Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

II K 960/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2017-10-12

Data publikacji: 2017-12-22

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)P. , korzystając z podłączenia instalacji elektrycznej mieszkania do sieci energetycznej bez urządzenia pomiarowego dokonał kradzieży energii elektrycznej w łącznej ilości 700 kWh(...)(...)H. W. pobierał nielegalnie energię elektryczną z pominięciem licznika wspólnie i w porozumieniu z D. P. . (...)Nie można bowiem dokonać zakupu energii elektrycznej bez uiszczenia tych opłat. Wielkość opłaty zmiennej przesyłowej jest uzależniona od wielkości zużytej energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 197/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-19

Data publikacji: 2022-11-30

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Dodatkowo załączył wykaz 165 odbiorców energii elektrycznej, którym dostarczał energię elektryczną w roku 2013. (...)(...)umów zawartych z odbiorcami energii elektrycznej oraz wyjaśnił, że „opłata stała”(...)każdego urządzenia pomiarowego (licznika energii elektrycznej) jest zryczałtowanym kosztem związanym z:(...)Z kolei w kwestii wyliczania średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej, wskazał, że posiada dwie sekcje zasilające z różną mocą umowną i dla każdej z tych sekcji obowiązuje inna cena za energię elektryczną. (...)Podkreślił ponownie, że nie dokonywał sprzedaży energii elektrycznej a jedynie refakturował koszty na najemców.
Czytaj więcej»

XVII AmE 96/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-17

Data publikacji: 2024-01-30

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Obiekt zasilany jest dwutorową linią WN 110 kV, istnieją w nim dwa punkty poboru energii elektrycznej (PPE), tj. (...)Spółka (...) nie dostosowała się do wprowadzonych 10 sierpnia 2015 r. ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w odniesieniu do punktów poboru energii elektrycznej, zlokalizowanych w S. przy ul. (...) . (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

XVII AmE 191/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-05-17

Data publikacji: 2019-12-04

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

U. z 2012 r., poz. 1059, z późn. zm.) w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego części mogą być wprowadzone na czas oznaczony ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej ( ust. 1 pkt 4) . Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1). (...)W okresie występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia (art. 11d ust. 3 p.e.). (...)(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 85/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-09

Data publikacji: 2021-05-18

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

I C 371/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim

Data orzeczenia: 2017-05-23

Data publikacji: 2017-08-11

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. Art. 6 a ust. 3 ppk 3 b uopl stanowi, że do obowiązków wynajmującego należy w szczególności dokonywanie napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)(...)(...)i grzejników wody przepływowej (gazowych, elektrycznych i węglowych), podgrzewaczy wody, wanien,(...)ich wymianą, osprzętu i zabezpieczeń instalacji elektrycznej, z wyłączeniem wymiany przewodów oraz(...)
Czytaj więcej»

V GC 1415/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2023-01-30

Data publikacji: 2023-06-20

trafność 32%

Istotność:

Następnego dnia kierowca zgłosił powodom, że samochód utracił moc oraz to, że wyczuł swąd palącej się instalacji elektrycznej. Po zjechaniu na najbliższy parking, kierowca zauważył, że elementy silnika są mocno odymione, a instalacja elektryczna silnika stopiona. (...)Każda próba uruchomienia mogła spowodować zwarcie instalacji elektrycznej, a w konsekwencji zapalenie. (...)Powyższe świadczy o wadliwości i ewentualnym zwarciu samej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 176/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-09-03

Data publikacji: 2013-09-21

trafność 32%

W dniu 28 kwietnia 2011 r. strony zawarły umowę sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucyjnych. (...)Owa niemożność korzystania z energii elektrycznej możliwa jest do przezwyciężenia, natomiast fakt wstrzymania dostawy energii elektrycznej naruszać może inne dobra osobiste człowieka. (...)(...)ona winna płacić za energię elektryczną, nie zaś wynajmujący ( vide(...)wobec zamontowania przez nią nowej instalacji elektrycznej i stanowiska pozwanej w tej kwestii, które to przyczyny pozwana zakwestionowała – k 171). (...)Tym samym powódka przyznała, że była zobowiązana do wnoszenia opłat za energię elektryczną od tej daty.
Czytaj więcej»

XVII AmE 272/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-04-09

Data publikacji: 2019-07-18

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej w odnawialnym źródle energii na(...)działalność gospodarczą w zakresie małych instalacji, zobowiązany jest do przedłożenia Prezesowi(...)(...)(...)z odnawialnych energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)(...)gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii i został wpisany przez Prezesa URE do rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art. 7 ustawy o odnawialnych źródłach energii. (...)Składanie przez przedsiębiorców sprawozdań kwartalnych w ustawowo określonych terminach ma istotne znaczenie, gdyż na Prezesie URE spoczywa obowiązek gromadzenia informacji dotyczących ilości wytwarzanej energii elektrycznej dla celów rozliczenia finansowego systemu wsparcia.
Czytaj więcej»

VI ACa 1365/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-12-16

Data publikacji: 2017-02-01

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Wystarczające jest spełnienie przez przedsiębiorcę jednej z przesłanek wymienionych w art. 49a ust. 5 pr. energ., aby był on zwolniony z obowiązku publicznej sprzedaży określonej części wytworzonej energii elektrycznej.
(...)(...)(...)(...)Wydzielenie, o którym mowa we wskazanym przepisie, oznacza, że jednostka wytwórcza nie pracuje synchronicznie z systemem elektroenergetycznym rozumianym jako sieci elektroenergetyczne oraz przyłączone do nich urządzenia i instalacje współpracujące z siecią. (...)Jak słusznie wskazał pozwany, jedynym układem, który mógłby stanowić większą całość dla jednostki wytwarzania energii elektrycznej, którego funkcjonowanie stanowi przedmiot regulacji(...)przyłączone do nich urządzenia i instalacje, współpracujące z siecią ( art. 3 pkt 23 Pe).
Czytaj więcej»