Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

I C 1749/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-06-12

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 32%

Lokale na najwyższej kondygnacji posiadają samodzielne instalacje CO zasilane z instalacji gazowej. (...)Fakt zatem, że istnieją lokale nie korzystają bezpośrednio z instalacji, nie wyłącza tej instalacji z zakresu nieruchomości wspólnej. (...)Nie ulega wątpliwości, że wszelkie instalacje (wod.-kan., elektryczne, c.o., gazowe, telekomunikacyjne, itp.) rozprowadzone(...)(...)Koszty dostawy energii cieplnej, podobnie jak koszty dostawy gazu czy energii elektrycznej, obejmują standardowo tzw. składniki stałe i zmienne.
Czytaj więcej»

II K 893/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

Data orzeczenia: 2018-06-28

Data publikacji: 2019-01-24

trafność 32%

Istotność:

Na potrzeby prac remontowych założone zostało tymczasowe gniazdo elektryczne przy skrzynce z pomiarem instalacji elektrycznej administracyjnej znajdującej się na korytarzu. (...)Wskazano, że było to sprawdzenie instalacji i demontaż gniazda. (...)Nie miał wiedzy, że został mu zdjęty licznik energii elektrycznej. (...)Z zeznań tego świadka wynikało ponadto, że tego typu gniazdek na potrzeby przeprowadzanych remontów nie zakłada się poprzez przewierty z rozdzielnicy prądu do mieszkania z uwagi na dużą ilość instalacji elektrycznych w takim miejscu i możliwość ich uszkodzenia.
Czytaj więcej»

I ACa 1415/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 32%

W dniu 23 czerwca 2000 r., (...) S.A. w Ł. wystawił warunki przyłączenia urządzeń elektrycznych i instalacji dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na powyższej posesji. (...)Zgodnie z warunkami na powodzie ciążył obowiązek budowy instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku (pkt 6 warunków). (...)Strony ustaliły, że miejscem dostarczania energii elektrycznej będą zaciski prądowe przewodów przyłącza(...)(...)(...)przyłączenie do sieci dystrybucyjnej pozwanego instalacji zgodnie z wydanymi przez (...) warunkami, które obecnie kwestionuje jako niewykonalne w zakresie usytuowania instalacji odbiorczej, której wykonanie obciąża przyszłego odbiorcę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 185/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem

Data orzeczenia: 2017-08-10

Data publikacji: 2018-01-19

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Inwestor nie odpowiada wobec podwykonawcy swojego generalnego wykonawcy umowy o roboty budowlane, gdy nie znał treści łączącej te strony umowy, a nawet faktu jej zawarcia, zwłaszcza gdy całą cenę uiścił na rzecz generalnego wykonawcy inwestycji budowlanej.
Uzasadniając żądanie powód twierdził, że jako podwykonawca (...) GRUPA Sp. z o.o. wykonał w budowanym dla pozwanego budynku inwentarskim instalację elektryczną. (...) GRUPA Sp. z o.o.(...)(...)Mocą tej umowy powód podjął się kompleksowego wykonania instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych do przyłącza energetycznego wraz z instalacją odgromową na budowie obory wolnostojącej wznoszonej na posesji pozwanego w Ł. . (...)W dniu 28.04.2014 roku nastąpił obiór przez pozwanego od (...) GRUPA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością budynku obory, w tym instalacji elektrycznej i odgromowej. (...)W sprawie niniejszej powód był podwykonawcą (...) GRUPA Sp. z o.o. , z którą zawarł umowę o roboty budowlane, obejmującą wykonanie instalacji elektrycznej w budowanej dla pozwanego oborze.
Czytaj więcej»

XVII AmE 7/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-05-15

Data publikacji: 2017-03-01

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód osiągnął w 2011 roku przychody z działalności objętej koncesją na wytwarzanie energii elektrycznej w wysokości 2.6333.391.000 zł, zaś wynik finansowy z działalności objętej koncesją na wytwarzanie energii elektrycznej wyniósł 339.715.000 zł. (...)(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)⚫ tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej.
Czytaj więcej»

