Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

I C 1322/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-02-25

Data publikacji: 2020-11-09

trafność 32%

Pozwany wskazał, że w dniu 9 stycznia 2020 r. zawarł umowę kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej i umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Przedmiotem tej umowy było przyłączenie do sieci dystrybucyjnej instalacji odbiorczej budynku mieszkalnego wielolokalowego (początkowo placu budowy) położonego w Ł. przy ulicy (...) , numer działki (...) . (...)Po drugie wątpliwości budziło złożenie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy po upływie 1,5 roku po wystawieniu faktury przez stronę powodową i otrzymania informacji o możliwości świadczenia usług dystrybucji elektrycznej. W dalszej kolejności umowa przedłożona przez pozwanego z dnia 9 stycznia 2020 r. dotyczyła sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji nr (...) .
Czytaj więcej»

I C 371/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim

Data orzeczenia: 2017-05-23

Data publikacji: 2017-08-11

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. Art. 6 a ust. 3 ppk 3 b uopl stanowi, że do obowiązków wynajmującego należy w szczególności dokonywanie napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)(...)(...)i grzejników wody przepływowej (gazowych, elektrycznych i węglowych), podgrzewaczy wody, wanien,(...)ich wymianą, osprzętu i zabezpieczeń instalacji elektrycznej, z wyłączeniem wymiany przewodów oraz(...)
Czytaj więcej»

I C 653/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kutnie

Data orzeczenia: 2019-07-25

Data publikacji: 2019-08-16

trafność 32%

Istotność:

Następnie przyłączono przewody na desce licznikowej na trzech fazach, wprowadzając w ten sposób prąd elektryczny do instalacji domowej. (...)Należność z tytułu nielegalnego poboru energii elektrycznej wyliczono dla taryfy G11, przy instalacji 3-fazowej, wartość zabezpieczenia 25A, przyjęto, że pobór energii trwał od 16 lipca 2013 r. tj. 139 dni. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą, a siecią zasilającą przyjmuje(...)faz, którymi nielegalnie pobierano energię elektryczną (pkt 7. 7.2). /dowód: wyciąg(...)z Taryfy tj. pobieraniem energii elektrycznej bez zawarcia umowy. (...)Sąd nie dał wiary zeznaniom pozwanych w zakresie, w jakim wskazywali, że z podłączonej „instalacji” korzystali jedynie przez okres 3 dni, od 30 listopada do 2 grudnia 2013 roku i tylko w celu zasilania pieca co.
Czytaj więcej»

I C 2005/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgierzu

Data orzeczenia: 2018-11-23

Data publikacji: 2019-01-16

trafność 32%

Istotność:

(...)przerobienie garażu na kuchnię, założenie instalacji elektrycznej i hydraulicznej, wykonanie podwieszonego sufitu, wykonanie szamba, doprowadzenie rur ściekowych, malowanie dwóch pokoi oraz usunięcie usterek instalacji elektrycznej w tych pokojach, wykonanie schodów(...)(...)Wówczas okazało się, że instalacja jest nieszczelna. (...)Z pewnością jednak instalacja nie była szczelna. (...)Instalacje ogrzewania podłogowego są instalacjami wymagającymi szerokiej wiedzy technicznej oraz doświadczenia w ich wykonywaniu.
Czytaj więcej»

XVII AmE 272/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-04-09

Data publikacji: 2019-07-18

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej w odnawialnym źródle energii na(...)działalność gospodarczą w zakresie małych instalacji, zobowiązany jest do przedłożenia Prezesowi(...)(...)(...)z odnawialnych energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)(...)gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii i został wpisany przez Prezesa URE do rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art. 7 ustawy o odnawialnych źródłach energii. (...)Składanie przez przedsiębiorców sprawozdań kwartalnych w ustawowo określonych terminach ma istotne znaczenie, gdyż na Prezesie URE spoczywa obowiązek gromadzenia informacji dotyczących ilości wytwarzanej energii elektrycznej dla celów rozliczenia finansowego systemu wsparcia.
Czytaj więcej»

II Ca 219/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2015-04-09

Data publikacji: 2015-05-30

trafność 32%

Istotność:

Nie stwierdzono wad instalacji wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej, które wymagałyby wymiany, zaś drobne usterki zostały usunięte. (...)(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, a ponadto wynajmującego obciąża obowiązek(...)(...)(...)w S. , poprzez wymianę instalacji wodnej i kanalizacyjnej, wymianę instalacji elektrycznej, remont przeciekającego dachu nad dobudowanym(...)(...)(...)napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza: napraw i wymiany wewnętrznych instalacji: wodociągowej, gazowej i ciepłej wody(...)
Czytaj więcej»

I ACa 1449/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-04-26

Data publikacji: 2013-06-06

trafność 32%

S. W. wykonywał na zlecenie powódki instalację elektryczną oraz przyłącze elektryczne w dobudowanej części budynku. (...)On też kupował materiały do instalacji elektrycznej. (...)We wszystkich pomieszczeniach uszkodzona została instalacja elektryczna. (...)Należy uzupełnić elementy instalacji elektrycznej w kotłowni.
Czytaj więcej»

XI GC 1232/19

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2019-12-18

trafność 32%

Pozwany uzyskał wszelkie wymagane obowiązującym prawem decyzje i pozwolenia, przygotował instalację odbiorczą. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Klient miał ponieść opłatę przyłączeniową za przyłączenie przy zastosowaniu w jej wysokości zasad i stawek ujętych w aktualnej taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

II Ca 348/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2014-10-16

Data publikacji: 2015-01-02

trafność 32%

W związku z tym przyznano powódce kwotę 595,80 zł z tytułu remontu pieca i kwotę 789,75zł w związku z remontem instalacji elektrycznej. (...)Sad Rejonowy stwierdził, że podstawę żądania powódka upatruje w szkodzie powstałej na skutek kilkakrotnych zalań mieszkania, wadliwej instalacji elektrycznej, wadliwego remontu pieca. (...) rozliczył już kwestie naprawy pieca, instalacji elektrycznej odliczając należne powódce kwoty od zadłużenia. (...)(...)budynku, wskazanie stwierdzonych usterek w instalacjach domowych oraz komentarze do czynności administratora podjętych w związku z wezwaniami pozwanej do oraz do odmowy zaliczenia strat na poczet zaległości czynszowych opisany.
Czytaj więcej»

VI ACa 21/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 32%

Istotność:

W ocenie Sądu Okręgowego nie istnieje również podstawa prawna do zobowiązywania powoda do stosowania przez powoda postanowień Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej Operatora Systemu Dystrybucyjnego do sieci którego przyłączone są urządzenia i instalacje powoda. (...)Umowa sprzedaży energii elektrycznej to umowa w której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na odbiorcę energię elektryczną i wydać ją odbiorcy, a odbiorca zobowiązuje się do zapłacenia ceny za odebraną energię elektryczną (por. art. 3 pkt 6a prawa energetycznego ). (...)(...)sprzedawcy z urzędu zakupu energii elektrycznej z instalacji OZE (tak: Swoboda działalności gospodarczej wytwórcy – sprzedawcy energii elektrycznej 2015 wyd. 1 Marcin Marszałek; por. s. 49 i 95. (...)(...)prawa energetycznego umowa sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest odbiorca niebędący(...)sposób: 1) określania niezbilansowania energii elektrycznej oraz jego rozliczania odpowiednio według:(...)
Czytaj więcej»