Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

IX P 819/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-09-26

Data publikacji: 2018-02-22

trafność 17%

(...)ale także informacje nie będące tajemnicą pracodawcy, jeżeli ich ujawnienie mogłoby narazić na szkodę lub zagrozić reputacji jego lub jego klientów. (...)Należą do nich zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska ( art. 23 k.c ). (...)Powszechnie jednak przyjmuje się, że w przypadku osób prawnych ochronie podlegają takie dobra jak renoma, wizerunek firmy, nazwa, tajemnica korespondencji. (...)Brak uregulowań sprzeciwia się uznaniu w każdych okolicznościach za skuteczny zarzutu naruszenia tajemnicy komunikowania się i oddalenia dowodu stanowiącego naruszenie takiej tajemnicy.
Czytaj więcej»

IV P 152/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-02-02

Data publikacji: 2021-04-13

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Zarzuty pracownika, które przywołał on jako uzasadnienie rozwiązania umowy o pracę na podstawie art. 55 § 1 (1) k.p. dotyczące naruszania dóbr osobistych i dyskryminacji winny pod względem temporalnym mieścić się w jednomiesięcznym terminie , o którym mowa w art. 52 § 2 kp w zw. z art. 55§ 2 kp, chyba, że łącznie ujęte prowadzą do mobbingu. (...)
Powód nie wyjaśnił też o jaką korespondencję chodzi w jego zarzucie dotyczącym naruszenia tajemnicy korespondencji. (...)Jest to ważna kwestia, bo chodzi o tajemnicę korespondencji. (...)A. P. wskazała, że doszło do złamania tajemnicy korespondencji. (...)Ponadto twierdzenia animatorów dotyczące naruszenia tajemnicy korespondencji były ważkie.
Czytaj więcej»

V ACa 639/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-10-19

Data publikacji: 2018-04-09

trafność 17%

Istotność:

Następnie ekspertyzę tę uzupełnił w oparciu o wewnętrzną dokumentację firmy (...) objętą tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Niemniej jednak sporządzenie opinii wiązałoby się oczywiście z koniecznością ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa. Na tę tajemnicę powód konsekwentnie powoływał się w toku postępowania przed sądem. (...)Sąd na wniosek uprawnionego powinien stosować wykładnię możliwie przychylną dysponentowi tajemnic przedsiębiorstwa i zarządzić wszelkie takie środki, które uniemożliwią zapoznanie się z tajemnicą przeciwnikowi procesowemu czy konkurentowi.
Czytaj więcej»

V Pa 28/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Opolu

Data orzeczenia: 2016-07-21

Data publikacji: 2024-08-29

trafność 17%

Informacjami, których ujawnienie może wyrządzić pracodawcy szkodę, są w szczególności tajemnice przedsiębiorstwa. (...)Pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa obejmuje wszelkie sfery działalności przedsiębiorstwa, także tajemnice handlowe, dotyczące odbiorców produktów oraz kanałów dystrybucji produktów (M.Gersdorf, K.Rączka, J.Skoczyński: Kodeks pracy. (...)Pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa obejmuje zatem wszelkie sfery działalności przedsiębiorstwa, także tajemnice handlowe, dotyczące odbiorców produktów lub usług oraz kanałów dystrybucji tych dóbr. Istotą tajemnicy przedsiębiorstwa jest jej użyteczność oraz poufność.
Czytaj więcej»

XVII AmA 58/21

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-11-10

Data publikacji: 2023-01-18

trafność 17%

(...)być ujawniane poufne informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa lub osobiste p. (...)W przypadku wszczęcia postępowania antymonopolowego Przedsiębiorca byłby pouczony o prawie do złożenia ewentualnego wniosku o ograniczenie prawa wglądu do informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa lub innych tajemnic prawnie chronionych. (...)Dla sprawy niniejszej istotny był więc również, stosowany odpowiednio, art. 225 kpk dotyczący ochrony tajemnic w trakcie przeszukania. (...)Tryb wskazany w § 1 nie obowiązuje w stosunku do pism lub innych dokumentów, które zawierają informacje niejawne o klauzuli „zastrzeżone” lub „poufne” albo dotyczą tajemnicy zawodowej lub innej tajemnicy prawnie chronionej, jeżeli ich posiadaczem(...)
Czytaj więcej»

