Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

XVII AmE 74/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-31

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

W 2015 r. powodowie dokonali sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym w ilości 447,631 MWh. (...)(...)zastępczej, w: 1. sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym niebędącym odbiorcami przemysłowymi(...)regulowany, albo 4. ilości energii elektrycznej zakupionej na własny użytek (dotyczy(...)(...)Przedsiębiorca posiadał w 2015 r. wydaną przez Prezesa URE koncesję nr (...) na wytwarzanie energii elektrycznej na okres od dnia 2 września 2011 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. (...)odnawialnych źródeł energii w małych instalacjach, w dniu 13 maja 2015 r. przedsiębiorca został wpisany do prowadzonego przez Prezesa URE rejestru wytwórców energii w małej instalacji pod numerem (...) z zakresem działalności: wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
Czytaj więcej»

III AUa 903/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-12-17

Data publikacji: 2015-01-13

trafność 32%

Specjalizuje się w wykonywaniu instalacji elektrycznych, zasilaniu oraz montażu rozdzielni w elektrowniach. (...)Do głównych jej zadań należał montaż urządzeń elektroenergetycznych (m.in. instalacji elektrycznej dla budynków pomocniczych oraz samej elektrowni). (...)Specjalizuje się m.in. w wykonywaniu instalacji elektrycznych, instalacji zasilania oraz montażu rozdzielni w elektrowniach. (...)Zarządzenie to wymienia przede wszystkim stanowiska elektromonterów (np. elektromonterów instalacji elektrycznych przemysłowych, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych, rozdzielni i sieci elektroenergetycznych).
Czytaj więcej»

XVII AmT 9/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-02-24

Data publikacji: 2021-07-29

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Projekt nie musi obejmować ani w części opisowej ani rysunkowej instalacji telekomunikacyjnej w lokalu Abonenta. 2. (...)H. (...) ) instalacji telekomunikacyjnych Budynków”, b/ ust. (...)I § 2 ust. 12 pkt. 2 in fine decyzji w zakresie wskazania „w szczególności kosztów energii elektrycznej zużytej przez Operatora”, e/ ust. (...)H. (...) ) instalacji telekomunikacyjnych Budynków”, b/ ust. 1(...)brzmieniu „w szczególności kosztów energii elektrycznej zużytej przez Operatora”, b/ ust.(...)dokonania odczytu wskazań podliczników energii elektrycznej”. lub • dotychczasowa treść(...)
Czytaj więcej»

IV Ca 248/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2013-05-29

Data publikacji: 2013-06-28

trafność 32%

(...)było podłączenie („wpięcie”) dodatkowego przewodu elektrycznego w przewód prądowy wiązki elektrycznej z pominięciem procedury technologicznej podłączania(...)(...)Zdaniem Sądu Okręgowego, fakt dokonania „samowolnego - dzikiego” podłączenia do instalacji elektrycznej pojazdu, dodatkowych przewodów, stanowi przejaw niewłaściwej eksploatacji pojazdu. (...)Jeśli owego przewodu nie przewidział projektant instalacji elektrycznej tego konkretnego modelu pojazdu, to nie powinien on się tam znajdować. Urządzenia elektryczne, a tym bardziej w specjalistycznych, ciężkich pojazdach mechanicznych nie mogą być dowolnie modyfikowane w trakcie użytkowania.
Czytaj więcej»

I C 185/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem

Data orzeczenia: 2017-08-10

Data publikacji: 2018-01-19

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Inwestor nie odpowiada wobec podwykonawcy swojego generalnego wykonawcy umowy o roboty budowlane, gdy nie znał treści łączącej te strony umowy, a nawet faktu jej zawarcia, zwłaszcza gdy całą cenę uiścił na rzecz generalnego wykonawcy inwestycji budowlanej.
Uzasadniając żądanie powód twierdził, że jako podwykonawca (...) GRUPA Sp. z o.o. wykonał w budowanym dla pozwanego budynku inwentarskim instalację elektryczną. (...) GRUPA Sp. z o.o.(...)(...)Mocą tej umowy powód podjął się kompleksowego wykonania instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych do przyłącza energetycznego wraz z instalacją odgromową na budowie obory wolnostojącej wznoszonej na posesji pozwanego w Ł. . (...)W dniu 28.04.2014 roku nastąpił obiór przez pozwanego od (...) GRUPA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością budynku obory, w tym instalacji elektrycznej i odgromowej. (...)W sprawie niniejszej powód był podwykonawcą (...) GRUPA Sp. z o.o. , z którą zawarł umowę o roboty budowlane, obejmującą wykonanie instalacji elektrycznej w budowanej dla pozwanego oborze.
Czytaj więcej»

