, jakie zastosował celem zagwarantowania tejże tajemnicy, a w miarę potrzeby przedstawić również dowody potwierdzające wdrożenie systemu ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Powinien także mieć środki, możliwości i wiedzę, aby zastrzeżenie tajemnicy skutecznie wykazać. (...)Co do zasady Izba słusznie stwierdziła więc, że zastrzeżenie wyjaśnień tajemnicą przedsiębiorstwa nie było skuteczne.
Czytaj więcej»

XII Kp 1005/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-11-28

Data publikacji: 2018-02-07

trafność 47%

Orzeczenie nieprawomocne

U. z 2014 r., nr 637, t.j.) radca prawny jest obowiązany zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzielaniem pomocy prawnej, a także nie może być zwolniony z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o(...)(...)Zgodnie z art. 180 § 2 kpk zwolnienie radcy prawnego z zachowania tajemnicy zawodowej może nastąpić wyłącznie jeżeli jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność nie może być ustalona na podstawie innego dowodu. Analiza źródeł dowodowych daje zatem możliwość poczynienia ustaleń w zakresie okoliczności, których dotyczył wniosek Prokuratora (o zwolnienie z zachowania tajemnicy zawodowej). Sąd Okręgowy uznał za zasadne zwolnienie z zachowania tajemnicy zawodowej radcy prawnego K. K. w zakresie wykorzystania dowodowego zabezpieczonych dokumentów.
Czytaj więcej»

XI Kz 704/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2017-09-27

Data publikacji: 2018-01-26

trafność 47%

(...)świadka osoby obowiązanej do zachowania tajemnicy adwokackiej na podstawie art. 437 § 2 k.p.k. postanawia: zmienić zaskarżone postanowienie w ten sposób, że nie uwzględnić wniosku o zezwolenie na przesłuchanie w charakterze świadka adwokata co do okoliczności objętych tajemnicą adwokacką. (...)(...)których ma zostać zwolniony z tajemnicy adwokackiej oraz brak określenia w jaki sposób zezwolenie go z tajemnicy adwokackiej oraz brak określenia w jaki sposób zezwolenie go z tajemnicy adwokackiej jest niezbędne dla dobra(...)Mając na uwadze powyższe wniósł o zmianę zaskarżonego postanowienia poprzez nie zwalnianie go z zachowania tajemnicy adwokackiej ewentualnie uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. (...)Tym samym złożenie przez niego zeznań nie było objęte zakazem, o którym mowa w art. 178 § 1 kpk , a jedynie mógłby odmówić złożenia zeznań co do okoliczności, na które rozciąga się obowiązek zachowania tajemnicy określonej w art. 6 prawo o adwokaturze .
Czytaj więcej»

IV Kp 1661/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-12-06

Data publikacji: 2018-01-31

trafność 47%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)zgody na udostępnienie informacji stanowiących tajemnicę bankową na podstawie art. 329 § 1 i 2 kpk i art. 106 b ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (...)(...)siedzibą w W. informacji stanowiącej tajemnicę bankową odnośnie rachunku bankowego o(...)(...)(...)czynności bankowe, udzielenia informacji stanowiących tajemnicę bankową jedynie na podstawie postanowienia wydanego na jego wniosek przez właściwy miejscowo sąd okręgowy. (...)W ocenie Sądu, w przedmiotowym postępowaniu zachodzi konieczność dowodowego wykorzystania informacji objętych tajemnicą bankową, w celu wykrycia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej w zakresie opisanym w sentencji postanowienia.
Czytaj więcej»

X Kz 1382/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-11-16

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 47%

Sąd Okręgowy zważył, co następuje: Zażalenia są zasadne o ile podnoszą kwestię braku uzasadnienia wskazywanych przez sąd I instancji przesłanek do zwolnienia z tajemnicy zawodowej. (...)Przy ponownym rozpoznaniu sprawy sąd rejonowy ponownie rozważy zasadność wniosku prokuratora o zwolnienie M. R. oraz D. O. z tajemnicy radcy prawnego, stosownie do wymogów przepisu art. 180 § 2 k.p.k. (...)Dotychczas nie podjęto jednak próby przesłuchania jej w charakterze świadka na okoliczność autorstwa powyższego pisma oraz autentyczności podpisu, co nie wymaga zwolnienia z tajemnicy. (...)Po prawidłowym rozważeniu całokształtu okoliczności, które mają znaczenie dla oceny zasadności wniosku, sąd winien podjąć decyzję w przedmiocie zwolnienia z tajemnicy radcy prawnego, pamiętając o konieczności jej właściwego uzasadnienia.
Czytaj więcej»

VII Kz 423/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2014-06-18

Data publikacji: 2014-06-24

trafność 46%

Istotność:

Teza orzeczenia: Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność – co najważniejsze – nie może być ustalona na podstawie innego dowodu.
(...)przedmiocie zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy radcy prawnego na podstawie art.(...)B. S. z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej radcy prawnego, w celu(...)1Ds.391/13, co do faktów objętych tajemnicą zawodową radcy prawnego na okoliczność:(...)(...)Zażalenie radcy prawnego B. S. okazało się zasadne, natomiast skutkiem jego wniesienia musiała być zmiana zaskarżonego postanowienia i nie zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy tegoż radcy prawnego. (...)Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to(...)(...)Jednocześnie zwolnienie z tajemnicy zawodowej ma umożliwić przesłuchanie radcy prawnego na okoliczność w jakich sprawach reprezentowała M. N. .
Czytaj więcej»

IV Ns 202/23

postanowienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2025-03-06

Data publikacji: 2025-03-21

trafność 46%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)decyzji administracyjnych zawierających informacje stanowiące tajemnicę zawodową w zakresie, o który mowa w art. 19 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o nadzorze nad rynkiem kapitałowym . 2 Pozostawić strony przy poniesionych kosztach.
Czytaj więcej»

II Kp 501/21

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kartuzach

Data orzeczenia: 2021-11-09

Data publikacji: 2022-04-05

trafność 46%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazać należy, iż zgodnie z treścią art. 180 § 2 k.p.k. osoby zobowiązane do zachowania tajemnicy radcy prawnego mogą być przesłuchiwane co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to(...)Sąd na podstawie poczynionej analizy akt postępowania w sprawie PO II Ds. 52.2020 uznał, iż zwolnienie z tajemnicy radcy prawnego J. J. jawi się jako nieuzasadnione. (...)Zwolnienie z tajemnicy radcy prawnego obsługującego oraz doradzającego(...)mogą każdorazowo skutkować zwolnieniem z tajemnicy zawodowej. Art. 180 § 2 k.p.k. wobec analogii względem tajemnicy adwokackiej pozostaje przepisem szczególnym w(...)prawnych, który determinuje istotę zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów o których radca dowiedział się udzielając pomocy lub prowadząc sprawę.
Czytaj więcej»