Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

III AUa 633/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-04-06

Data publikacji: 2016-04-29

trafność 15%

Istotność:

(...)okoliczności, że detektyw jest związany tajemnicą zawodową i zwolnienie go w tym zakresie z tajemnicy może nastąpić na zasadach określonych w kodeksie postępowania karnego , a tym samym skarżący nie może ujawnić szczegółów dotyczących wykonywanych dzieł. (...)Skoro organ rentowy nie jest władny zwolnić płatnika z obowiązku zachowania w tajemnicy informacji określonych w ustawie, to nie może okoliczności kwalifikować w oderwaniu od jego wyjaśnień, wskazujących na charakter postanowień zawieranych umów, z których wynika, że były to umowy o dzieło. (...)(...)usługach detektywistycznych zobowiązującego do zachowania tajemnicy detektywa, poprzez jego niezastosowanie i przyjęcie, iż brak załączonych raportów detektywistycznych do akt sprawy świadczy jednoznacznie, iż zamówienie ma charakter umowy zlecenia.
Czytaj więcej»

III AUa 766/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-01-20

Data publikacji: 2016-04-29

trafność 12%

Zgodnie z określonym zakresem D. O. była zobowiązana do świadczenia pracy na stanowisku pracownika biurowego, a w szczególności do utrzymywania czystości w obrębie biura, przestrzegania przepisów o ochronie tajemnicy służbowej. (...)(...)biura oraz przestrzeganie przepisów o tajemnicy służbowej, tymczasem ubezpieczona w spornym okresie pełniła zastępstwo kierownika zakładu. Sąd Okręgowy zwrócił uwagę, że zgodnie z pisemnym zakresem obowiązków D. O. została zatrudniona, jako pracownik biurowy, zaś do zakresu jej obowiązków należało świadczenie pracy w tym charakterze oraz utrzymanie czystości w obrębie biura i przestrzeganie przepisów o ochronie tajemnicy służbowej. (...)(...)biura, przestrzeganie przepisów o ochronie tajemnicy służbowej, a tymczasem w okresie(...)
Czytaj więcej»

II Cz 886/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-06-08

Data publikacji: 2016-04-29

trafność 14%

(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. Jak podkreśla się w orzecznictwie - nietykalność mieszkania, podobnie jak tajemnica korespondencji, stanowi jeden z przejawów szeroko pojętego prawa do prywatności.
Czytaj więcej»

X P 561/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-03-01

Data publikacji: 2016-04-28

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Jednocześnie na spotkaniu J. P. wskazał powodowi, że zgodnie z art. 8 mowy o pracę, powód jest zobowiązany do zachowania tajemnicy służbowej i ponosi odpowiedzialność za powstałe szkody. (...)(...)na szkodę pracodawcy, niezachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie może narazić pracodawcę na szkodę poprzez bezprawne przetwarzanie przez powoda danych osobowych pracowników kancelarii oraz z powodu nieusprawiedliwionego niestawiennictwa w pracy.
Czytaj więcej»

VIII P 52/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-04-23

Data publikacji: 2016-04-28

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Naczelnik M. podjął decyzję, że będą to nowi kierowcy przyjęci przez niego do pracy i utrzymywał to w tajemnicy przed pracownikami.
Czytaj więcej»

I C 581/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-12-11

Data publikacji: 2016-04-28

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Na podstawie art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

VI U 120/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-03-31

Data publikacji: 2016-04-28

trafność 6%

Istotność:

(...)poszanowaniu uprawnionych interesów poufności oraz tajemnicy zawodowej i handlowej, c) obowiązek administracji uzasadniania swoich decyzji. 3.
Czytaj więcej»

II K 261/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Inowrocławiu

Data orzeczenia: 2015-11-27

Data publikacji: 2016-04-27

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Jako przyczyny wypowiedzenia zostały wskazane: 1. brak lojalności wobec pracodawcy poprzez wykorzystywanie informacji dotyczących dostawców stanowiących tajemnicę handlową pracodawcy dla osiągnięcia własnych(...)
Czytaj więcej»

I ACa 591/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-11-30

Data publikacji: 2016-04-27

trafność 5%

Istotność:

Zgodnie z treścią art. 23 k.c. , dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

VII Ka 200/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2016-04-25

Data publikacji: 2016-04-27

trafność 31%

Istotność:

Teza orzeczenia: Ze sformułowań przepisów art. 330 § 1 i 2 k.p.k. i art. 55 § 1 k.k. wynika możliwość wniesienia samoistnej skargi posiłkowej o czyn ścigany z urzędu jedynie wówczas, gdy prokurator po uprzednim uchyleniu przez sąd postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania lub o jego umorzeniu ( ze wskazaniem powodów uchylenia, a w miarę potrzeby także (...)
U. 153/03 poz. 1503 – tekst jedn.) J. C. została oskarżona o to, że: III. w okresie od 1 sierpnia 2010 roku do chwili obecnej w C. , jako właściciel (...) , wykorzystała w prowadzonej działalności gospodarczej tajemnicę przedsiębiorstwa pokrzywdzonych w zakresie technologii(...)(...)(...)bazę kontaktów handlowych, która stanowiła tajemnicę przedsiębiorstwa, skoro został w przeszłości(...)za używanie we własnej działalności tajemnicy innego przedsiębiorstwa, a w szczególności(...)czy w ww. okresie stanowiła tajemnicę przedsiębiorstwa i czy rzeczywiście została(...)(...)Poprzestając na apriorycznych twierdzeniach, że skoro oskarżony A. C. został uprzednio skazany wyrokiem sądu karnego za wykorzystywanie cudzych tajemnic przedsiębiorstwa, to tajemnice te musiał dalej przekazać swojej(...)(...)(...)iż oskarżeni dopuścili się naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa w sytuacji gdy pokrzywdzeni(...)technologie te nie mogą być tajemnicą przedsiębiorstwa oraz błąd w ustaleniach(...)były powszechnie dostępne nie objęte tajemnicą.
Czytaj więcej»