III AUa 1186/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-04-12

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 32%

Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Podejmowane przez niego obowiązki pracownicze związane były z naprawą maszyn oraz montażem instalacji elektrycznej, co nie może zostać zakwalifikowane do prac świadczonych w warunkach szczególnych, skatalogowanych w wykazie A, dziale II, stanowiącym załącznik do powołanego wyżej rozporządzenia. (...)Wykonywał wszelkie prace elektryczne. (...)Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

XII C 171/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2014-11-18

Data publikacji: 2014-11-21

trafność 32%

Istotność:

Powód jest obecnie jedynie właścicielem drogi , pod którą przebiega instalacja kanalizacyjna. (...)Istnieje, w odczuciu powoda, konieczność uregulowania stanu faktycznego i prawnego instalacji kanalizacji deszczowej przy ul. (...) w P. . Pozwany zakwestionował legitymację czynną powoda, wskazując, iż powód nie wykazał, aby w istocie był właścicielem gruntu, w którym biegną instalacje kanalizacyjne, a także, że on te instalacje wybudował. (...)Jako podstawę swojego roszczenia powód podał art. 49 § 2 k.c. , zgodnie z którym, osoba która poniosła koszty budowy urządzeń służących do doprowadzenia lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej, i jest ich właścicielem, może(...)
Czytaj więcej»

I C 1447/11

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Radomiu

Data orzeczenia: 2012-11-21

Data publikacji: 2014-02-17

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

W dniu 25 marca 2011 roku uchwałą nr (...) W. przy ul. (...) w R. w sprawie wykonania instalacji CO i CCW w budynku, wyrażono zgodę na wykonanie instalacji co i ccw w budynku przy ul. (...) . (...)Instalacja w ich mieszkaniach już funkcjonuje. (...)Do kosztów zarządu nie należą zatem wydatki na indywidualną własność, także nie są kosztami zarządu wydatki na usługi dostarczane do lokali stanowiących indywidualną własność (np. za wodę, ciepło, odprowadzanie ścieków, gaz, energię elektryczną). Powodowie wyposażyli swoje lokale w indywidualne ogrzewanie elektryczne, gazowe czy też centralne podłączone(...)w kosztach osób posiadających w/w instalacje we własnych mieszkaniach od osób, które takich instalacji nie posiadają spowodowałoby, iż udział(...)
Czytaj więcej»

III Ca 1565/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-11-17

Data publikacji: 2016-01-12

trafność 32%

Instalacja gazowa i elektryczna była znacznie zużyta natomiast z instalacji wodnej dochodziło do wycieków wody. (...)Powódka podniosła również, iż właściciele wszystkich domków rozliczyli się z tytułu podatku od nieruchomości, za prace porządkowe na terenie ośrodka i wymianę bramy głównej, położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Powódka zaznaczyła również, iż faktury za nowe instalacje elektryczne i wodociągowe nie zostały wprowadzone do jej księgowości jako koszt, gdyż wiedziała, że zgodnie z ustną umową, miała otrzymać zwrot tej kwoty od poszczególnych właścicieli. (...)Według pozwanych domki były wyposażone w wodę i energię elektryczną.
Czytaj więcej»

VI ACa 191/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-26

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 32%

Jednocześnie wykonawca robót budowlanych miał dostęp do sieci elektroenergetycznej, skoro za pośrednictwem instalacji należącej do przyłączonego do sieci powoda mógł kupować energię elektryczną od zewnętrznych dostawców. (...)Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił powodowi koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. (...)(...)po uprzednim przyłączeniu wykonawcy do instalacji powoda, a także, iż wykonawca mógł za pośrednictwem tej instalacji dokonywać zakupu energii od podmiotów zewnętrznych. (...)(...)przez spółkę koszty wytworzenia energii elektrycznej, zaś powód nie zobowiązał się przenieść na wykonawcę własności energii za odpowiednią cenę, lecz udostępnił mu energię elektryczną wykorzystując do tego własne instalacje.
Czytaj więcej»