Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

VIII Ga 16/17

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2017-03-24

Data publikacji: 2017-04-27

trafność 32%

Przeglądy instalacji elektrycznych wykonywali elektrycy. (...)Eksperci nie pobrali wycinków instalacji elektrycznej. (...)A. Ł. opracował dla powódki projekt w zakresie instalacji elektrycznej. (...)Instalację elektryczną wykonali pracownicy powódki.
Czytaj więcej»

VII U 755/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-08-03

Data publikacji: 2016-11-28

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)września 1978r. zajmował stanowisko montera instalacji sanitarnych i grzewczych, a od dnia 15 września 1978r. do dnia 31 lipca 1989r. pracował jako spawacz elektryczny i gazowy, natomiast z zaświadczenia (...) wynika, że był zatrudniony jako monter instalacji sanitarnych. (...)(...)wykonywał pracę na stanowisku montera instalacji sanitarnych i grzewczych, a w okresie od dnia 15 września 1978r. do dnia 31 lipca 1989r. na stanowisku spawacza elektrycznego i gazowego, natomiast w (...)(...)R. S. wykonywał pracę montera instalacji sanitarnych i spawacza. (...)Z kolei Dział XIV „Prace różne” pod pozycją 12 wymienia prace przy spawaniu i wycinaniu elektrycznym, gazowym, atomowowodorowym. (...)Oznacza to, że roboty takie muszą być wykonywane przy instalacjach znajdujących się poniżej gruntu, w sieciach kanalizacyjnych, studzienkach, instalacjach podziemnych.
Czytaj więcej»

VI ACa 21/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 32%

Istotność:

W ocenie Sądu Okręgowego nie istnieje również podstawa prawna do zobowiązywania powoda do stosowania przez powoda postanowień Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej Operatora Systemu Dystrybucyjnego do sieci którego przyłączone są urządzenia i instalacje powoda. (...)Umowa sprzedaży energii elektrycznej to umowa w której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na odbiorcę energię elektryczną i wydać ją odbiorcy, a odbiorca zobowiązuje się do zapłacenia ceny za odebraną energię elektryczną (por. art. 3 pkt 6a prawa energetycznego ). (...)(...)sprzedawcy z urzędu zakupu energii elektrycznej z instalacji OZE (tak: Swoboda działalności gospodarczej wytwórcy – sprzedawcy energii elektrycznej 2015 wyd. 1 Marcin Marszałek; por. s. 49 i 95. (...)(...)prawa energetycznego umowa sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest odbiorca niebędący(...)sposób: 1) określania niezbilansowania energii elektrycznej oraz jego rozliczania odpowiednio według:(...)
Czytaj więcej»

I C 371/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim

Data orzeczenia: 2017-05-23

Data publikacji: 2017-08-11

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. Art. 6 a ust. 3 ppk 3 b uopl stanowi, że do obowiązków wynajmującego należy w szczególności dokonywanie napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)(...)(...)i grzejników wody przepływowej (gazowych, elektrycznych i węglowych), podgrzewaczy wody, wanien,(...)ich wymianą, osprzętu i zabezpieczeń instalacji elektrycznej, z wyłączeniem wymiany przewodów oraz(...)
Czytaj więcej»

XVII AmA 84/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2016-08-24

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd Okręgowy ustalił następujący stan faktyczny: W sektorze energii elektrycznej występuje m.in. podsektor przesyłu, dystrybucji i obrotu energią elektryczną. (...)W zależności od tego, czy uczestnik systemu miał przyłączenie urządzeń i instalacji do sieci przesyłowej lub fragmentów sieci rozdzielczych objętych obszarem rynku bilansującego mógł bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyć w rynku bilansującym. Ten użytkownik systemu, którego urządzenia lub instalacje nie były przyłączone do sieci(...)miał zawartą umowę dystrybucji energii elektrycznej. (dowód: pismo (...) SA z 2.03.2007 r., k. 144 akt admin.). (...)Dalej (...) SA prowadzą działalność gospodarczą na dwóch rynkach powiązanych: konkurencyjnym – obrotu energią elektryczną oraz zdominowanym – dystrybucji energii elektrycznej”.
Czytaj więcej»

XVII AmE 272/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-04-09

Data publikacji: 2019-07-18

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej w odnawialnym źródle energii na(...)działalność gospodarczą w zakresie małych instalacji, zobowiązany jest do przedłożenia Prezesowi(...)(...)(...)z odnawialnych energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)(...)gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii i został wpisany przez Prezesa URE do rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art. 7 ustawy o odnawialnych źródłach energii. (...)Składanie przez przedsiębiorców sprawozdań kwartalnych w ustawowo określonych terminach ma istotne znaczenie, gdyż na Prezesie URE spoczywa obowiązek gromadzenia informacji dotyczących ilości wytwarzanej energii elektrycznej dla celów rozliczenia finansowego systemu wsparcia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 34/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-01-24

Data publikacji: 2023-03-17

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)(...): 1 bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - jest to zdolność systemu(...)3 zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - stan systemu elektroenergetycznego lub(...)elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

XII Ga 371/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-08-11

Data publikacji: 2018-10-30

trafność 32%

Z przedłożonego zestawienia wynika, że miały miejsce znaczne wahania zużycia energii elektrycznej. (...)Ocena charakteru nielegalnego poboru energii elektrycznej jest sporna. (...)Przy ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz wysokości dochodzonego roszczenia Sąd Rejonowy dopuścił dowód z opinii biegłego z dziedziny instalacji elektrycznych (postanowienie k. 439 akt), który(...)doszło do nielegalnego poboru energii elektrycznej ( (...) ) wskutek manipulacji(...)(...)Za prawidłowy (właściwy) stan techniczny zarówno instalacji podlicznikowej, jak i zalicznikowej, w tym za układ pomiarowo- rozliczeniowy odpowiada odbiorca energii elektrycznej, czyli w okolicznościach niniejszej sprawy- pozwany, który tego obowiązki nie dopełnił.
Czytaj więcej»

II Ca 219/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2015-04-09

Data publikacji: 2015-05-30

trafność 32%

Istotność:

Nie stwierdzono wad instalacji wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej, które wymagałyby wymiany, zaś drobne usterki zostały usunięte. (...)(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, a ponadto wynajmującego obciąża obowiązek(...)(...)(...)w S. , poprzez wymianę instalacji wodnej i kanalizacyjnej, wymianę instalacji elektrycznej, remont przeciekającego dachu nad dobudowanym(...)(...)(...)napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza: napraw i wymiany wewnętrznych instalacji: wodociągowej, gazowej i ciepłej wody(...)
Czytaj więcej»

I ACa 1449/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-04-26

Data publikacji: 2013-06-06

trafność 32%

S. W. wykonywał na zlecenie powódki instalację elektryczną oraz przyłącze elektryczne w dobudowanej części budynku. (...)On też kupował materiały do instalacji elektrycznej. (...)We wszystkich pomieszczeniach uszkodzona została instalacja elektryczna. (...)Należy uzupełnić elementy instalacji elektrycznej w kotłowni.
Czytaj więcej»