Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

II AKa 198/18

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2018-12-27

Data publikacji: 2020-09-24

trafność 10%

(...)że osoby obowiązane do zachowania tajemnicy notarialnej, adwokackiej, radcy prawnego, doradcy podatkowego, lekarskiej, dziennikarskiej lub statystycznej oraz tajemnicy Prokuratorii Generalnej, mogą być przesłuchiwane co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to(...)
Czytaj więcej»

III APa 28/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-12-16

Data publikacji: 2015-02-19

trafność 10%

Pozwany zajmował w powodowej spółce jedno z kluczowych stanowisk i miał dostęp do wszystkich tajemnic przedsiębiorstwa, a w szczególności – znał ceny i warunki dostaw surowców, ceny i warunki sprzedaży towarów (łącznie z marżą) oraz dane kontaktowe partnerów biznesowych. (...)Nie było przy tym konieczne wyjaśnianie, czy rzeczywiście pozwany ujawnił wobec nowego pracodawcy informacje, które mogły być określone jako tajemnica przedsiębiorstwa swojego byłego pracodawcy. (...)(...)miał dostęp do wszystkich istotnych tajemnic przedsiębiorstwa jak: ceny i warunki(...)
Czytaj więcej»

VI P 13/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2014-10-28

Data publikacji: 2015-01-19

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Z. K. (1) zobowiązał się na okres 15 lat do nieujawniania i utrzymywania w tajemnicy wszelkich informacji, które były lub są tajemnicami przedsiębiorstwa jego pracodawców lub wszystkich związanych z nim podmiotów. (...)Także treść niniejszej umowy podlega wzajemnemu obowiązkowi zachowania tajemnicy.
Czytaj więcej»

III C 264/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2021-12-20

Data publikacji: 2022-01-31

trafność 10%

Pozwany przedłożył obecnym także bilingi rozmów telefonicznych, wydruki e-maili do których uzyskał bezprawnie dostęp naruszając tajemnicę korespondencji i zdjęcia powódki z innym mężczyzną wchodzących do klatki schodowej z oznaczeniem dat. (...)Powódka wskazała, że w myśl art 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)(...)tym prawo do zachowania w tajemnicy korespondencji, bowiem bezprawnie i w sposób zawiniony oraz z premedytacją korzystał z jej skrzynki poczty elektronicznej, oraz uzyskał dostęp do konta na portalu społecznosciowym F. .
Czytaj więcej»

III AUa 2711/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2014-08-08

Data publikacji: 2014-08-29

trafność 10%

Istotność:

(...)przekazywał szereg informacji stanowiących ówcześnie tajemnicę państwową i służbową, a także kontaktował się z nim w więzieniu, załatwił widzenie jego żonie, którą zawiózł do męża swoim prywatnym samochodem. (...)Po pierwsze należy wskazać, iż w odwołaniu i apelacji skarżący podnosił, że wielokrotnie pomagał osobom działającym na rzecz niepodległości Państwa Polskiego, w tym przekazywał im informacje objęte tajemnicą państwową. (...)Nie udowodnił także by podmiotom tym przekazywał informacje objęte tajemnicą państwową.
Czytaj więcej»

II Ca 1901/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-11-17

Data publikacji: 2020-01-30

trafność 10%

(...)towarzystwem ubezpieczeń nie była objęta tajemnicą przedsiębiorstwa Banku i towarzystwa ubezpieczeń,(...)umowy - ze względu na tajemnicą przedsiębiorstwa - były objęte obowiązkiem zachowania w tajemnicy, a zatem nie mogły zostać(...)
Czytaj więcej»

VII AGa 38/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-21

Data publikacji: 2019-05-25

trafność 10%

W trakcie trwania umowy, a także po jej rozwiązaniu przez okres jednego roku pozwany zobowiązał się zachować w bezwzględniej tajemnicy, nie przekazywać, nie ujawniać ani(...)lub „ściśle poufne” lub „tajemnica wewnętrzna” przez członków zarządu spółki(...)(...)W pierwszym rzędzie zauważyć należało, że jakkolwiek w sprawie były podstawy do uznania, że z uwagi na dostęp pozwanego do informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa powoda, mogło dojść do(...)
Czytaj więcej»

I C 802/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-09-17

Data publikacji: 2017-08-31

trafność 10%

Istotność:

Ponieważ kuratorzy zobowiązani są do zachowania tajemnicy zawodowej, naruszenie tego obowiązku stoi w sprzeczności z prawem, a w przypadku powodów doprowadziło do naruszenia ich dóbr osobistych w postaci dobrego imienia oraz godności. (...)Z kart czynności nadzoru sporządzonych przez kurator społeczną nie wynika naruszenie zasady tajemnicy zawodowej. (...)Działania podstępne nie tylko naruszają nietykalność psychiczną człowieka, ale mogą też prowadzić do pogwałcenia prawa do tajemnicy korespondencji, np. podanie się za(...)
Czytaj więcej»

I C 866/18

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-07-15

Data publikacji: 2022-11-17

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z treścią art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)(...)narusza dobro osobiste w postaci tajemnicy korespondencji. (...)Nieuzasadniona jest ponadto próba pozwanych niejako wartościowania dóbr osobistych – tajemnicy korespondencji (ogólnie) nad dobrym imieniem czy prywatnością powoda – co również miałoby skutkować oddaleniem powództwa.
Czytaj więcej»

VI ACa 1119/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-06-24

Data publikacji: 2015-08-02

trafność 10%

Istotność:

(...)integralną część niniejszej Decyzji, zawierającego tajemnice przedsiębiorstwa. (...)Jednocześnie (...) zastrzegła informacje dotyczące kalkulacji wysokości hurtowej opłaty za przeniesienie przydzielonego numeru jako tajemnicę przedsiębiorstwa. (...) poinformowała, iż informacja(...)przez (...) koszty nie stanowi tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»