II Ca 134/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-04-05

Data publikacji: 2016-05-11

trafność 17%

Istotność:

W dniu 1 czerwca 2010 roku, strony zawarły umowę o zakazie działalności konkurencyjnej oraz o ochronie tajemnicy handlowej w czasie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu. (...)W tym samym dniu, strony zawarły umowę o zakazie działalności konkurencyjnej oraz o ochronie tajemnicy handlowej w czasie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu. (...)W rozpoznawanej sprawie zakres zakazu konkurencji strony ustaliły w § 1 umowy o zakazie działalności konkurencyjnej oraz ochronie tajemnicy handlowej w czasie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu z dnia 20 kwietnia 2012 roku. (...)Sąd pierwszej instancji ustalił, że w § 3 ustępie 4 umowy o zakazie działalności konkurencyjnej oraz ochronie tajemnicy handlowej w czasie trwania stosunku(...)pozwanego zakazu konkurencji lub naruszenia tajemnicy handlowej po ustaniu stosunku pracy,(...)
Czytaj więcej»

VII P 6/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-10-14

Data publikacji: 2021-10-07

trafność 17%

Powyższe działania stanowiły przejaw naruszenia dóbr osobistych w postaci prawa do tajemnicy korespondencji, a także art. 267 § 1 k.k. (...)Przesłanie tego dokumentu nie może być ocenione w kategoriach naruszenia tajemnicy powódki, gdyż treść tego dokumentu była znana regionalnym kierownikom sprzedaży, i do nich adresowana. (...)Nie ma również wątpliwości, że dane znajdujące się w planie pracy na 2016 r. stanowiły tajemnicę przedsiębiorstwa i nie były danymi powszechnie znanymi innym pracownikom jak twierdził pozwany. (...)Ponadto z uwagi na trudne i silnie konkurencyjne warunki panujące na rynku farmaceutycznym dane te stanowiły bezsprzecznie tajemnice przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

IV U 466/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2014-11-12

Data publikacji: 2015-01-12

trafność 17%

Nie stanowi przy tym logicznego wyjaśnienia odmowy przedstawienia takich dowodów zasłanianie się tajemnicą służbową czy tajemnicą przedsiębiorstwa – nie było np.(...)Notabene twierdzenie, że informacje te są objęte tajemnicą, też było spóźnione, gdyż zostało zgłoszone dopiero na rozprawie.
Czytaj więcej»

XVII AmE 203/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-08-28

Data publikacji: 2019-11-27

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Przedsiębiorca posiada wymagalne zaległości podatkowe w kwocie (...) zł [tajemnica skarbowa] . (...)organu kontroli skarbowej ( [tajemnica skarbowa] pismo k. 1 akt adm.). (...)(...)do kwoty zaległości wymagalnych”. [tajemnica skarbowa] Ponadto Naczelnik Urzędu Skarbowego(...)
Czytaj więcej»

X C 2112/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-04-26

Data publikacji: 2022-02-10

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nietezowane
Nadto złożył oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej. Dowód: umowa przelewu wierzytelności, k. 23-24; upoważnienie do przekazania danych objętych tajemnicą bankową, k. 23; potwierdzenie wykonania przelewu, k. 86 Powód pismem z dnia 25 grudnia 2019 r., zawiadomił (...) Bank S.A. w W. o cesji wierzytelności i wezwał go do zwrotu kwoty 1833,19 zł. W odpowiedzi pozwany w dniu 27 stycznia 2020 r. skierował pismo do powoda, w którym odmówił udzielenia informacji z uwagi na ochronę tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»