III U 858/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Przemyślu

Data orzeczenia: 2015-01-21

Data publikacji: 2015-02-05

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Pracował wówczas na budowach wykonując instalacje elektryczne, jak również przy podłączaniu kabli, słupów, oświetlenia ulicznego. (...)Do obowiązków wnioskodawcy na zajmowanym stanowisku należało wykonywanie instalacji elektrycznych, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, linii napowietrznych i kablowych, przyłączy, wykonywanie rozdzieli, sieci energetycznych, instalacji silników w kotłowniach. Podłączał instalacje elektryczne w budynkach. (...)Wykonywał on stale i w pełnym wymiarze czasu pracy i przez cały okres zatrudnienia te same prace elektromontera linii kablowych i napowietrznych oraz instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

XVII Amz 55/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-02

Data publikacji: 2016-09-15

trafność 32%

Instalacja do produkcji oraz rozliczeń energii ze źródeł odnawialnych w (...) S.A. ” r. (k. 75-148 akt sąd.) oraz „Opinia o przygotowaniu instalacji oraz procedur związanych z produkcją i rozliczaniem energii odnawialnej w (...) S.A. ” (k.149-163 akt sąd.). (...)Opinia o przygotowaniu instalacji wskazuje, że wyznaczenie ilości energii(...)paliwa zużywanego do wytworzenia energii elektrycznej i ciepła zgodnie z wymogami(...)opłaty zastępczej oraz zakupu energii elektrycznej i ciepła wytworzonych w odnawialnych źródłach energii (Dz. (...)Plac ten mógł być wykorzystywany podczas normalnej pracy instalacji (k.88, k.184 akt sąd.). (...)Powód nie wypełnił przesłanek tam przewidzianych i zaniechał doprowadzenia swojej instalacji do stanu zgodnego z tym aktem prawnym, tak więc Prezes URE nie mógł wydać świadectwa potwierdzającego wytworzenie energii w odnawialnym źródle.
Czytaj więcej»

XVII AmE 7/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-05-15

Data publikacji: 2017-03-01

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód osiągnął w 2011 roku przychody z działalności objętej koncesją na wytwarzanie energii elektrycznej w wysokości 2.6333.391.000 zł, zaś wynik finansowy z działalności objętej koncesją na wytwarzanie energii elektrycznej wyniósł 339.715.000 zł. (...)(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)⚫ tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej.
Czytaj więcej»

I C 698/17

wyrok

Sąd Rejonowy w Kwidzynie

Data orzeczenia: 2017-08-09

Data publikacji: 2018-06-22

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Właściciel lokalu może skutecznie wypowiedzieć umowę najmu z uwagi na zaleganie z opłatami czynszowymi. Zły stan techniczny lokalu nie uprawnia najemcy do zaprzestania płatności czynszu najmu,
(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. Dalej przepis art. 6a ust.3 pkt.3a wyżej cytowanej ustawy mówi, że do obowiązków wynajmującego należy w szczególności dokonywanie naprawy i wymiany m.in. instalacji grzewczej lub pieców grzewczych. Oznacza to, że wynajmujący i właściciel lokalu (...) musi zapewnić sprawne działanie wszelkich instalacji i urządzeń umożliwiających najemcy korzystanie z wody, ciepła, energii elektrycznej itp. (...)Powyższy przepis nie wyklucza również możliwości żądania przez powoda od pozwanego odszkodowania w wypadku powstania szkody na skutek wadliwej instalacji grzewczej lub nieusunięcia jej w rozsądnym terminie.
Czytaj więcej»

X C 2185/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-06-28

Data publikacji: 2022-08-19

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nietezowane
Sporne pomiędzy stronami pozostawało w jakim stanie był strych, czy dom był ocieplony w całości i czy była stara instalacja elektryczna, czy wymieniona na miedzianą. Na podstawie zeznań świadków Sąd ustalił, że w listopadzie 2005 r. nie był ocieplony cały dom, tylko jedna ściana, nie była wymieniona kompleksowo cała stara instalacja elektryczna (pierwotnie aluminiowa) a strych nie był wykończony (gumolit, widoczne belki i brak dodatkowego pokrycia na ścianach). (...)Nie był jednak pewien co do instalacji. W kwestii ocieplenia domu i instalacji wahała się B. F. (k. 172 akt) nie potrafiąc jednoznacznie wskazać, kiedy to nastąpiło.
Czytaj więcej»