Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

XII Ga 371/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-08-11

Data publikacji: 2018-10-30

trafność 32%

Z przedłożonego zestawienia wynika, że miały miejsce znaczne wahania zużycia energii elektrycznej. (...)Ocena charakteru nielegalnego poboru energii elektrycznej jest sporna. (...)Przy ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz wysokości dochodzonego roszczenia Sąd Rejonowy dopuścił dowód z opinii biegłego z dziedziny instalacji elektrycznych (postanowienie k. 439 akt), który(...)doszło do nielegalnego poboru energii elektrycznej ( (...) ) wskutek manipulacji(...)(...)Za prawidłowy (właściwy) stan techniczny zarówno instalacji podlicznikowej, jak i zalicznikowej, w tym za układ pomiarowo- rozliczeniowy odpowiada odbiorca energii elektrycznej, czyli w okolicznościach niniejszej sprawy- pozwany, który tego obowiązki nie dopełnił.
Czytaj więcej»

III AUa 652/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-06-14

Data publikacji: 2018-08-30

trafność 32%

Istotność:

Z ubezpieczonym współpracował świadek A. F. zajmujący stanowisko montera instalacji sanitarnych-spawacza, a następnie brygadzisty. (...)Oprócz pilarek na wydziale pracowały też spawarki elektryczne. (...)Ocenić zatem należało, czy praca przy wycinaniu przy użyciu pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym wypełnia kryteria „prac przy wycinaniu elektrycznym”. (...)Oczywistym być zatem musi, że hipotezą analizowanej normy nie objęto - jak chce tego skarżący - wycinania przy użyciu elektrycznych pił tarczowych rur do instalacji wodnych i gazowych na wydziale prefabrykacyjnym.
Czytaj więcej»

XVII AmE 151/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-09

Data publikacji: 2021-02-08

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd ustalił następujący stan faktyczny: Powódka E. S. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wytwarzaniu energii elektrycznej na podstawie wpisu do rejestru wytwórców energii w małej instalacji prowadzonym przez Prezesa URE (numer(...)(...)(...)dotyczą łącznej ilości: a) energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii w małej instalacji, b) energii elektrycznej sprzedanej sprzedawcy zobowiązanemu, o którym(...)(...)Powódka kwestionowała w odwołaniu swój obowiązek w tym zakresie podnosząc, że już od kilkunastu miesięcy nie wytwarzała energii elektrycznej, a zatem kwestionowała istnienie statusu wytwórcy w rozumieniu ustawy oze. (...)Rację ma pozwany, że co do zasady wytwórcą energii w małej instalacji jest się stale przez okres figurowania w rejestrze wytwórców, a nie tylko w okresie rzeczywistego wytwarzania energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

II Ca 219/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2015-04-09

Data publikacji: 2015-05-30

trafność 32%

Istotność:

Nie stwierdzono wad instalacji wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej, które wymagałyby wymiany, zaś drobne usterki zostały usunięte. (...)(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, a ponadto wynajmującego obciąża obowiązek(...)(...)(...)w S. , poprzez wymianę instalacji wodnej i kanalizacyjnej, wymianę instalacji elektrycznej, remont przeciekającego dachu nad dobudowanym(...)(...)(...)napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza: napraw i wymiany wewnętrznych instalacji: wodociągowej, gazowej i ciepłej wody(...)
Czytaj więcej»

II K 893/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

Data orzeczenia: 2018-06-28

Data publikacji: 2019-01-24

trafność 32%

Istotność:

Na potrzeby prac remontowych założone zostało tymczasowe gniazdo elektryczne przy skrzynce z pomiarem instalacji elektrycznej administracyjnej znajdującej się na korytarzu. (...)Wskazano, że było to sprawdzenie instalacji i demontaż gniazda. (...)Nie miał wiedzy, że został mu zdjęty licznik energii elektrycznej. (...)Z zeznań tego świadka wynikało ponadto, że tego typu gniazdek na potrzeby przeprowadzanych remontów nie zakłada się poprzez przewierty z rozdzielnicy prądu do mieszkania z uwagi na dużą ilość instalacji elektrycznych w takim miejscu i możliwość ich uszkodzenia.
Czytaj więcej»

I ACa 1449/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-04-26

Data publikacji: 2013-06-06

trafność 32%

S. W. wykonywał na zlecenie powódki instalację elektryczną oraz przyłącze elektryczne w dobudowanej części budynku. (...)On też kupował materiały do instalacji elektrycznej. (...)We wszystkich pomieszczeniach uszkodzona została instalacja elektryczna. (...)Należy uzupełnić elementy instalacji elektrycznej w kotłowni.
Czytaj więcej»

III AUa 1186/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-04-12

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 32%

Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Podejmowane przez niego obowiązki pracownicze związane były z naprawą maszyn oraz montażem instalacji elektrycznej, co nie może zostać zakwalifikowane do prac świadczonych w warunkach szczególnych, skatalogowanych w wykazie A, dziale II, stanowiącym załącznik do powołanego wyżej rozporządzenia. (...)Wykonywał wszelkie prace elektryczne. (...)Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

I ACa 1415/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 32%

W dniu 23 czerwca 2000 r., (...) S.A. w Ł. wystawił warunki przyłączenia urządzeń elektrycznych i instalacji dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na powyższej posesji. (...)Zgodnie z warunkami na powodzie ciążył obowiązek budowy instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku (pkt 6 warunków). (...)Strony ustaliły, że miejscem dostarczania energii elektrycznej będą zaciski prądowe przewodów przyłącza(...)(...)(...)przyłączenie do sieci dystrybucyjnej pozwanego instalacji zgodnie z wydanymi przez (...) warunkami, które obecnie kwestionuje jako niewykonalne w zakresie usytuowania instalacji odbiorczej, której wykonanie obciąża przyszłego odbiorcę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 1749/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-06-12

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 32%

Lokale na najwyższej kondygnacji posiadają samodzielne instalacje CO zasilane z instalacji gazowej. (...)Fakt zatem, że istnieją lokale nie korzystają bezpośrednio z instalacji, nie wyłącza tej instalacji z zakresu nieruchomości wspólnej. (...)Nie ulega wątpliwości, że wszelkie instalacje (wod.-kan., elektryczne, c.o., gazowe, telekomunikacyjne, itp.) rozprowadzone(...)(...)Koszty dostawy energii cieplnej, podobnie jak koszty dostawy gazu czy energii elektrycznej, obejmują standardowo tzw. składniki stałe i zmienne.
Czytaj więcej»

I C 886/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-12

Data publikacji: 2013-06-18

trafność 32%

Powód podniósł, że nie otrzymał od pozwanego dziennika budowy, schematu instalacji elektrycznej. (...)Powód zaprzeczył, aby dokonywał przeróbek instalacji elektrycznej. (...)S. W. oraz J. M. dokonali oględzin instalacji elektrycznej w budynku przy ul. (...) w K. . (...)Część wad, przede wszystkim dotyczących instalacji elektrycznej, wymagała konsultacji.
Czytaj więcej»